Turto banko nuotr.

Startuoja žalioji statyba: skydiniu būdu  bus atnaujinami pirmieji du pastatai


Turto bankas pasitelks naują pastatų atnaujinimo būdą, kuris padės greičiau pasiekti aukštesnį energinio efektyvumo lygį. Skydinės, arba vadinamos modulinės renovacijos būdu Turto bankas planuoja atnaujinti pirmuosius du pastatus Kauno rajone ir Šilutėje.

Vadinamoji žalioji statyba bei į pastatų efektyvumą orientuoti atnaujinimo procesai Europos Sąjungoje yra sietini su energijos taupymu ir mažesne įtaka klimatui. Ne mažiau nei 15 proc. skydinės renovacijos metu naudojamų medžiagų privalo būti iš organinių medžiagų, pavyzdžiui, medienos, todėl toks renovacijos būdas laikomas draugiškesniu aplinkai procesu.

Europoje toks pastatų atnaujino būdas įgauna pagreitį, o kaimyninėje Estijoje skydiniu būdu atnaujinta bent 12 pastatų. Patrauklumą atnaujinti pastatus skydiniu būdu didina proceso greitis bei Europos Sąjungos parama mažo efektyvumo pastatų atnaujinimui.

„Skaičiuojama, kad toks atnaujinimo būdas galėtų leisti pagreitinti procesą. Taip yra dėl to, kad pastatas „apsiuvamas“ gamykloje sukurtais moduliais, kurie iš karto turi apšiltintas sienas, naujus langus ir kitas šilumą išlaikančias medžiagas. Atnaujinus pastatus būtų sunaudojama iki 60 proc. mažiau energijos, o pastato energinis lygis kiltų iki A klasės“, – pasakoja laikinasis Turto banko vadovas Ernestas Česokas.

Pasak jo, įmonė nuolat ieško pažangiausių sprendimų, leidžiančių pagerinti valdomo turto energinį efektyvumą ir optimizuoti darbo vietų plotą. Todėl ketinimas išmėginti naujovę renovacijos sektoriuje – neatsitiktinis žingsnis.

Skydiniu būdu planuojamo atnaujinti pastato, esančio Kauno r., Veterinarų g. 14, būklė šiuo metu yra tik patenkinama. Daugiau nei 1000 kv. m ploto pastate yra įsikūrusi Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), dėl savo formos pastatas yra patogus ir parankus atlikti skydinę renovaciją.

Antrasis pastatas – Šilutėje, Dariaus ir Girėno g. 10, esantis statinys, kuriame įsikūrusios 4 valstybinės įstaigos. Šiuo metu pastato energinis efektyvumas siekia F lygį. Atnaujinus pastatą, jame papildomai galės įsikurti kitos biudžetinės įstaigos.

„Reikia nepamiršti, kad nors ir būtų taikomas skydinis atnaujinimo būdas, tačiau teigiami pokyčiai paliestų ir pastato vidų. Išorėje montuojami skydai padės išlaikyti šilumą žiemą ir neleisti prasiskverbti karščiui vasarą. Tam, kad darbuotojai jaustųsi patogiai, bus atnaujinami ir šilumos tinklai, pritaikomi vėsinimo ir vėdinimo sprendimai, skydiniu būdu atnaujinamas stogas“, – pažymi E. Česokas.

Turto banko atnaujinamuose statiniuose taip pat planuojama įdiegti energiją iš atsinaujinančių išteklių gaminančius įrenginius. Šalia atnaujinamų pastatų numatoma plėsti elektromobilių įkrovimo stotelių tinklą.

Skydinio atnaujinimo darbų pradžia numatoma 2026 metų pavasario pradžioje. Dviejų pastatų atnaujinimui Turto bankas numatė skirti beveik 1,7 mln. Eur, dar daugiau nei 1,3 mln. Eur turėtų sudaryti Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) parama.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų