stokholmas
Projekto vizual.

Stokholme planuoja statyti didžiausią medinį kvartalą pasaulyje


Danų architektas Henningas Larsenas ir architektų studija „White Arkitekter“ projektuoja Stokholmo medinį kvartalą, kuriame vyraus „miško ramybė“.

Projekto, kuris bus statomas Stokholmo Siklos rajone, vystytojas „Atrium Ljungberg“ pavadino jį „didžiausiu pasaulyje mediniu miestu“, nes jame bus panaudota daugiau medienos nei bet kuriame kitame vystomame projekte.

Stokholmo medinį kvartalą, kurio plotas sieks 250 000 kvadratinių metrų ir kuriame bus 7 000 biuro patalpų bei 2 000 butų, suprojektavo bendrovės „Henning Larsen and White Arkitekter“. Stokholmo medinį kvartalą sudarys restoranai, parduotuvės, gyvenamieji būstai ir darbo vietos biuruose.

stokholmas
Projekto vizual.

Kūrėjas teigia, kad rajone bus gamtos įkvėptų elementų ir jis primins mišką. Pastatai bus statomi iš ugniai atsparios masyvinės medienos.

„Siekėme sukurti kvartalo aplinką, persmelktą miško ramybės, todėl sukūrėme tankią, atvirą erdvę, kuriai būdinga išskirtinai minimalistinė ir funkcionali skandinaviško dizaino estetika“, – „Dezeen“ sakė „Atrium Ljungberg“ ir pridūrė:

„Architektai į statinius naujoviškai įtraukė natūralius elementus, pavyzdžiui, žaliuosius stogus, užtikrinančius geresnę izoliaciją, ir didelius langus, praleidžiančius natūralią šviesą, taip įkūnydami mūsų viziją apie kvartalą, klestintį darnoje su gamta.“

stokholmas
Projekto vizual.

Pasak kūrėjo, Stokholmo mediniame kvartale taip pat bus savaime gaminama, kaupiama ir bendrai naudojama energija. Projekto energijos gamybos detalės nebuvo atskleistos.

Medinis kvartalas bus pradėtas statyti 2025 m., o pirmieji pastatai turėtų būti baigti 2027 m.

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų