Interjero dizainerė: viso savo „turto“ namuose eksponuoti nereikia


Kiekvienas savo namuose norime sukurti išskirtinį jaukumą, tačiau svarbiausia nepersistengti, jog namai neatrodytų kaip parodų salė ar eklektiškas daiktų „šiukšlynas“. Interjero dizainerė Karolina Balčiūnienė tiki, kad nėra netinkamų namų aksesuarų, yra tik jiems netinkama aplinka ir vieta joje.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis?

K. Balčiūnienė sako, kad kiekviena interjero detalė yra svarbi namų mozaikos dalis, kuri būtina, norint sudėlioti vientisą paveikslą.

„Renkantis interjero aksesuarus pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į pačią interjero idėją – ką aš noriu tuo pasakyti? Kokio rezultato siekiu? Aksesuarai turi interjerą papildyti, atskleisti kuriamą tematiką, stilių, pridėti jam „svorio“, bet ne tapti atskira siužetine linija“, – pabrėžė pašnekovė.

Anot jos, kuriant interjerą iš atskirų detalių, bet nematant visumos, klaidų neišvengiama. Dažniausiai pasitaikanti – detalių perteklius ir jų „iškritimas iš konteksto“.

„Suprantama, kad visi mes turime savo „turto“ – įvairių suvenyrų, rėmelių su nuotraukomis, vazų, knygų, skulptūrėlių, žvakidžių ir t.t. Bet tai nereiškia, kad viską būtinai turime eksponuoti savo namuose“, – kalbėjo K. Balčiūnienė.

Norintiems namų interjerą susikurti savo jėgomis, interjero dizainerė siūlo atkreipti dėmesį į tai, kokios spalvos ir stilius vyrauja namuose. Svarbu – ir paties aksesuaro dydis, nes dažnais atvejais smulkių detalių gausa gali tik sugadinti interjerą.

„Labai lengvai galima patikrinti, ar aksesuaras nėra per mažas. Nuo padėto daikto atsitraukiame į priešingą patalpos pusę – jei nesugebame įžiūrėti, kas tai – jis jau tampa interjero „šiukšle“, – paaiškino K. Balčiūnienė.

Netikėti interjero pasikeitimai

Interjero dizainerei yra tekę susidurti su situacija, kai būsto šeimininkai pasidavė pagundai „pakoreguoti“ jos sukurtą namų paveikslą. Deja, pakeitimai specialistės nenudžiugino.

„Paprastai interjerą šeimininkams palieku tokį, kokį mačiau savo vizijoje – su tiek ir tokių detalių, kiek mano suvokimu jų reikia. Vėliau, žinoma, viskas jų rankose – palikti ar pakeisti kaip norisi. Yra tekę keletą kartų pamatyti savo kurtą interjerą praėjus laikui. Pamačiau tikrai ne tą, ko tikėjausi“, – nuogąstavo K. Balčiūnienė.

Vienas iš nenudžiuginusių pavyzdžių buvo, kai skandinaviško stiliaus minimalistiniame interjere atsirado paveiksliukai ir moliniai dirbiniai iš Kaziuko mugės. Šie aksesuarai, pasak pašnekovės, neatitiko interjero stiliaus ir sunaikino vizualinę švarą bei estetiką.

„Detalės gali padėti atskleisti interjero subtilybes, pačias gražiausias jo spalvas. Tačiau jomis galime ir viską sugadinti – apsunkinti erdvę ir sukelti joje nereikalingą „triukšmą“, – atviravo pašnekovė.

Populiarėja dirbtiniai augalai

Kita vertus, K. Balčiūnienės tikinimu, kuriant šiuolaikinį interjerą nereikia ieškoti taisyklių, kaip viskas turi atrodyti. Anksčiau nusistovėjusios taisyklės vis dažniau laužomos ir būtent dėl to gimsta tokios erdvės, kurios dvelkia originalumu ir verčia aikčioti iš nuostabos.

Anot interjero dizainerės, labiausiai mėgstamu interjero aksesuaru išlieka augalai. Namuose galima rasti nuo didžiausių vazonų su egzotiškais medeliais iki pastaruoju metu pamiltų džiovintų puokščių ar stabilizuotų augalų. K. Balčiūnienės manymu, stabilizuoti augalai – tai aukso viduriukas nenorintiems plastmasinio produkto, bet ir neturintiems galimybių tinkamai pasirūpinti gyvu augalu.

„Daugelis mūsų gyvename nuolatiniame skubėjime, mažai būname namuose, todėl nenuostabu, kad dirbtiniai augalai tampa paklausūs. Nors anksčiau dirbtiniai augalai buvo laikomi beskonybe, džiugu, kad atsiranda vis daugiau gamintojų, kurie savo produkciją taip išdirbę, jog sunku atskirti, ar tai dirbtinis ar gyvas augalas“, – tikino pašnekovė.

Pasak K. Balčiūnienės, augalai gali pagyvinti bet kokį interjerą. Ir visai nesvarbu, ar tai gyvenamasis būstas ar visuomeninės paskirties patalpos.

„Aš augalus pavadinčiau aksesuarų klasika. Jie niekada neišeis iš mados. Kaip ir paveikslai. Jų pasirinkimo spektras toks platus, kad kiekvienas tikrai gali atrasti kažką artimo savo namams. Nuo minimalistinės juodai baltos spaudos su pasirinkta sentencija iki įspūdingų tapybos kūrinių. Tai būdas priversti sienas kalbėti jums patinkančia kalba ir skleisti tokią idėją bei emociją, kuria jūs vadovaujatės. Arba priešingai – užpildyti tuo, ko jums norisi, bet trūksta“, – kalbėjo interjero dizainerė.

Laiku ir vietoje

Vis dažniau namų interjeruose galima pastebėti sendaikčių, kartais netgi ypač egzotiškų. Bet ar jie visada gali tapti jūsų namų puošmena?

„Visada sakau: nėra netinkamų daiktų, yra tik jiems netinkama aplinka ir vieta joje. Gerai parinkti sendaikčiai ir pritaikyti tinkamoje erdvėje, gali sukurti ypatingą atmosferą. Tačiau moderniame minimalistiniame interjere jie, ko gero, atrodytų eklektiškai”, – akcentavo K. Balčiūnienė.

Anot jos, šiandien galima rasti begalę įspūdingų interjero pavyzdžių, kurie parodo, kaip vienoje erdvėje sėkmingai gali susilieti iš pažiūros nesuderinami stiliai. Tačiau interjero dizainerė tokiu atveju rekomenduoja nerizikuoti ir pasikliauti profesionalų patarimais.

„Tinkamai suvaldyti visumą – tikrai nemenka užduotis, reikalaujanti tiek žinių, tiek patirties“, – pabrėžė pašnekovė.

Martyno Slapšio nuotr.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų