Stogams – kokybiškos ir ilgalaikės plieninės dangos


Nuo senų laikų valstiečiai ar smulkesni bajorai savo stogus dengdavo skiedromis, šiaudais ar čerpėmis, o bažnyčios, didesni dvarai ar ūkiniai pastatai buvo dengiami vario, žalvario ar cinkuota skarda. Ši šimtmečius menanti tradicija, tik su gerokai patobulintomis medžiagomis, išlieka populiari ir šiomis dienomis. Ypač tai pastebima pasižvalgius po Lietuvos reprezentacines vietas: miestų ir miestelių senamiesčius, dvarus, pilis, bažnyčias ir naujai statomų modernių namų kvartalus.

Ilgametė plieninių stogų gamybos lyderė Skandinavijos ir Baltijos šalių regione kompanija „Ruukki“ visiškai kontroliuoja visą plieninių stogo dangų gamybos procesą, turi savo metalo liejyklų Suomijoje ir Švedijoje. Kokybiškų plieninių stogo dangų paklausa sparčiai auga, tad vos prieš porą mėnesių „Ruukki“ įsigijo ir paleido veikti naujas, pažangiausias stogo dangų gamybos linijas „Classic“. Pasitelkus naujus įrenginius gerokai išaugo lakštų geometrijos tikslumas, išvaizda, kokybė. Trumpai tariant – tai, kas prieš metus buvo siūloma tik įsigyjant brangesnius aukščiausios kategorijos „Classic NextGen“ produktus, šiandien tapo „Ruukki“ gaminių standartu. Be to, naujieji įrenginiai yra keliskart našesni, todėl akivaizdžiai pagerės ir produkcijos tiekimo laikas.

Suomių įmonė šiemet pateiks ir daugiau svarbių stogų rinkos naujienų: pavasarį bus pristatyta ir matinė polimerinė danga „Ruukki 30 Plus“, skirta ekonominės klasės produktams. Išskirtinio, modernaus ar net prabangaus stiliaus mėgėjams vasaros pradžioje bus pasiūlytas ir naujas profilio raštas.

Tvirta ir lengva danga

Plieno lakštai yra tvirti, lengvi ir paprastai apdorojami. Montuojant tokią dangą nereikia ypatingų stogdengių įgūdžių ar įrankių, tad stogo dengimo darbai vyksta itin sparčiai. Kiekvieno lakšto ilgis apskaičiuojamas ir gamykloje nupjaunamas pagal konkrečios stogo vietos, kur jis bus tvirtinamas, ilgį. Dengiant stogą plienine danga nereikia nei specialaus vientiso pakloto, nei tvirtesnių medinių gegnių ir grebėstų konstrukcijos. Renovuojant stogą, dažniausiai esamos konstrukcijos keisti taip pat neprireikia – pakanka tik įvertinti, ar išlaikyta stogo plokštumų geometrija, apžiūrėti ir pakeisti pažeistas medines dalis.

Spalvos ir ilgalaikiškumas

Kokybiškų plieninių lakštų spalvai ir estetiniam vaizdui taip pat būdingas ilgalaikiškumas. Tam didžiausią įtaką turi viršutinis sluoksnis – polimerinė danga. Pavyzdžiui, „Ruukki 30 Plus“ kokybės klasės dangoms suteikiama 30 metų techninių ir 10 metų estetinių savybių garantija, o aukščiausios, t. y. „Ruukki 50 Plus“ kokybės klasės dangoms – net 50 metų techninių ir 20 metų estetinių savybių garantija.

Plieninių stogo dangų spalvų pasirinkimas labai didelis, tačiau populiaresnės yra natūraliai matinės, prie kraštovaizdžio labiau derančios spalvos.

Forma ir raštas

Profilių rašto pasirinkimo galimybės priklauso nuo stogo nuolydžio. Čerpių imitacijos profiliai, pavyzdžiui: „Monterrey FEB Forma“, „Finnera“, „Adamante“, tinka visiems stogams, kurie turi ne mažesnį nei 14 laipsnių nuolydį. Stogams, turintiems mažesnį nuolydžio kampą, galima rinktis trapecinius „T20“ ar „T45“ profilius (nuo 9 laipsnių), o jei stogo nuolydis minimalus (nuo 7 laipsnių) – reikėtų rinktis tik itin sandarius lankstinius profilius „Classic“. Maksimalus nuolydžio kampas plieninei stogo dangai neribojamas, tad neretai profiliai „T20“ arba „Classic“ naudojami ir kaip sienų danga.

Klaidingi mitai

Dažnai baiminamasi, kad įsigijus plieninę stogo dangą lietui lyjant bus girdimas barbenimas. Specialistai darniai sutaria – jei stogas ar palėpės perdanga bus tinkamai apšiltinti, triukšmo namo viduje nesigirdės. Dažniausiai šiltinant naudojamas bent 25 cm mineralinės ar stiklo vatos sluoksnis puikiai izoliuoja ir garsą.

Žmonės neretai mano, kad metalinis stogas vasarą įkaista, tačiau tai irgi tik mitas, jei stogas yra apšiltintas, o tarp šilumos izoliacijos ir stogo dangos yra tvarkingai įrengti ventiliacijai skirti oro tarpai. Ventiliuojamą oro tarpą būtina įrengti visada, nesvarbu, kokia danga dengiamas stogas. Kuo stogo danga labiau įkaista, tuo oras greičiau kyla į viršų ir pasišalina į lauką. Tad įkaitęs oras neužsilaiko, o šilumai iš išorės nėra jokios galimybės įveikti storą apšiltinimo sluoksnį ir patekti į pastato vidų.

Kokybės aritmetika

Renkantis bet kurią stogo dangą, nereikėtų atsižvelgti vien tik į dangos kvadratinio metro kainą. Pirmiausia vertėtų sudaryti išsamią visų medžiagų ir darbų sąmatą. Suskaičiuoti reikia viską – pradedant nuo medinei konstrukcijai reikiamų medžiagų ir darbų kainos, stogo dangos ir jos dengimo darbų kainos ir baigiant labai įvairių priedų kainomis. Viską susumavus lengva įsitikinti, kad stogo dangos lakštų kaina sudaro gana nedidelę dalį stogo sąmatoje, bet galutinė stogo gera išvaizda, ilgalaikiškumas ir garantijos, pasirinkus kokybiškesnę dangą, skiriasi akivaizdžiai.

Pavasarį, kol statybų sezonas dar neįsibėgėjęs, pirmiesiems patobulintos stogo dangos „Classic“ pirkėjams „Ruukki“ prekybos atstovai ketina pateikti itin patrauklių pasiūlymų, tad teiraukitės nuolaidų!

Daugiau patarimų, kaip išsirinkti ir įsigyti stogo medžiagas, stogo ir namo spalvų derinimo įrankį, bei visą „Ruukki“ prekybos atstovų kontaktų sąrašą rasite internete adresu www.ruukkistogas.lt.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų