Paviljonas mieste dokumentuoja gyvenimą


„Cache Me if You Can“ arba „Pagauk jeigu gali“ paviljonas yra priešais Palo Alto miesto rotušę (Palo Alto įsikūręs šiaurės vakarinėje Santa Klaros grafystės pusėje, Kalifornijoje, JAV, San Fransisko įlankos rajone). Jis sudarytas iš trikampių veidrodinių plokščių, tad paviršių formuoja aplinkui zujantis miestas.

 Šią struktūrą sukūrė „FreelandBuck“, tai 2010 metais Breno Bucko ir Deivido Frylando įkurta studija, kuri turi biurus Los Andžele ir Niujorke.Studija parengė projektą, kad suprastų įvairius pasakojimus. Menininkai sakė, norį paneigti arba patvirtinti stereotipus apie miestą.

„Dažniausiai elgiamės santūriai, kai jaučiamės stebimi. Projektas, kurį užsakė Palo Alto miestas, yra trimatis materializuotas vaizdas, dokumentuojantis aikštės gyvenimą per visą dieną. Gautas paviljonas susijęs su mintimi, kad nėra nei vieno vaizdo, nei pasakojimo, kuris supa mūsų architektūros patirtį. Tai reikštų, kad mes patys kuriame architektūrą, o architektai kuria tik patirtis“, – teigė „FreelandBuck“.

Instaliacijai suprojektuoti architektai panaudojo 10 vienodų trikampių plokščių, supjaustytų iš tvirtų PVC lakštų. Kiekvienas lakštas buvo perforuotas mažomis skylutėmis ir atspausdintas pagal modelį, kurį sudarė atsitiktiniai Alekso Kim šioje vietoje užfiksuoti vaizdai dar 2019 metų gegužę.

A.Kim paveikslai buvo paversti persidengiančių apskritimų modeliu, kuris pavertė vieną originalios nuotraukos tašką į penkis instaliacijos apskritimus. Vaizdai iš tolo yra aiškūs, bet einant artyn – tai neryškios spalvos.

„Šiuo atveju mes dirbome su vaizdais, grafiškai juos pateikdami kaip persidengiančių apskritimų modelį. Kiekviename nuotraukos taške buvo sudaryti penki apskritimai atspalvių diapazonu, kurie, suskaičiuoti kartu, atitiktų pradinio taško atspalvį“, – teigė dizaineriai.

Žiūrint iš priekio, vaizdai sutampa su juosiančia danga, pastato fasadu ir šalia esančiais medžiais, o perspektyva iš kampinių jos kraštų ištempia ir atspindi vaizdinius.

„Vaizdo atvaizdas suderinamas su jo aplinka: pastato atitvaras yra nukreiptas per sulankstytus paviljono paviršius, o aikštės grindų raštas lyg išplečiamas“, – teigė „FreelandBuck“.

Atvaizduose galima pamatyti su kamuoliu žaidžiantį vaiką, žmones, išeinančius iš miesto rotušės, šviesos ir šešėlių kovą.  Žiūrint iš viršaus, struktūra atitinka miesto rotušės fasado formą.

Lankytojai gali praeiti angas, esančias abiejose kūrinio pusėse. Naktį paviljono viduje įrengtos lemputės šviečia ir sukuria mini instaliaciją.

„Cache Me if You can“ Palo Alto miesto rotušės aikštėje galima bus pamatyti iki 2020 metų birželio mėnesio.

Architektų nuotr. 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų