Geriausių Europos projektų apdovanojimuose – ir du inovatyvūs Lietuvos projektai


Kasmetiniuose Europos Komisijos (EK) organizuojamuose geriausių Europos projektų apdovanojimuose „REGIOSTARS 2021“ du Lietuvos projektai pateko į finalą. Į šiuos apdovanojimus patenka stipriausi ir reikšmingiausias inovacijas regionui sukūrę bei Europos Sąjungos fondų finansavimu pasinaudoję projektai.

Pasak Finansų ministerijos pranešimo, EK 14-ąjį kartą paskelbtame konkurse Lietuva pateikė 5 projektus. Juos įgyvendino Lietuvos įmonės, gamyboje diegiančios inovatyvias skaitmeninimo ar žaliąsias technologijas, investuojančios į tvarią energetiką bei organizacijos, telkiančios visuomenę būti socialiai atsakingais.

Šiemet EK ekspertų komisijai bendrijos šalys pateikė 214 projektų į penkias konkurso kategorijas. Dalyvio paraišką pildė patys projektų vykdytojai. Iš pateiktų paraiškų komisija į finalą atrinko 25 projektus, tarp kurių ir du Lietuvos projektai.

Iš 25-ių į apdovanojimų finalą patekusių dalyvių iki lapkričio 15 d. internetiniu balsavimu renkamas publikos simpatijų projektas (Public Choise Award).

SMART kategorijoje EK ekspertai atrinko bendrovės UAB „Softneta“ įgyvendintą projektą „Medicininių vaizdų apdorojimo, kompiuterinio diagnozavimo ir klinikinių sprendimų palaikymo informacinės ekosistemos ir taikomųjų programų kūrimas“.

Įmonė labai stipriai patobulino naujos kartos medicininių vaizdų apdorojimo ir vaizdavimo programinę įrangą „MedCAD“ ir taip neabejotinai sustiprino konkurencingumą, žymiai pagerino pacientų priežiūros kokybę bei suteikė galimybę „susikalbėti“ skirtingoms gydymo įstaigų informacinių technologijų sistemoms. Šia jų programine įranga naudojasi didžiausi medicinos centrai visame pasaulyje.

Taip pat FAIR kategorijoje į finalą pateko VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros komunikacijos projektas „Aš – tavo kaimynas. NERŪŠIUOK MANĘS“.

Juo buvo siekiama didinti lietuvių toleranciją socialinių būstų gyventojų atžvilgiu. Komunikacinės kampanijos metu (6 mėn.) surengtas ir nufilmuotas sociometrinis eksperimentas.

Visose 60-tyje savivaldybių, daugiabučiuose, organizuotas eksperimentinis tyrimas ir sudarytas socialinio būsto kaimynų tolerancijos eksperimento žemėlapis, eksponuota lauko reklama, taip pat vyko renginiai su savivaldybių administracijų atstovais. Šis projektas jau yra pelnęs keletą apdovanojimų tiek Lietuvoje tiek už jos ribų.

Visi Europos Sąjungos fondų lėšomis finansuotų projektų vykdytojai buvo kviečiami teikti paraiškas pagal penkias temines kategorijas: Pažangi Europa. Vietos įmonių konkurencingumo didinimas skaitmeniniame pasaulyje; Žalioji Europa. Ekologiškos ir atsparios bendruomenės kaimo ir miesto vietovėse; Teisinga Europa. Įtraukties ir kovos su diskriminacija skatinimas; Miestų Europa. Ekologiškų ir tvarių žiedinių maisto sistemų skatinimas funkcinėse miestų teritorijose; Metų tema: Ekologiškesnio judumo regionuose skatinimas 2021-aisiais – Europos geležinkelių metais.

Konkursą „REGIOSTARS“ EK rengia nuo 2008 m. Geriausi sanglaudos politikos lėšomis finansuojami projektai apdovanojami už kompetenciją ir naują požiūrį regioninės plėtros srityje.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

Paskutinės naujienos

Pradėtos bažnyčios statybos Kauno rajone

Šie metai prasidėjo svarbaus projekto įgyvendinimu – startavo Giraitės (Kauno rajonas) Šventosios Šeimos parapijos bažnyčios statyba. Šio svarbaus pastato paskirtis…

Has photos

Klaipėdoje iškilo meno banga 

Didelis įvykis visiems Lietuvos meno aistruoliams – po ilgos rekonstrukcijos gala koncertu atidarytas Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras. Nusimetęs blankų sovietmečio apdarą,…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų