Susipažinkite su naujuoju projektu, vadinamu miestu mieste, – „Cyber City“. Šis, į ateitį orientuotas administracinių pastatų projektas vystomas apleisto fabriko „Sparta“ teritorijoje Vilniaus Naujamiestyje.
Technologijų miestelis Naujamiestyje „Cyber City“ bus sudarytas iš keturių korpusų, visi jie bus sujungti požemine automobilių saugojimo aikštele. Viso komplekso bendras plotas – apie 53 000 kv. m, iš kurių antžeminis plotas yra apie 35 000 kv. m.
Pirmasis korpusas duris atvėrė jau 2022 metų rudenį, kuriame įsikūrė „Oxylabs“. Į dar du korpusus nuomininkai planuoja įsikelti 2023 metų II ketv. Ketvirto korpuso statybos jau prasidėjusios.
Vilniaus Naujamiesčio rajone, buvusios „Spartos“ gamyklos teritorijoje statomame „Cyber City“ technologijų miestelyje, rasite ne tik šiuolaikiškas biuro erdves, bet ir dinamišką centrą, kuriame susitinka ir bendradarbiavimo bei inovacijų diegimo galimybes randa geriausios technologijų kompanijos ir jose dirbantys talentai.
Naujojo objekto plotas apima beveik 2 ha Naujamiesčio sklypo. Jame bus įrengta 35 tūkst. kv. m ploto biurų, bendradarbystės ir komercinių erdvių. Pastatai projektuojami pagal tarptautinį tvarių pastatų standartą BREEAM EXCELLENT.
Komplekso teritorijoje taip pat bus sutvarkyta aplinka ir įrengtos rekreacinės erdvės. Kaip vienas iš projekto akcentų išsaugotas teritorijoje esantis buvusios gamyklos kaminas.
Unikalią išvaizdą kuria fasadas
Objektas išsiskiria ne tik savo pobūdžiu, apimtimi ir architektūra, bet ir moderniais fasado sprendimais. Statant kompleksą technologijų bendruomenei buvo naudojami naujos kartos surenkami gelžbetoniniai fasadai, kurie pastatams suteikia unikalią išvaizdą, taip pat leidžia užtikrinti jų energinį efektyvumą ir ilgaamžiškumą.
Pagal parengtą projektą pažangūs surenkamojo gelžbetonio elementai užima apie 60–70 proc. viso 4 pastatų komplekso fasado ploto. Fasado elementai su plytine apdaila bei 3D tipo gaminiai buvo visiškai išbaigti gamykloje, statybų vietoje juos reikėjo tik sumontuoti. Dėl to sutrumpėjo bendras statybų laikas ir buvo racionaliau panaudoti resursai.
Taip pat dalyje fasadų su plytų apdaila buvo formuojamas erdvinis raštas, suteikiantis fasadui unikalumo ir padėjęs pastatus išradingai įkomponuoti į bendrą urbanistinį Naujamiesčio kontekstą.
Taps patraukliu darbo ir laisvalaikio centru
Miestelyje siekiama sutelkti Lietuvos technologijų įmones, jame įsikurs ir viena iš pagrindinių projekto investuotojų bei nuomininkų – verslo akseleratorius „Tesonet“, kurio bendruomenę skirtingose įmonėse („NordVPN“, „Oxylabs“, „Surfshark“, „CyberCare“ ir kt.) sudaro beveik 3 000 darbuotojų. Čia ketinama sutelkti ir daugiau technologijų verslų, o kompleksą paversti vienu pagrindinių technologijų bendruomenės centrų sostinėje.
„Tikriausiai viena esminių priežasčių, paskatinusių investuoti ir plėtoti „Cyber City“ objektą, buvo didelių biurų poreikis. Augant „Tesonet“ viduje gimusiems produktams ir įmonėms susidūrėme su problema, kad niekaip negalėjome rasti tinkamos vietos, kur galėtume dirbti visi kartu.
Nebuvo vietų, kurios galėtų patenkinti mūsų organizacijos dinamiką, didelį augimą, iki šiol buvome „išbarstyti“ daugiau nei 12-oje skirtingų biurų Vilniuje“, – pasakoja „Tesonet“ pirkimų ir efektyvumo vadovė Evelina Žvinytė.
Pasak bendrovės atstovės, sprendimas įsikurti Naujamiestyje buvo priimtas neatsitiktinai. Bendrovė ne tik siekia prisidėti prie Naujamiesčio renesanso, bet ir tiki, kad šis rajonas išsiskiria neabejotinu potencialu – vieta jau dabar mėgstama žmonių, todėl bus aktyvi ne tik darbo metu, bet ir renkantis laisvalaikį.
„Neabejotinai pagrindinis projekto tikslas buvo sukurti tvarų, augančių įmonių miestelį, burti bei jungti Lietuvos technologijų bendruomenę, prisidėti prie startuolių ekosistemos vystymo. Kartu su kolegomis dažnai diskutuojame, kad norime Naujamiestį paversti savotišku Lietuvos Silicio slėniu.
Kaip žinome, netoliese įsikūrę ir mūsų draugai, pirmasis Lietuvos vienaragis „Vinted“. Tikime, kad šis kompleksas leis kurti naujas tradicijas, bendras veiklas, – aplinka bus pritaikyta ir darbui, ir laisvalaikiui. Dar paties projekto pradžioje mąstėme apie tai, kad projektas turėtų džiuginti ne tik darbuotojus, bet ir pietinio Naujamiesčio gyventojų bendruomenę, įnešti iki šiol neregėtos gyvybės.
Tik prieš kelias dienas duris atvėręs „Spartos“ baras rodo, kad susidomėjimas iš aplinkinių – didelis. Žmonės ateina, žvalgosi, klausia, kada bus galima susipažinti ir su kitomis erdvėmis“, – apie tendencijas pasakoja E. Žvinytė.
Sėkmės pavyzdys ateities projektams
Inovatyvaus „Cyber City“ komplekso pastatai sertifikuojami vienam aukščiausių „BREEAM Excellent“ standartų. Tai įrodymas, kad buvo užtikrinti ne tik tvarūs sprendiniai, bet ir tvarus jų įgyvendinimas – darbų vykdymas ir organizavimas, kuris buvo patikėtas generaliniam rangovui UAB „Veikmės statyba“.
Pasak „Veikmės statybos“ direktoriaus Manto Bagdonavičiaus, visi 3 „Cyber City“ miestelio pastatai pradėti statyti vienu metu, todėl pasiruošimo ir planavimo etapas buvo itin kruopštus ir reikalaujantis daug dėmesio bei detalumo.
„Ypač didelio planavimo tikslumo ir dėmesio reikalavo interjero sprendinių įgyvendinimas. Pastarieji šiuose statiniuose tikrai išskirtiniai, turime daug skirtingų dangų, sienų apdailos tipų. Kiekvienas aukštas turi savo dvasią ir charakterį.
Tik kruopštus planavimas, informacijos valdymas ir proaktyvus požiūris leido šiame projekte išvengti klaidų ir nepasiklysti skirtingų sprendinių gausoje“, – sako M. Bagdonavičius.
3 korpusų objektas yra vienas didžiausių mūsų įmonės įgyvendintų projektų, tačiau turima ilgametė patirtis įgyvendinant administracinės paskirties pastatų projektus „Veikmės statybos“ profesionalams leido išvengti trikdžių ir klausimus spręsti dar prieš jiems iškylant.
Įdomiausiu šio projekto sprendiniu įmonės komanda įvardija pačiame objekto centre išsaugotą buvusios „Spartos“ gamyklos kaminą, jo restauraciją ir svarbiausia apsaugojimą statybų metu.
„Laikančiųjų konstrukcijų įrengimas bei montavimas šalia išsaugoto, komplekso viduryje esančio kamino reikalavo išties išskirtinio dėmesio. Kamino pamatas bei pozicija nuolat buvo stebimi, o visai greta gruntas buvo kasamas net iki -2 a. grindų lygio“, – sako M. Bagdonavičius.
Bendradarbystės, komercinių bei inovatyvių rekreacinių erdvių technologijų miestelyje taip pat daug dėmesio pareikalavo ir lauko terasos – poilsio zonos bei stogo sprendiniai. Čia užtikrintos švarios erdvės žmonių laisvalaikiui ir estetiški, miesto panoramą puošiantys stogai, kurie „neapkrauti“ jokia papildoma įranga.
„Neapkrauti A+ energinės klasės pastatų stogų papildoma įranga pavyko todėl, kad visa pastato inžinerinių sistemų įranga yra išdėstyta po žeme, -2 aukšte. Tai tikrai techniškai sudėtingesnis sprendimas, bet kur kas labiau puošia miesto paveikslą“, – neabejoja „Veikmės statybos“ direktorius.
Pasirinkti tokio tipo statiniams nebūdingi šlaitinių stogų sprendiniai ir originalūs fasadai išskiria „Cyber City“ projektą iš kitų. Kiekvieno pastato fasadas suformuotas iš tūrinių formų (3D), kurios besikeičiant dienos laikui ir saulei apšviečiant skirtingas pastato sienas keičia savo vaizdą vis kitaip krintant šešėliui.
Tiek įdomius architektūrinius sprendimus, tiek tvaresnius išteklių panaudojimo būdus pasiekti padėjo išskirtinai detalus projekto 3D modelis.
„Būtent dėl BIM technologijų buvo pasiektas aukščiausios kokybės rezultatas ir išsprendžiama daug problemų dar joms nė nepatekus į statybų aikštelę“, – sako M. Bagdonavičius ir teigia, kad visa „Veikmės statybos“ komanda džiaugiasi ir didžiuojasi galėjusi įgyvendinti tokį išskirtinį ir tvarų projektą, – „Cyber City ne tik puošia mūsų sostinę, bet ir suteikia jaukią ir patogią darbo aplinką čia įsikūrusioms įmonėms, prisideda prie aplinkinės bendruomenės gerovės ir yra tikras sėkmės pavyzdys ateities projektams.“
„Cyber City“ objekto kompleksas pasižymi išraiškinga architektūra, pastatų stogai yra vieno šlaito, dėl to projektuojant labai gerai reikėjo apgalvoti techninius sprendinius, kaip saugiai surinkti ir nuvesti lietaus vandenį nuo stogų.
„Geberit Pluvia“ vakuuminė lietaus nuotekų sistema pasižymi dideliu vandens pralaidumu, lanksčiomis projektavimo galimybėmis. Horizontalūs sistemos vamzdynai montuojami be nuolydžio, o tai padidina sistemos pritaikymą įvairiose statybinėse situacijose, neužimant papildomos erdvės pastate.
Šios „Geberit Pluvia“ sistemos savybės padėjo išspręsti visus klausimus, susijusius su pastato lietaus nuotekų projektavimu ir įrengimu.
Išskirtiniam objektui – pažangios konstrukcijos ir jungtys
„Cyber City“ rasite ne tik šiuolaikiškas biuro erdves, bet ir dinamišką centrą, kuris dėl savo inovatyvios vizijos, paskirties ir architektūrinio projekto pareikalavo profesionalių ir efektyvių konstrukcinių sprendimų.
Prie kokybiško ir sklandaus projekto įgyvendinimo prisidėjo ir įmonės „Peikko Lietuva“ specialistų komanda. Bendrovė turi platų gelžbetonio jungčių asortimentą ir siūlo plataus naudojimo statybines kompozitines konstrukcijas, skirtas tiek surenkamajam, tiek monolitiniam gelžbetoniui. Dėl to projektavimo ir statybų procesas buvo greitesnis, saugesnis ir tvaresnis.
Naująjį kompleksą sudaro keturi korpusai, visiems jiems „Peikko Lietuva“ projektavo ir tiekė DELTABEAM® sijas, plienines konstrukcijas (plieninės sijos, plieniniai laiptai, santvaros virš atrijaus), WELDA® tvirtinimo plokštes bei HPM® inkarinius varžtus. Iš viso šiam kompleksui suprojektuota, pagaminta ir pristatyta beveik 4 km DELTABEAM® sijų.
Projektuotojų įmonės INHUS Engineering, UAB Lietuvos projektų skyriaus vadovas ir „Cyber City“ projekto konstrukcijų dalies vadovas Vytas Sirtautas, paklaustas, kodėl šiam projektui buvo pasirinkti „Peikko Lietuva“ gaminami produktai, patikino, kad dirbant prie tokio didelio kompleksiškumo projekto kaip „Ciber City“ projekto sėkmę lėmė smulkmenos.
Projekte naudoti „Peikko“ standartiniai produktai: WELDA® tvirtinimo detalės, HPM® inkariniai varžtai padėjo sutaupyti laiko projektuojant jungtis ir užtikrinti kokybišką jungčių išpildymą statybos metu.
„Pastato perdangos buvo projektuojamos naudojant standartines DELTABEAM® sijas, kurių pasirinkimas pateisino užsakovo ir architektų lūkesčius, o darbas su standartiniais elementais ir jų jungtimis užtikrino tiekimo grafikuose suderintų terminų laikymąsi“, – pasakoja prie „Cyber City“ projekto įgyvendinimo prisidėjęs „Peikko Lietuva“ konstruktorius Laurynas Žvirblis ir pažymi, kad kiekvienas pastatas unikalus savo forma ir dydžiu su individualiais projektavimo iššūkiais, kurių pasitaikė ir šiame projekte.
Pirmame korpuse buvo numatytas didelis ir atviras atrijus, kuriame DELTABEAM® sijų tarpatramiai siekė 7,5 m, plokščių perdangos – 15 metrų. Atrijuje suprojektuotos „hibridinės“ dėžinio skerspjūvio HSQ – kompozitinės DELTABEAM® sijos, kurios gembiškai išlenda iš liftų šachtų į atrijų. Išlaikant architektūrines idėjas tai leido suformuoti atrijų, turintį minimalų kolonų skaičių.
Antrame korpuse DELTABEAM® sijų tarpatramiai vietomis siekė 8,5 m, plokščių perdangos – 13,5 metro. Įdomi ir nestandartinė vieta yra įėjimo į pastatą rampa, kurioje DELTABEAM® sijos buvo projektuotos su 6 laipsnių nuolydžiais pagal perdangų plokščių nuolydžius.
Pasak L. Žvirblio, trečiame korpuse pagrindiniu iššūkiu, tekusiu „Peikko“ projektuotojams, tapo gembinės sijos, kurios turėjo išlaikyti stiklinį fasadą. Perdanga gembiškai išsikiša į dvi pastato puses, kurios yra statmenos viena kitai. DELTABEAM® sijų tarpatramiai yra 8,5 m ir 6,0 m, o gembinių dalių ilgis – 2,5 m viena kryptimi ir 2,0 m kita kryptimi. Dėl stiklinio fasado šioms gembėms buvo labai apriboti DELTABEAM® sijų įlinkiai.
Sklandus „Peikko Lietuva“, rangovo ir inžinierių darbas bei efektyvi komunikacija leido įveikti visus iššūkius „Cyber City“ komplekso projektavimo darbuose, o pasitelkus kompozitines DELTABEAM® sijas pavyko įgyvendinti visas sumanytas architektūrines idėjas ir vizijas.
Modernios klasikos akcentas – betono imitacija
Modernia klasika tapusi betono imitacija laikoma praktišku sprendimu didelėms erdvėms, kuriose norisi sukurti subtilų ir akį traukiantį urbanistinį dekorą. Kadangi nuostabias sienas kuria profesionalūs meistrai, architektų turimai idėjai „Cyber City“ objekte realizuoti buvo pakviesta „Baltic Deco“ komanda, atliekanti dekoratyvinio tinkavimo, dažymo darbus.
Naujajame technologijų miestelyje siekiama sukurti novatorišką biurų erdvę kuriančiai, dirbančiai, laisvai bendruomenei. Siekiama, kad erdvėse susipintų funkcionalumas bei inovacijos, kurias šiandien siūlo tendencijomis sekantys profesionalai.
Tad, architektų pageidavimu, „Baltic Deco“ buvo patikėta objekte išlaikyti vientisą industrinį stilių ir sukurti dekorą, kuris primintų monolito plokštės vaizdą. Dėl to profesionalai akcentavo monolito plokštės tekstūrą ir pabrėžė jos turimas savybes – lygumą, tvirtumą, natūralų atspalvio margumą. Stengtasi parodyti išskirtinumą, integruojant tam tikrus segmentus – vertikalias ir horizontalias linijas, kuriančias monolitinių blokų įvaizdį.
„Baltic Deco“ projektų vadovas Artūras Savickas pabrėžia, kad biurų pastate sukurta stilinga betono imitacijos apdaila savo ilgaamžiškumu liks madinga dar ateinančius 10 metų.
„Apsilankius „Cyber City“ iš karto į akis krinta dominuojantys elementai – betonas, monolito plokštės, metalo elementai, stiklas, todėl buvo pasiūlytas vienas bendrovės populiariausių dekoro stilių – BRONX, atkartojantis monolitinės plokštės vaizdą.
Tokio tipo apdaila puikiai pritaikoma erdvėse, kurioms būdingas didelis žmonių srautas, o savo tekstūra ji suteikia jaukumo išlaikydama vientisą modernų stilių“, – apie įgyvendintus sprendimus pasakoja A. Savickas.
„Baltic Deco“ komanda džiaugiasi galėjusi prisidėti prie tokio modernaus ir įspūdingo projekto ir patikina, kad šiame projekte su didesniais iššūkiais nebuvo susidurta, išskyrus tai, kad darbai statybų aikštelėje turėjo būti preciziškai prižiūrėti tuo pat metu vykstant ir kitiems projektams.
Vis dėlto nuoseklus bendradarbiavimas su architektais, rangovais bei likusia komanda vyko nuolat ir sklandžiai, todėl projektas buvo įgyvendintas sėkmingai ir pateisino užsakovų lūkesčius.
Pagrindiniai „Baltic Deco“ klientai – dizaineriai ar architektai, ieškantys įmonės, kuri galėtų įgyvendinti jų turimas originalias idėjas. Įmonė siūlo unikalias dizaino tekstūras, pasižyminčias patvarumu, funkcionalumu, lengva priežiūra ir estetiška išvaizda.
Komfortiška aplinka — naudojant pažangius akustikos gaminius
Technologijų miestelyje „Cyber City“ kuriant estetiškai ir ergonomiškai palankią žmogui aplinką, įvairiomis akustinėmis sienų ir lubų apdailos medžiagomis užtikrinta puiki akustika, garso izoliacija ir estetinis vaizdas.
„LT PROJECT“ įrengė sienų dangą akustinėmis plokštėmis „Ecophon Industry RTP“ pirmojo korpuso visose biurų erdvėse. Akustiniam komfortui pasiekti panaudojus nedegias akustines sienų plokštes su perforuoto metalo apdaila, taip pat buvo įgyvendinti kliento pageidaujamos estetikos ir net keli funkciniai reikalavimai.
„Siekiant sumažinti triukšmo lygį intensyviai eksploatuojamose atvirose erdvėse, pasiūlėme akustinę sistemą, kuri prisideda prie geros darbo aplinkos kūrimo, gerinant žmonių savijautą ir darbo efektyvumą.
Sistemos kokybei ir našumui užtikrinti panaudotos akustinės plokštės, dengtos cinkuoto plieno danga ir specialiai šiam projektui sugalvota cinkuoto plieno konstrukcija“, – apie pasirinktus sprendimus pasakoja „LT PROJECT“ vadovas T. Aleknavičius.
„LT PROJECT“ pasiūlyti modernūs akustiniai sprendimai prisidėjo kuriant unikalios estetikos biurų interjerą: daug dėmesio buvo skirta akustinės sistemos lengvumui, vizualiai vientisam įspūdžiui sukurti ir revizinių zonų nematomam integravimui akustinėse plokštumose, tuo pačiu užtikrinant patogų jų pasiekimą pastato eksploatacijos metu.
Šiame etape buvo sėkmingai įgyvendinta užduotis ir pasirinkti akustiniai sprendimai, leidžiantys suderinti kelis aspektus – gerą akustiką, estetiką, šiuolaikišką dizainą ir lengvą gaminių priežiūrą.
„LT PROJECT“ vadovas pamini ir sklandų darbą su projekto generalinio rangovo bei valdytojo komandomis, ir džiaugiasi, kad įmonės Rangos projektų padalinio komanda turėjo galimybę prisidėti prie tokio unikalaus projekto įgyvendinimo.
Funkcionali, estetiška ir tvariai pagaminta sienų ir grindų danga
Kokybiškas ir estetiškai atrodančias sienoms ir grindims skirtas plyteles tiekė INTERJERO SALA, kurios buvo skirtos įrengti daliai „Cyber City“ virtuvėlių. Jos direktorė Beatričė Šalkauskienė sako, kad vienas pagrindinių užsakovo reikalavimų buvo tokios medžiagos, kurios būtų kokybiškos, funkcionalios ir draugiškos aplinkai.
INTERJERO SALA, veiklą pradėjusi dar 2015 metais ir sėkmingai dirbanti mažmeninės ir didmeninės prekybos grindų, sienų, santechnikos prietaisų bei interjero aksesuarų srityje, biurų miestelio virtuvėms pasiūlė keletą skirtingų dangų.
Tiektos UAB „Vende“ (INTERJERO SALA) atstovaujamo italų gamintojo 41ZERO42, ispanų gamintojo NATUCER sienų plytelės ir italų gamintojo GRANDINETTI natūralaus mozaikinio betono plytelės.
Šie produktai pasižymi puikiomis eksploatacinėmis savybėmis ir yra itin populiarūs dėl savo inovatyvaus dizaino, kainos ir kokybės santykio. Dangos yra ilgalaikės ir jas lengva prižiūrėti.
Šios plytelių dangos ne tik padėjo sukurti jaukią aplinką, idealiai tinka bendroms zonoms. Pagrindinis šių plytelių privalumas buvo ir jų formos, spalvos, raštai ir tekstūros, suteikiančios naujų galimybių priimant dizaino sprendimus, kai išgaunami nepakartojami estetiniai efektai.
Projektui pasirinktos GRANDINETTI natūralaus mozaikinio betono plytelės yra ne tik gražios, šiuolaikiškos, bet ir praktiškos, natūralios, skirtos intensyvaus judėjimo patalpoms.
INTERJERO SALOS vadovė B. Šalkauskienė džiaugiasi, kad naujasis projektas įgyvendintas tikrai sėkmingai ir įmonė didžiuojasi prisidėjusi prie inovatyvaus objekto statybų projekto, įgyvendinusi užsakovo užduotis taip, kaip sumanyta.
Estetiškos ir tvarios durys
Rinkos lyderis UAB „Vauksa“ naujajame biurų miestelyje „Cyber City“ suprojektavo ir pagamino ilgaamžes durų konstrukcijas, pritaikytas intensyvesniam patalpų naudojimui. Sanitarinių mazgų patalpose didžiąją dalį durų sudaro vidaus faneruotos, medinės beapvadinės durys, kurios buvo priderintos prie išskirtinio dizaino sienų.
Taip pat buvo įrengtos plieninės specialios paskirties priešgaisrines durys, skirtos techninėms patalpoms, elektros skydinėms, serverinėms, šachtoms, laiptinėms ir evakuaciniams išėjimams.
Pasak projekto komandos vadovo Renaldo Ramaškevičiaus, tokį užsakovo ir projektuotojų sprendimą diktavo speciali objekto paskirtis ir išskirtinė sienų apdaila.
Šiame projekte UAB „Vauksa“ komandai sudėtingiausiu uždaviniu tapo priderinti durų staktas prie sienų apdailos, nes durys turėjo būti vienoje plokštumoje, su apdailinėmis sienų plokštėmis ir kitais sienų dizaino sprendiniais. Dėl to specialių sprendimų paieška, pateisinanti architektų ir užsakovo keltus lūkesčius, sukėlė nemažai iššūkių.
Svarbiausia užduotis buvo išlaikyti durims keliamus priešgaisrinius reikalavimus, garso izoliaciją, išpildyti saugios evakuacijos reikalavimus, įvertinant objekto erdvių specifiką ir numatomus biurų darbuotojų srautus.
Profesionali įranga viešiesiems vonios kambariams
„KWC Professional“ (buvusi FRANKE WS) projektui tiekė profesionalius produktus. Praustuvus -nuo klasikinio standartinio dydžio iki milimetro tikslumu pagamintų, net 3,5 m ilgio MIRANIT praustuvų.
Tai – specialūs, liejami bet kokio matmens praustuvai, kuriuos sudaro maždaug aštuoniasdešimt procentų natūralių mineralų, tokie kaip marmuro milteliai, smiltainis, kvarcinis smėlis, maždaug dvidešimt procentų aukštos kokybės dervos.
Taip pat projektui teikti specialūs, neįgaliųjų organizacijų bei sertifikavimo institucijų įvertinti „VARIUS-Care“ praustuvai, kuriuose suderintas modernus dizainas bei puiki ergonomika: suapvalintas praustuvo išorės kontūras pritaikytas atsižvelgiant į žmonių su fizine negalia poreikius.
Neįgalių tualetų kambariuose taip pat sumontuotos „KWC/Franke“ nerūdijančio plieno CONTINA atramos (fiksuotos ir pakeliamos), 850 mm ilgio sulankstomas turėklas.
Tėvų-kūdikių kambariams tiekti CAMBRINO kūdikių vystymo stalai: nauji, užimantys mažai vietos, skirti horizontaliam arba vertikaliam montavimui ant sienos. Jų paviršius pagamintas iš polipropileno su antibakterine „Biocote®“ apsauga užtikrina saugesnę ir higieniškesnę apdailą.
Bendrose dušų patalpose sumontuoti ypač patikimi F3 kolekcijos sieniniai hidrauliniai dušo maišytuvai. Jų išskirtinumas – savaime užsidaranti hidraulinė maišymo kasetė ir vidinė konstrukcija be stūmoklio – leidžianti tolygiai reguliuoti vandens srauto tėkmę.
Estetiški ir patikimi sanitarinės technikos sprendimai
Įrengiant tualeto patalpas darbuotojams ieškota ilgaamžių ir patikimų sprendimų. Ne mažiau svarbūs buvo komfortas ir estetika. Projektui pasirinkti vandenį taupantys „Ideal Standard“ potinkiniai WC rėmai ir unitazai, praustuvų maišytuvai ir pisuarai. Žmonių su specialiais poreikiais tualeto kambariuose įrengti specialūs „Ideal Standard“ sanitariniai prietaisai.
„Cyber City“ pastatai yra sertifikuojami pagal tvarumo standartą BREEAM. Kadangi „Ideal Standard“ gali pasiūlyti platų produktų krepšelį, kuris skirtas pastatams su BREEAM sertifikatais, užduotis parinkti produktus pagal keliamus reikalavimus buvo sėkmingai įgyvendinta.
„Žinoma, šalia griežtų tvarumo reikalavimų egzistuoja ir interjero autorių idėjos bei vizija. Būtent šie du kriterijai buvo vieni svarbiausių priimant sprendimus. Šios srities specialistai žino, kad rinkoje yra nedaug gamintojų, galinčių pateikti estetiškai patrauklius gaminius, kurie atitinka griežtus vandens taupymo reikalavimus.
„Ideal Standard“ gaminių krepšelis, tinkantis BREEAM pastatams, suteikė laisvės interjero autoriams, davė galimybę parinkti tinkamą maišytuvų spalvą, ją suderinti su vandenį taupančio WC rėmo nuleidimo klavišu ir t. t.“ – paaiškino „Ideal Standard“ atstovybės vadovas Ignas Jankauskas.
Pastatas yra tvarus ir modernus, todėl interjere dominuoja šiuolaikiški sprendimai. Dėl šios priežasties buvo nuspręsta naudoti modernius ir išskirtinio dizaino vandens maišytuvus praustuvams. Pasirinkti inovatyvios formos ir išskirtinės matinės juodos spalvos gaminiai.
Pasak pašnekovo, santechnikos įrangai iškelti aukšti estetinio lygio standartai, kartu tie patys prietaisai turėjo tikti ir intensyviam, pramoniniam naudojimui. Kadangi „Ideal Standard“ yra vienas didžiausių santechnikos įrangos tiekėjų viešbučiams, verslo centrams ir panašiems projektams, parinkti produktai puikiai atitiko estetikos ir patikimumo reikalavimus.
Pastate yra panaudoti išmanūs vandenį taupantys pisuarai „Sphero“, kurie gali keisti nuplovimo režimus automatiškai pagal vartojimo intensyvumą ir yra valdomi per išmanųjį įrenginį. „Sphero“ pisuarai yra sukurti su misija taupyti vandenį.
Jų forma, purkštukų tipas ir kitos detalės specialiai suprojektuotos, kad prietaisas būtų nuplaunamas švariai su kuo mažesniu vandens kiekiu. Tradiciniai pisuarai yra gaminami kitokiu principu, todėl jų nuplovimui reikia 3–4 kartus daugiau vandens nei naujam ir išmaniam „Ideal Standard Sphero“ pisuarui.
Rasti optimaliausią sprendimą nebuvo sunku. Anot pašnekovo, „Ideal Standard“ produktų krepšelis yra platus. Gamintojas orientuojasi į profesionalios statybos segmentą, todėl parinkti įrangą viešbučiui, biurui ar gamyklai yra paprasta.
„Naujasis „Cyber City“ projektas buvo ta vieta, kur kilo nemažai iššūkių. Vienas iš svarbiausių uždavinių buvo susiderinti potinkinį vandenį taupantį WC rėmą su unitazu.
Dažnu atveju unitazai yra parenkami tik pagal estetines savybes. Tačiau šįkart buvo keliamas tikslas taupyti vandenį, todėl buvo reikalingas ir specialus vandenį taupantis unitazas, kuris galėtų būti nuplaunamas mažu vandens kiekiu.
Jei ant vandenį taupančio WC rėmo būtų sumontuotas tradicinis unitazas, tada jo nuplovimas būtų nekokybiškas, dažnu atveju reikėtų nuplovimą atlikti kelis kartus iš eilės. Tikslas taupyti energetinius išteklius sukeltų dar didesnį vandens sunaudojimo poreikį. „Cyber City“ projekte buvo parinkti „Ideal Standard Prosys“ WC rėmai su pačiu efektyviausiu vandens taupymo režimu ir unikalus unitazas su „Aquablade“ technologija.
Dėl šios technologijos unitazas taupo vandenį, yra švariai nuplaunamas net su mažu vandens kiekiu, nesitaško ir veikia išskirtinai tyliai“, sako I. Jankauskas.
Pašnekovas džiaugiasi, kad „Cyber City“ projektas tapo puikia patirtimi įmonės kolektyvui. Teko dirbti su stipria projektą valdančia komanda, kuri profesionaliai sprendė klausimus, gilinosi į problemas ir užtikrintai atstovavo užsakovo interesams.
Efektyvios mikroklimato valdymo sistemos
Pagrindinių technologijų miestelio „Cyber City“ mechaninių sistemų diegimas buvo patikėtas vienai didžiausių inžinerinių sistemų kompanijų Lietuvoje „MVP Lietuva“, kuri suprojektavo ir įrengė naujojo biurų centro vėdinimo, šildymo ir oro kondicionavimo sistemas, taip pat pastato procesų automatizacijos dalį panaudojusi visame pasaulyje puikiai žinomų gamintojų produkciją.
Bendrovei buvo patikėtas tikslas – biuruose sukurti maksimalų komfortą, t. y. pageidaujamą oro temperatūrą, drėgnumą ir kitus rodiklius, kurie būtų pasiekti nejaučiant oro srautų, didelių temperatūros svyravimų bei sistemai skleidžiant minimalų triukšmą, kartu neužgožiant estetinio interjero vaizdo.
Siekiant užtikrinti optimalų aprūpinimą šviežiu oru, panaudoti naujos kartos vėdinimo įrenginiai „Komfovent“, atitinkantys visus premium klasės įrangai keliamus reikalavimus.
„Įgyvendindami mums patikėtus darbus, stengėmės užtikrinti, kad patalpų oro drėkinimo ir sausinimo procesai objekte būtų valdomi sklandžiai ir efektyviai. Mažiausiomis energijos sąnaudomis užtikrinome aukščiausio lygio mikroklimatą.
Siekiant reguliuoti tiek šildymo, tiek šaldymo sistemų darbą, pasirinkti vieno garsiausių pasaulio gamintojų „Siemens“ sistemų valdymo sprendimai. Visi naujajame pastate instaliuoti inžineriniai įrenginiai yra sertifikuoti „Eurovent“ ir atitinka A+ pastato klasei keliamus energinio naudingumo reikalavimus“, – sakė įmonės „MVP Lietuva“ direktorius Andrius Germanovič.
Projektuojant objektą numatyta, kad objektas turės atitikti aukščiausios energinės klasės reikalavimus ir sieks „BREEAM Excellent“ sertifikato. Pastatui parinktas šalčio sijų sprendimas, kuris leis patalpose sukurti komfortą. Komercinėse pirmojo aukšto patalpose numatomos VRV sistemos. Vėdinimo įrenginiuose oras bus vėsinamas arba sausinamas VRV sistemomis.
A. Germanovič pabrėžia, kad vėsinimui per šalčio sijas vienas iš svarbiausių veiksnių – tinkamai paruošti tiekiamą orą. Šioms sistemoms buvo numatyta rekuperacija, oro šildymas, oro sausinimas, drėkinimas, antrinis oro pašildymas. Didžiausias išskirtinumas projekte yra tas, kad visos įrangos dalys buvo projektuojamos didelio detalumo 3D formatu.
Objekte integruotos „Flakt Group“ gaminamos šalčio sijos, kurios yra sukurtos atsižvelgiant į aukštus šiuolaikiško biuro reikalavimus.
Ne mažiau svarbu buvo ir siekis išlaikyti visas inžinerines sistemas, paslėptas išlaikant švarius stogus ir visą teritoriją, nedarkant urbanistinio Naujamiesčio vaizdo.
Teritorijoje vėsinimo sistemos paslėptos prieduobėse, vėdinimo įranga sumontuota -2 aukšto techninėse patalpose. Dideliems oro kiekiams ieškota estetinių oro paėmimo vietų, nedarkant teritorijos oro paėmimo kaminais.
Orui kondicionuoti pasirinkta „LG Electronics“ ir „Daikin“ įranga. Sumontuoti „LG Electronics“ šilumos siurbliai (VRV) „oras–oras“, kurių suminė galia virš 2000 kW, taip pat „Daikin“ aušintuvai, kurių suminė galia yra daugiau kaip 1 100 kW.
Tiek „LG Electronics“, tiek „Daikin“ įrenginiai atitinka aukštą A+ energinę klasę ir palaiko vienus aukščiausių energinio efektyvumo koeficientų (EER ir COP) visoje šilumos siurblių rinkoje.
Verslo centre instaliuotų „LG Electronics“ VRV sistemų, skirtų vidiniams kasetiniams oro kondicionavimo sistemos blokams, šaldymo galia yra virš 500 kW, „LG Electronics“ VRV sistemų, skirtų vėdinimo įrangos poreikiams, šaldymo galia yra virš 1 500 kW, „Daikin“ aušintuvų, skirtų šalčio sijų sistemai, suminė šaldymo galia yra 1 100 kW.
Šilumos kiekis iš šilumos punkto šildymo ir vėdinimo sistemoms yra virš 2 300 kW. „Pagal užsakovo keliamus reikalavimus įgyvendintas projektas ypač gerai atspindi žaliosios energetikos tendencijas“, – sako A. Germanovič.
Projektą įgyvendinusi viena didžiausių šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų diegimo ir sprendimų tiekėjų Lietuvoje „MVP Lietuva“ – tai pavadinimą pakeitusi bendrovė „Aircs“. Šis žingsnis žengtas siekiant susieti įmonės pavadinimą su pagrindinio bendrovės akcininko „MVP Group“ pavadinimu, taip pat siekiant pabrėžti bendrovės ir jos klientų partnerystę.
„MVP terminas puikiai žinomas sporto mėgėjams: tai apdovanojimas, kuriuo įvertinamas naudingiausias komandos žaidėjas varžybose bei turnyruose. Transformuojame šį terminą: savo klientams siekiame būti naudingiausiais partneriais (angl. Most Valuable Partner), kurie savo klientą lydi kiekviename projekto žingsnyje, įsigilina į jo padėtį, siūlo ir įgyvendina tinkamus efektyviausius ir naudingiausius sprendimus“, – sako „MVP Lietuva“ vadovas A. Germanovič.
Pasirinkti inovaciniai ŠVOK įrangos sprendimai
Naujajame „Cyber City“ pastatų komplekse ypatingi reikalavimai buvo keliami ne tik naudojamų medžiagų ir konstrukcijų kokybei, bet ir inžinerinei įrangai – kondicionavimo bei šildymo sistemoms. Kokybiškais ir ilgaamžiais sprendimais pasirūpino įmonė UAB „GLCO“.
„Objekte sumontuota „LG Electronics“ įranga turi „Continous Heating“ funkciją, garantuojančią nepertraukiamą šilumos srautą, o vėsinti naudoja unikalią SLC technologiją, kai freono garavimo ir išpučiamo oro temperatūra automatiškai pritaikoma prie aplinkos ir vidaus sąlygų.
Lauko bloko veikimas priklauso ir nuo aplinkos bei vidaus drėgmės, nes įranga turi integruotus drėgmės daviklius (DSC technologija). Bendroji „Cyber City“ sumontuotos įrangos galia viršija 2 250 kW“, – pasakoja UAB „GLCO“ direktorius Darius Lastauskas.
Išmani, lengvai prižiūrima oro kokybės kontrolės įranga, instaliuota pastate, sukūrė komfortiškas ir saugias darbo ir poilsio sąlygas.
„LG Electronics“ įrangos gamintojai nesustoja pasiekę technologinių laimėjimų ir pasiekimų, todėl 2023 metų pradžioje pristatė šeštosios kartos analogų rinkoje neturinčias dar naujesnes VRF kondicionavimo / šilumos siurblių sistemas – MULTI V i (Intelligent).
Šios sistemos Lietuvoje pasirodys jau gegužės–birželio mėnesiais. Naujos sistemos yra pritaikytos veikti ypač šaltose klimato zonose – naujo tipo šilumos siurbliai galės efektyviai šildyti net ir esant -30 °C aplinkos temperatūrai.
Norint sumažinti blokų atitirpinimo kaštus bus naudojamas papildomas karšto freono žiedas efektyvesniam šilumokaičio atitirpinimui. „Intelligent“ integruotu WI-FI priedėliu sistemos pačios jungsis prie pasaulinio orų prognozių serverio ir, atsižvelgdamos į prognozuojamą orą konkrečiame pasaulio taške, prevenciškai adaptuos įrangos veikimą numatomoms orų permainoms iš anksto.
„LG Electronics“ serviso specialistai galės stebėti visų sistemų darbą nuotoliniu būdu. Naujosios VRF sistemos turės integruotus skleidžiamo triukšmo daviklius, kuriais bus galima automatiškai adaptuoti įrangos į aplinką skleidžiamą triukšmą, priklausomai nuo jau esamo triukšmo lygio, t. y. pagal paros laiką, nakties metu.
Šios ir daugelis kitų naujovių bei technologinių patobulinimų leis pasiūlyti aukščiausios klasės išmaniąsias VRF sistemas visų Baltijos šalių vartotojams artimiausiu metu.
Darbų kokybę užtikrino profesionali, intensyviam darbui pritaikyta įranga
Viena didžiausių konversijų Vilniuje – „Cyber City“ projektas, išskirtinis tiek apimtimi, tiek kontekstu ir statybos darbams keliamais reikalavimais.
Tam, kad šiame technologijų miestelyje iškelti architektų, generalinio rangovo ir subrangovų tikslai būtų sėkmingai įgyvendinti, panaudota profesionali, bet kokioms sąlygoms ir intensyviam darbui pritaikyta įranga ir sprendimai, kuriais rūpinosi statybinės technikos nuomotojai „Rentway“.
Projekto generalinis rangovas „Veikmės statyba“ sklandžius „Cyber City“ statybų darbus siekė užtikrinti vadovaudamasis protingos statybos principais, juos taikydamas tiek žmogiškosioms kompetencijoms, tiek unikaliems IT sprendimams ir projekto darbų įrangai.
Būtent todėl viena svarbiausių proceso dalių – statybų darbams reikalinga technika buvo patikėta „Rentway“ – rinkoje lyderiaujančias pozicijas išlaikančiai įmonei, turinčiai platų naujausios sunkiosios technikos parką, kuris 2023 metais sudarys daugiau kaip 500 vnt.
„Cyber City“ projekte buvo panaudotas gausus įmonės technikos asortimentas: statybiniai vagonėliai, įrankių sandėliavimo konteineriai, vidaus apdailos, betonavimo ir betono apdirbimo įranga, žemės kasimo technika, naujos kartos akumuliatoriniai įrankiai, medžiagų krautuvai, taip pat apšvietimo sprendimai.
Nešildomose patalpose, kuriose vyksta statybos ar renovacijos darbai, šaltas oras ne tik blogina darbo sąlygas, bet ir darbo rezultatą, tad šiame projekte „Rentway“ taip pat rūpinosi objekto šildymu: šildytuvais bei degalų tiekimu.
Esant žemesnei temperatūrai ir didesnei drėgmei, buvo svarbu naudoti ne tik šildytuvus, bet ir galingus drėgmės surinkiklius bei pramoninius ventiliatorius oro cirkuliacijai palaikyti, kurie sumažino perteklinę drėgmę ir sukūrė palankias sąlygas statybos ir apdailos medžiagoms pasidengti lygiau ir tvirčiau. O tam, kad kokybiškų rezultatų neapsunkintų darbas aukštyje, „Rentway“ pristatė turimus keltuvus bei saugius, stabilius ir mobilius aliuminio bokštelius.
„Su patikima technika ir tvirtu charakteriu galima įveikti net ir sunkiausius iššūkius“, – neabejoja „Rentway“ komanda, kuri jau ne vienus metus sėkmingai organizuoja tiek trumpalaikius, tiek ilgalaikius darbus su įvairia statybine technika: nuo kasimo, kėlimo, grunto tankinimo darbų iki objekto klimato reguliavimo, apšvietimo ir apdailos įrangos sprendimų.
OBJEKTAS: verslo centras
ADRESAS: Švitrigailos 32, Vilnius
VYSTYTOJAS: AB „SPARTA“
GENERALINIS RANGOVAS: UAB „Veikmės statyba“
ARCHITEKTAI:
BENDRASIS PLOTAS: 53 tūkst. m²
STATYBOS PRADŽIA: 2021 m.
STATYBOS PABAIGA: 2023 m.
Nuotr.: Cloud Architektai vizualizacijos
Nuotr.: Laimonas Ciunys
Nuotr.: Vladas Kalnys