Svajonę turėti medinį namą iškeitė į „Cedral“ dailylenčių estetiką

2019 m. balandžio 25 d.

Admin Structum.

admin@estructum.lt

Medinių fasadų erą keičia tvirtesnių fibrocemento medžiagų mada. Namus statantys žmonės vis dažniau ieško sprendimų, kurie natūralumą, eleganciją papildo ilgalaikiškumu, išskirtinumu ir lengva priežiūra.

Praktiškumas ir estetika

Grendavėje, netoli Vilniaus, nuosavą namą besistatančių vyro ir žmonos svajonė buvo medinis būstas. Vis dėlto, rinkdamiesi fasado apdailą, jie įvertino ir praktinius poreikius: norėjo medžiagų, kurioms nereikėtų tiek priežiūros, kiek medienai. Pasidomėję alternatyvomis medinėms lentelėms ir atradę „Cedral“ dailylentes, būsimi naujakuriai nusprendė, kad jos turi kelias svarbias savybes: yra ilgalaikės, tvirtos, galima rinktis iš daug spalvų, be to, yra panašios į medienos struktūrą, kuri leidžia sukurti estetišką vaizdą.

„Aš pats esu fizikas, pasidomėjau šiomis medžiagomis – jos iš tikrųjų atsparios, tinka mūsų klimatui. Fibrocementui suteikiama ilga garantija, jo priežiūra paprasta“, – pasirinkimu džiaugiasi namo savininkas Viačeslav Kuzmič.

Fasado dengimas ėjosi sparčiai: maždaug 268 m2 būstas dailylentėmis buvo apkaltas per keturias dienas. Rinkdamiesi apdailą, abu atrado dar vieną fibrocementinių dailylenčių pliusą – jas galima montuoti ir žiemą. „Pagalvojome, kad galime statyti žiemą, iškart namą įsirengti ir jau jame gyventi, nelaukti pavasario, be reikalo nešildyti“, – praktinę naudą pastebi V. Kuzmič.

Fibrocementinės dailylentės laimėjo ir dėl nebrangios eksploatacijos. Svarbus buvo ir patogumas – sumontavus dailylentes, ilgai nereikės rūpintis jų priežiūra.

Kūrybai – daugiau nei 30 spalvų

Pradėję statyti namus, būsimi Grendavės gyventojai turėjo atsižvelgti į bendrijos norą kurti vientisą kvartalo pastatų spalvinę gamą. Stogui ir fasadui teko ieškoti pilkų atspalvių. Tokių buvo didelis pasirinkimas – galima rinktis net iš penkių variantų.

Neseniai „Cedral“ gamintojai atliko partnerių apklausą: 115 į anketos klausimus atsakiusių žmonių kaip patraukliausias fibrocementinių dailylenčių savybes nurodė tvirtumą ir puikų spalvinės paletės pasirinkimą. Galima rinktis net iš 30 spalvų. Tai labai svarbu ir architektams.

„Siūloma tikrai didelė gama – nuo žemės juodos iki miško, smėlio spalvos, pavasarinė, rudeninė“, – vien ramias gamtos spalvas atkartojančių atspalvių gausą vardija architektas Rimvydas Kaikaris.

Trakų rajone projektavęs namą šalia pušyno, smėlingų kalvų, jis rinkosi apdailą, kuri natūralumu primintų medieną ir estetiškai įsilietų į aplinką. „Daug kas renkasi medžio apdailą, tai lietuviškas tradicinis, standartinis variantas. Tačiau, žiūrint į priekį, gyvenant šalia miško, vis dėlto į medį po trejų ar penkerių metų reikės vėl investuoti. Todėl pasirinkome „Cedral“ dailylentes“, – sako architektas, visada patariantis apskaičiuoti, kokios bus namo eksploatavimo išlaidos po dešimties ar keliolikos metų.

Fibrocementinės dailylentės tvirtos išlieka dešimtmečius ir praktiškai nekeičia spalvos. Apsinešusias dulkėmis ar aptrauktas voratinkliais paprasta nuplauti stipria vandens srove ir jos vėl atrodys kaip naujos.

Ilgalaikės ir palankios aplinkai

Investuojant į nuosavų namų statybą, svarbi tampa ne tik kaina, bet ir naudojamų medžiagų ilgalaikiškumas, sudėtis. „Tai neblunkanti medžiaga, kuriai nereikia daug priežiūros, jos eksploatavimo laikas – iki 50 metų. Be to, ji atspari braižymui ir atmosferos poveikiui, neįgeria dulkių ir purvo, yra palanki aplinkai“, – ilgus metus dirbęs su fibrocementu geriausias jo savybes žino UAB „Eternit Baltic“ Techninių sprendimų ir projektų vystymo skyriaus vadovas Egidijus Gečas.

Vienos svarbiausių techninių savybių – atsparumas lenkimui, apkrovai, ultravioletinių spindulių poveikiui ir gaisrams. Fibrocementas pagal „BRE Green Guide“ reikalavimus gali būti priskiriamas A+ klasei, iš jo pagamintos dailylentės ir plokštelės Europoje įvairiai naudojamos daugiau kaip šimtmetį. Fibrocementas gerai dera su dauguma kitų statybinių medžiagų, todėl lengva atlikti renovaciją.

Savo savybėmis fibrocementinės dailylentės lenkia plastikines ir medines. Kitaip negu medis, fibrocementas „nevaikšto“, fasadas ilgai išlieka nepakitęs.

„Šios medžiagos yra ekologiškos, neišskiria į aplinką jokių kenksmingų junginių, – sako Vilniaus Gedimino technikos universiteto Statybinių medžiagų ir gaisrinės saugos katedros docentė Ramunė Žurauskienė. – Išmontavę fasadą ir norėdami jį utilizuoti arba perstatyti, galime dailylentes panaudoti kitų medžiagų gamybai.“

Cementiniai kompozitai ir neorganiniai užpildai yra nedegūs, be to, nekaupia statinio krūvio. „Kartais jauti, kad dulkės iš viso kambario tiesiog limpa prie tavęs, – pastebi R. Žurauskienė. – Cementinės medžiagos turi mažesnį statinį krūvį.“

Architektai mėgsta dėl įvairovės

Užtenka minimalių mokymų, kad išmoktum montuoti fibrocementines dailylentes ar plokšteles. Jos taip pat lengviau apdirbamos nei panašūs natūralūs produktai, lengvai pjaustomos, turi išorines detales, išorinius ir vidinius kampus. „Lengvai galima pritaikyti prie įvairiausių erdvių ar tūrių. Pati dailylentė gali būti nelygi, turėti medžio tekstūros. Galima naudoti skirtingus tvirtinimo būdus, dengti vertikaliai arba horizontaliai, rinktis „Classic“ arba „Click“ – jeigu klientas pageidauja, galima su šia medžiaga pažaisti ir formos, ir dengimo prasme, žiūrint, kokį fasadą nori įrengti architektas. Visiška kūrybos laisvė“, – sako R. Kaikaris.

Architektai „Cedral“ medžiagas mėgsta ir dėl jų tinkamumo tiek klasikiniams, tiek moderniems fasadams. Nors lietuviai tradiciškai renkasi klasikinį variantą, vis dažniau ieškoma išskirtinių projektų. Pavyzdžiui, kuriant besiūlio fasado vaizdą, namas apkalamas be įterptinių detalių.

Namus statantys lietuviai mėgsta ramias žemės ir miško spalvas, bet dailylentėmis lengva sukurti ir ryškesnį akcentą, kuris džiugina tiek namo projektuotoją, tiek savininką. „Cedral“ dailylentėmis galima išgauti ir klasikinį, skandinaviško dizaino, ir modernaus fasado vaizdą.

Medžiaga labai tinka ir pakaloms, ir pamažu keičia gana greitai nusidėvinčią medieną. Tokios pakalos ilgalaikės, kartu sukuria vientisą fasado bei stogo vaizdą. Be to, didelė RAL spalvų paletė leidžia lengvai pritaikyti pakalas prie pagrindinės medžiagos.

Norintiems jaukaus medinio namo, bet galvojantiems apie jo eksploatacijos minusus naujakuriams fibrocementinės dailylentės leidžia suderinti pageidaujamą estetinį vaizdą su praktiškumu.

Tel.: +370 616 22000, www.cedral.lt

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/10/ismanusis7.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!