Apdovanoti geriausi „NAMAS X. Projektas – inovacija“ kūrėjai: nugalėjo gamtos ir technologijų bendrystė

2022 m. liepos 22 d.

Structum.lt.

portalas@structum.lt

Kaip sukurti ne tik madingus, patogius ir poreikius atitinkančius namus, bet ir nesenstantį bei savo vertę išlaikantį būstą? STRUCTUM nuolat seka inovatyviausias namų dizaino tendencijas ir jau tradiciškai pakvietė architektus, interjero dizainerius ir studentus kartu atrasti šiuolaikinių namų projektavimo galimybes „Namas X. Projektas – inovacija“ konkurse. Trečiadienį popiet įvyko iškilmingi nugalėtojų apdovanojimai.

 

Šventinis renginys subūrė žinomus šalies architektus, interjero dizainerius ir konkurso dalyvius įkvepiančioje modernios architektūros ir bendradarbystės erdvėje, apsuptoje gamtos žalumos  – Vilniaus „Tech Arts.“ Tik atvykusius svečius pasitiko nealkoholinio „Mionetto“ putojančio vyno taurių sienelė ir džiugino dainuojančio renginių vedėjo Giedriaus Leškevičiaus pasirodymas ir Justės Kraujelytės koncertas. Renginio garsu rūpinosi „Scenos techninis servisas“ (StS).

 

Žiūrėkite renginio VIDEO santrauką:

 

 

Structum namas X apdovanojimai

Structum namas X apdovanojimai

Mindaugo Ažušilio nuotr.

 

Švenčiamas unikalumas ir idėjų gausa

Pirmoji džiaugsmingą sveikinimo žodį tarė UAB „Structum projektai“ direktorė ir šio konkurso sumanytoja Ignė Dutova. „Mūsų namai yra labai skirtingi, skiriasi jų dizainas, formos, spalvos, jausmas juose. Manau, kad tai yra labai gerai, kadangi ir mes, žmonės, esame labai skirtingi“, – sakė I. Dutova, džiaugdamasi, kad konkursas sulaukė įvairių koncepcijų ir sprendimų, kurių autoriai dar kartą įrodė, jog nėra vieno namų projektavimo šablono, o tobulėjančios technologijų galimybės tik sustiprina norą kurti unikalumą.

„Namas X. Projektas – inovacija“ konkursas vyko nuo vasario 11d. iki liepos 1d., ir buvo suskirstytas į 4 etapus. Konkurso komisijai savo darbus pateikė 23 kūrėjai, pasiūlę tiek išskirtinių, kūrybiškų ir futuristinių idėjų, tiek itin praktiškų ir įgyvendinamų, bet sumanių sprendimų, todėl komisijos nariams išrinkti finalistus ir nugalėtojus lengva nebuvo.

Šįkart komisiją sudarė išties įspūdinga profesionalų komanda: „Architektūros linija“ „Architektūros linija“ įkūrėjas, Vilnius Tech Architektūros katedros profesorius Gintaras Čaikauskas, Architektų studijos „Studija lapė“ vadovas Tomas Lapė, „Mild Studio“ įkūrėja, architektė Lina Bakienė, Studijos „AIAI architects“ architektas Žygimantas Gudelis, Studijos „Archispektras“ kūrybos vadovas Ignas Kalinauskas ir interjero dizainerė, Lietuvos dizaino asociacijos valdybos narė Diana Pečiulevičienė.

 

Structum namas X apdovanojimai

Mindaugo Ažušilio nuotr.

 

Nugalėjo – gamta ir technologijos

Autoritetingos komisijos sprendimu, į finalą pateko Architektūros laboratorija „Kiemelis“ nariai: Marius Lukošiūnas, Oskaras Vančys, Fausta Marcišauskaitė, Aleksas Petravičius, Gabrielė Alma Paulė, taip pat Eglė Savickaitė ir Deividas Kaniauskas. Finalistų ir laimėtojų pasveikinti susirinko būrys savo srities profesionalų, vertinančių inovatyvias dalyvių idėjas ir iniciatyvą kurti sąmoningam ateities žmogui.

Šventei įsibėgėjus, puikias emocijas palaikė Justės Kraujelytės muzikinis pasirodymas, kuri, kartu su renginio vedėju Giedriumi Leškevičiu ragino svečius pakilti nuo kėdžių ir pajudėti nuotaikingos muzikos rimtu. Netrukus buvo pradėti skelbti partnerių simpatijas pelnę projektai.

 

Mindaugo Ažušilio nuotr.

 

Pirmąjį apdovanojimą skyrė „Jung Vilnius“ direktorius Raimundas Skurdenis. Prizas įteiktas komandai „POV“ – Lukrecijai Ramanauskaitei ir Martynui Stakvilevičiui. UAB „Laufen Baltics“ favoritę, Astą Kazickienę,  apdovanojo mažmeninės prekybos atstovas Evaldas Mickevičius. Įmonės „Grohe“ atstovė, Pabaltijo rinkodaros ir pardavimų vadovė Sigita Avlosevičienė sveikino ir prizą įteiktė Jūratei Miliauskaitei. Taip pat, net du apdovanojimus įsteigė įmonė Cosentino. Bendrovės generalinė direktorė Baltijos šalims Ilana Mackelienė apdovanojo Eglę Savickaitę ir komandą „POV“ – Lukreciją Ramanauskaitę ir Martyną Stakvilevičių.

Konkurso partneriams išdalinus savo prizus, buvo paskelbtas Structum.lt portalo lankytojų favoritas. Daugiausia balsų viešame viešame internetiniame balsavime surinko komanda „POV“ – Lukrecija Ramanauskaitė ir Martynas Stakvilevičius.

 

Mindaugo Ažušilio nuotr.

 

Netrukus atėjo metas ir visų ilgai lauktai akimirkai – sužinoti tris geriausius konkurso darbus, bei jų autorius. Susumavus kompetentingos komisijos balsus, trečiąją vietą laimėjo Architektūros laboratorija „Kiemelis“ ir jos nariai: Marius Lukošiūnas, Oskaras Vančys, Fausta Marcišauskaitė, Aleksas Petravičius, Gabrielė Alma Paulė, kurių projektas, alpinistės ir bitininko namas Fabijoniškių daugiabučių kvartale, skirtas paskatinti rajono atsinaujinimo procesų pradžią.

 

Structum namas X apdovanojimai 1 vieta

Mindaugo Ažušilio nuotr.

 

Antroji vieta atiteko Deividui Kaniauskui, suprojektavusiam ateities būstą ant vandens, kuris visapusiškai susietų šiuolaikinį žmogų su jo aplinkoje esančia bioįvairove.

O pirmąją vietą laimėjo interjero dizainerė Eglė Savickaitė, pristačiusi projektą „Gamtos mylėtojas, įstrigęs technologijų džiunglėse.“ Pirmosios vietos nugalėtojai atiteko „Greenworks“ siurblys-šluota 24V su sieniniu laikikliu GD24SVK4. Visiems nugalėtojams buvo teikiamos „Inesos gėlės“ puokštės.

 

Structum namas X apdovanojimai 1 vieta

Mindaugo Ažušilio nuotr.

 

Eglės Savickaitės vizual. 

 

Visus konkurso dalyvių darbus galite peržiūrėti čia.

 

Structum namas X apdovanojimai prizininkai

Mindaugo Ažušilio nuotr.

 

Pasibaigus pirmajai oficialiai renginio daliai, svečius į kiemą kvietė ne tik šiltas vakaro oras, bet ir „Vip Catering“ 100 šampano taurių piramidė, kurią pripildė pirmos vietos nugalėtoja Eglė Savickaitė. Renginio svečiai, konkurso dalyviai ir komisija turėjo progą pabendrauti, pasimėgauti gardžiomis vaišėmis ir įsiamžinti prie „Lights & letters“ šviečiančių STRUCTUM raidžių.

 

Structum namas X apdovanojimai

Mindaugo Ažušilio nuotr.

 

„Namas X. Projektas – inovacija“ konkursas partneriai:

Lengvai montuojamomis ir kokybiškomis apdailos medžiagomis prekiaujantys „Viniaus Ejotra“, vonios įrangos gamintojas –  „Laufen“, elektros instaliacijos prietaisų gamintojas „Jung“,  aliuminio profiliai fasadams, langams ir durims „SAPA“, mažmeninės ir didmeninės prekybos grindų dangos „Geros grindys“, , inovatyvus ispanų paviršių, skirtų virtuvėms, vonioms ir kitoms bendro naudojimo erdvėms, gamintojas „Cosentino“, baldų salonų tinklas Baldai namams“, santechnikos įrangos gamintoja „Grohe“, degintos medienos paruošimo ekspertai „Darksidewood“, įtempiamų lūbų projektavimas ir montavimas „Vittali“, baldų ir interjero salonų tinklas Prabangūs baldai“.

 

Prie renginio įgyvendinimo prisidėjo:

 „Tech Zity“ („Tech Arts“) renginių erdvės, „Scenos techninis servisas“ (StS), šviečiančių raidžių dekoracijos „Lights & letters“, nealkoholinis putojantis vynas „Mionetto“, „Inesos gėlės“, renginių aptarnavimo paslaugos – „Vip Catering“.

 

Temos:

NAMAS X
https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/09/STRUCTUM-soninis-baneris-1.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!