STRUCTUM konferencija „NT kodas 2024: kokiuose namuose gyvensime rytoj?“


Spalio 17 d. Vilniuje vyko žurnalo STRUCTUM surengta konferencija nekilnojamojo turto sektoriaus aktualijoms, lūkesčiams ir iššūkiams aptarti. Norinčiųjų išgirsti Lietuvos ir užsienio ekspertų pranešimus, susipažinti su NT rinkos naujienomis bei naujovėmis ir pasisemti žinių buvo tiek daug, kad kai kurie ir netilpo į salę.

Jokia paslaptis – artimiausiu metu NT sektoriaus laukia nemažai pokyčių, ir prie jų reikės prisitaikyti, tuo pat metu stengiantis išlaikyti konkurencingumą rinkoje. O tam gali prireikti įvairių drąsių ir ypatingų sprendimų. Būtent apie juos ir nuo lapkričio 1 d. įsigaliojančius Statybos įstatymo pakeitimus kalbėjo STRUCTUM konferencijos pranešėjai.

Pirmasis į sceną žengė Artūras Kriukovas, „JUNG Vilnius“ Techninio skyriaus vadovas. Savo pranešime pavadinimu „Išmanus daugiabutis: ar tam jau atėjo laikas?“ jis pristatė šiuolaikiniuose būstuose diegiamas JUNG inovacijas ir papasakojo, kaip jos gali palengvinti mūsų kasdienybę.

„Paprastas plytų pastatas, priešingai nei išmanus namas, negalės ilgainiui prisitaikyti prie besikeičiančių įstatymų. Išmanūs namai leidžia būti individualybe. Norėtųsi, kad tas laikas, kada bent pusė daugiabučių bus išmanūs, ateitų kuo greičiau“, – sakė „JUNG Vilnius“ Techninio skyriaus vadovas.

Antrasis pranešėjas – Tadas Skiparis, SAMSUNG verslo plėtros vadovas, aptarė „Samsung“ inovacijų taikymą NT sektoriuje ir pristatė „Samsung“ naujoves, paminėdamas modernius Lietuvos pastatus, kuriuose jos jau yra pritaikytos. Pajuokavęs, kad jo pranešimas kiek panašus į pirmąjį, T. Skiparis pasidžiaugė, kad „Samsung“ ir JUNG įmonės bendradarbiauja. „Išmanūs sprendimai – būtent tai yra inovacija ir ateitis“, – pabrėžė T. Skiparis.

Bene daugiausia klausimų sulaukė Vaidotas Rabačius, MTEP projektų vadovas, skaitęs pranešimą tema „Savaime sutankėjančio grunto panaudojimas pramoninių ir civilinių pastatų statybai“. Pradėjęs pranešimą žodžiais, kad „inovacijos yra ne tik kosmose, bet ir čia pat, ant žemės“, V. Rabačius pristatė projektus, kuriuose buvo panaudotas savaime sukietėjantis gruntas, ir paaiškino, kodėl jis ypatingas ir kodėl tai yra ateities medžiaga.

„Visas grunto savybes galima sumodeliuoti taip, kaip reikia statomam pastatui. Dėl unikalių SSMG savybių galimi visiškai nauji technologiniai / inžineriniai sprendiniai statybų aikštelėje“, – teigė MTEP projektų vadovas.

Ketvirtasis pranešėjas – Gytis Jakučionis, YIT LIETUVA nekilnojamojo turto verslo direktorius. Jis skaitė pranešimą apie miestą puošiančius namus ir pristatė ne tik jau puikiai žinomus projektus bei objektus, bet ir naujienas. G. Jakučionis papasakojo, kaip YIT LIETUVA komanda kruopščiai dirba rengdama projektus ir kaip atsirenka vietas, kur jie bus įgyvendinami.  

 

„Rinkdamiesi sklypą ieškome didelės teritorijos, taip lengviau įgyvendinti idėją. Norime kiemų žalių ir laisvai naudojamų, be automobilių. Taip pat mums svarbu, kad kvartaluose būtų ne tik gyvenamosios patalpos, – norime ir komercinių“, – akcentavo pranešėjas.

Vieną svarbiausių NT sektoriaus aktualijų savo pranešime „Statybos reguliavimo pakeitimai – kas keisis nuo lapkričio 1 d.?“ aptarė Simonas Skukauskas, SORAINEN partneris, advokatas. Jis pabrėžė, kad viena svarbiausių naujovių, laukiančių visų dirbančiųjų NT srityje, – projektavimo etapų sumažinimas nuo trijų iki dviejų. Pasak jo, nors nuo lapkričio 1 d. įsigaliosiantys pakeitimai turės teigiamą poveikį statybos procesams, vis dėlto jie gali sukelti naujų iššūkių projektų plėtotojams ir statytojams.

„Mano pranešimas techniškas, tačiau labai svarbus. Džiugu, kad keičiasi ideologinis požiūris“, – sakė S. Skukauskas.

Šeštasis į sceną žengė architektas Paulius Kisielis, studijos „METRO architektūra“ vadovas. Jis kalbėjo apie emocijas kuriančias struktūras. Pristatęs savo įmonės sukurtus projektus, papasakojęs, kaip architektūra yra susijusi su žmonių emocijomis, o emocijos – su architektūra, jis priėjo išvadą, kad kartais viso grožio esmė yra paprastumas. 

„Paprastais sprendimais galime sukurti stiprias emocijas“, – teigė P. Kisielis.

Architektūros tematiką pratęsė ir kitas architektas – Tomas Lapė, STUDIJA LAPE įkūrėjas. Jis labai poetiškai gvildeno temą „Kokiuose namuose gyvensime rytoj?“ Architektas pristatė STUDIJA LAPE įgyvendintus projektus ir paaiškino, kodėl jam dabartis yra svarbesnė nei ateitis. „Pagarba praeičiai plius pagarba dabarčiai lygu pagarba ateičiai“, – sakė T. Lapė.

Konferencijos kulminacija – Lorenzo Mattozzi, visame pasaulyje įspūdingais inovaciniais projektais garsėjančios Nyderlandų architektų studijos MVRDV architekto, pranešimas. L. Mattozzi pasirinko temą „MVRDV požiūris į gyvenamojo būsto tankį“ ir pasakojo, kaip studija sprendžia tankio problemas, iš kur semiasi įkvėpimo ir kaip galiausiai idėjos virsta realybe. 

Evelina Šiukšterytė nuotraukos


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų