Projektuoja neįtikėtiną viešbutį kosmose


Praėjo 50 metų nuo tada, kai žmogus pirmą kartą įžengė į Mėnulį. O mes vis dar svajojame pabėgti nuo gyvybės Žemėje ir ištyrinėti kosmoso paslaptis. Net jeigu negalvojate tapti astronautu, galbūt galimybė apsistoti viešbutyje, esančiame atvirame kosmose, jums būtų patraukli.

Kalifornijos kompanija „The Gateway Foundation“ paskelbė planus įrengti kruizinių laivų stiliaus viešbutį „Von Braun“, plūduriuojantį tarp žvaigždžių. Siekiama, kad iki 2025 metų būtų pastatytas viešbutis, visiškai pritaikytas kelionėms į kosmosą, kurios prasidėti turėtų 2027-aisiais.

„Von Braun“ stotis yra tik vienas iš tokių kosminio turizmo plėtros projektų. Taip pat teikti apgyvendinimo paslaugas atvirame kosmose planuoja: „Virgin Galactic“, „SpaceX“ kompanijos Elono Musko ir „Amazon“ generalinio direktoriaus Jeffo Bezoso „Blue Origin“, Tarptautinė kosminė stotis, kuri neseniai paskelbė apie komercinio bendradarbiavimo galimybę.

Anksčiau, 2019 m., JAV įsikūręs kosminių technologijų startuolis „Orion Span“ išleido prabangaus kosminio viešbučio, pavadinto „Aurora Station“, planą, kurį tikimasi įgyvendinti 2022 metais. Tačiau tik „Von Braun“ projektas pasižymi tokia prabanga ir dydžiu.

Viešbučio fizika

Pagal „Gateway Foundation“ išleistas skaitmeninias projekto vizualizacijas, ​​stotis primena besisukantį ratą, sudarytą iš 24 modulių, skriejančių aplink Žemę. „Gateway“ fondo vyresnysis projektavimo architektas Timas Alatorras sako, kad besisukantis ratas imituos gravitaciją.

„Stotis sukasi ir svorį stumia į stoties perimetrą. Tai reiškia, kad jeigu išpilsite kibirą vandens, vanduo pastums kibirą, o pats liks savo vietoje. Šis veikimo principas nepasikeitė nuo šeštojo dešimtmečio“, – jis pasakoja CNN korespondentams.

Netoli stoties centro nėra dirbtinės gravitacijos, kaip teigia T. Alatorreas, tačiau jums judant žemyn nuo stoties lauko, sunkio pojūtis didėja.

„Gateway Foundation“ viešbučio dizainas pavadintas garsaus kosmoso inžinieriaus vardu – Vernerio von Brauno (Wernher von Braun). Jis buvo raketų technologijos pradininkas, pirmiausia Vokietijoje, vėliau – JAV. Nors tai gana rizikingas žingsnis, nes V. Braun dalyvavo nacių raketų kūrimo programoje, stoties dizainas paremtas inžinieriaus brėžiniais, kurie buvo jo nubraižyti prieš 60 metų. Pagrindinis skirtumas yra šiuolaikiškos medžiagos – nauji metalų lydiniai, anglies kompozitai, 3D spausdinimo ir paleidimo technologija…

Keičiasi medžiagos

Kosminis turizmas yra brangus žaidimas – Ričardo Bransono „Virgin Galactic“ planuoja paleisti keleivius į suborbitalinę erdvę už didelę sumą – 250 tūkst. JAV dolerių (221 eurų) asmeniui už kelionę. Tuo tarpu „Aurora“ stotis sako, kad viešnagė jos kosminiame viešbutyje kainuos 9,5 mln. JAV dolerių (8,43 mln eurų). „Von Braun“ viešbučio užsakovai tikina, kad šios kelionės kaina nekainuos daugiau nei kelionė kruizu ar į Disneilendą. Viešbutyje vienu metu galės svečiuotis net 352 žmonių (kaip pavyzdžiui „Aurora“ priimtų tik 12).

Fondo atstovai spaudai pasakojo, kad viešbučio dizainas sukurtas kaip tiesioginė reakcija į Stanley Kubricko filmą „2001: kosminė odisėja“. Stanley Kubricko tikslas buvo pabrėžti atskirtį tarp technologijos ir žmonijos, todėl tikslingai filmuose stotis ir laivus jis atvaizdavo labai sterilius, švarius ir svetimus. Vietoj to, fondo atstovai į kosmosą norėjo perkelti gabalėlį žemės ir taip išvengti sterilaus, laboratorinio interjero.

Laive bus šilti apartamentai su kilimais, stilingi vienspalviai ir prašmatnūs užtiesalai, kurie leistų puikiai pailsėti ir žemėje, tik iš viešbučio geriau matytųsi žvaigždės. Svečiai bus kviečiami mėgautis linksmomis pramogomis, stalo ir aktyviaisiais žaidimais.

„Mes rengsime daugybę skirtingų pramogų ir žaidimų, kurie išryškins faktą, kad tu čia gali daryti viską, net ir tai ko negali daryti žemėje. Dėl nesvarumo ir sumažintos gravitacijos jūs galėsite šokti aukščiau, sugebėti pakelti daiktus, sugebėti bėgioti tokiais būdais, kokių negalite Žemėje. Sportas, intriguojamai vadinamas „ypač dideliu krepšiniu”“, – sako fondo atstovai.

Jei visa tai jums vis dar skamba kaip kosminio amžiaus triukas, pašnekovai tikina, kad ši koncepcija populiarės ir bus patraukli. „Bendras fondo tikslas – sukurti žvaigždžių laivų kultūrą. Žmonės gali eiti, gyventi, dirbti ir klestėti kosmose“, – prisipažįsta specialistai.

CNN informacija ir vizualizacijos


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų