konferencija structum
Nuotr.: Evelina Šiukšterytė

STRUCTUM konferencijoje – moderniausios namų technologijos, R.Mikulionis ir pirmą kartą Lietuvoje viešinti F.Moerel


Ketvirtadienį Vilniuje įvyko kasmetinė žurnalo STRUCTUM organizuojama konferencija apie moderniausias statybų technologijas „Kokybiškų namų DNR: naujausios technologijos ir būdai juos integruoti sau“.

Pilnai užpildytoje salėje susirinko didelis būrys projektuotojų ir besidominčių šiuolaikinėmis individualių namų statybos tendencijomis.

Konferencijoje apie tai kalbėjo ir savo įžvalgomis dalinosi ilgametę patirtį sukaupę architektūros, projektavimo ir inžinerinių sistemų profesionalai.

Konferenciją pradėjo pastatų vėdinimo komponentų gamintojo „Komfovent“ techninis konsultantas Rimantas Kaulakys.

Pranešimo „Šiuolaikiškam namui – šiuolaikiška kokybiško mikroklimato sistema“ metu buvo pristatyti pažangiausi ŠVOK sistemų sprendimai, sujungiantys atskiras sistemų dalis į visumą.

Pranešėjas pateikė hibridinių daugiafunkcių įrenginių pavyzdžius – tai ateities sprendimai, skirti visapusei patalpų mikroklimato kontrolei ir minimaliai darantys įtaką pastato interjerui bei eksterjerui.

„Pastatai pastaraisiais metais labai patobulėjo. Naujai projektuojami pastatai turi turėti A++ klasę, kurią įmanoma pasiekti naudojant tik naujausias technologijas, pačius efektyviausius mikroklimato palaikymo sprendimus.

Komfortiškas patalpų mikroklimatas priklauso nuo penkių pagrindinių parametrų: oro temperatūra ir drėgmė, oro švarumas, oro judrumas, triukšmas ir apšvietimas. Visi iš jų, išskyrus apšvietimą, yra tiesiogiai susiję su ŠVOK sistemomis“, – pranešimą pradėjo R. Kaulakys.

Antrasis konferencijos pranešėjas – Gediminas Ledauskas, atstovaujantis lyderiaujančios aliuminio perdirbimo ir energetikos sektoriaus bendrovę „Hydro Building Systems Lithuania“.

Langų specialistas pristatė temą „SAPA langai šiuolaikiniams namams“. Jis kalbėjo apie aukščiausius šių dienų reikalavimus užtikrinančias aliuminio langų sistemas ir pristatė, kaip galima padidinti patalpų komfortą, kokie sprendimai galimi skirtingiems interjerams ir eksterjerams. G. Ledauskas pristatė mažiau žinomus ir naujus SAPA langų produktus.

„Visos standartinės mūsų sistemos yra tvarios ir pagamintos iš perdirbto aliuminio. Mūsų tvarumo indikatoriai yra bene du kartus aukštesni už kolegų.
Šiuo metu baigiami ruošti Europos sąjungos teisės aktai, pagal kuriuos planuojama, jog nuo 2025 m. bent jau visuomeninės paskirties pastatai turėtų ataskaitas apie naudojamų medžiagų emisiją“, – pabrėžė pranešėjas.

Sekantis kalbėjo aukščiausios kokybės saulės elektrinių komponentus montuojančios bendrovės „UAB EST LT“ rinkodaros vadovas Nerijus Paklonskas. Jo pranešimo tema buvo „Saulės elektrinių estetika šiandienos architektūroje“.

„Prieš dešimt metų turėjome du saulės elektrinių modulių pasirinkimus – polikristaliniai ir monokristaliniai. Iš to nelabai ką daug ir galėjome „išpešti“, tačiau stengėmės išlaikyti estetiką, kiek įmanoma. Architektai ir dizaineriai puikiai atskiria, kuomet stogai gražūs, o kuomet sudarkyti.

Šiandienos žaliosios energetikos proveržis yra kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Atėjo laikas ne tik tvariai gaminti ir naudotis energija, bet ir labiau priartinti ją prie žmogaus.

Dabartinė situacija yra pasikeitusi kardinaliai. Turime integruotus saulės modulius – kuomet jie naudojami tiesiog vietoje stogo dangos ir turime dvipusius „bi-facial“ modulius, su kuriais galime labai estetiškai padaryti pavėsines, automobilių stovėjimo aikšteles ir taip toliau, taip pat turime pilnai juodus „full black“ modulius, kurie Lietuvoje labiausiai naudojami ir tinkami; dar turime „zebra schingled“ modulius ir lanksčius „flexible“ modulius“, – teigė N. Paklonskas.

Ketvirtasis pranešėjas, techninio skyriaus vadovas Artūras Kriukovas iš vokiečių firmos JUNG dukterinės įmonės Lietuvoje „JUNG Vilnius“, tiekiančios elektros instaliacines medžiagas bei išmanaus namo sprendimus, kalbėjo tema „Išmanesni namai paprasčiau“.

„Kiekvienas norime gyventi išmaniau, tačiau nebijoti sudėtingų technologijų. Jas pritaikyti individualiai tik savo namams ir poreikiams, tačiau naudotis patikimais, dešimtmečių patikrintais sprendimais. Tai yra komfortas. Ne abstraktus, o suasmenintas.

Nuo pat įkūrimo 1912 metais JUNG orientuojasi į žmogų ir jo komfortą, kurio reikia visiems ir visur. Į suasmenintą komfortą. Naujoji skaitmeninė namų infrastruktūra JUNG HOME – ilgai laukta naujiena rinkoje, mat saugiai, lengvai įdiegti ir valdyti ją galima be interneto ar serverio, pakanka tik įprastos 230 V elektros instaliacijos.

Belieka tiesiog mėgautis tuo, ką suteikia „Bluetooth® Mesh“ radijo ryšiu „susikalbantys“, prie žmogaus prisitaikantys JUNGikliai: tvaresniu, taupesniu ir, žinoma, patogesniu gyvenimu“, – sakė A. Kriukovas.

rytis mikulionis
Rytis Mikulionis

Konferencijos pabaigoje laukė „vyšnia ant torto“ – vienos žinomiausių Lietuvos architektų studijos „PLAZMA“ įkūrėjo, architekto Ryčio Mikulionio pranešimas „Tarp formos ir funkcijos“. Jis pasidalino savo ilgamete patirtimi rengiant išskirtinius projektus.

Prieš beveik 20 metų veiklą pradėjęs „Plazma“ kolektyvas kuria unikalius, jautrius kontekstui ir laikmetį atitinkančius gyvenamųjų, visuomeninių pastatų, interjero bei rekonstrukcijos projektus.

Studijos architektų kuriami pastatai išlaiko lietuviškas architektūros ir interjero tradicijas, taip siekdami sukurti išliekamąją vertę turinčius objektus, visuomenės atmintyje iškylančius kaip kokybės, profesionalumo ir šiandienos ženklus.

Po R. Mikulionio pranešimo susirinkusiųjų laukė ilgai lauktas viešnios iš užsienio pranešimas. Į Lietuvą ir jos sostinę Vilnių iš Nyderlandų pirmą sykį atvyko vienos žinomiausių pasaulyje architektų studijos MVRDV architektė, partnerė Fokke Moerel. Visgi, tai nebuvo pirmas jos dalyvavimas STRUCTUM konferencijoje – prieš metus konferencijoje ji dalyvavo nuotoliniu būdu.

Fokke Moerel
Fokke Moerel

F. Moerel pranešime kalbėjo apie tai, kaip sukurti aukštos kokybės gyvenamasias erdves tankiai apgyvendintoje miesto aplinkoje.

„Miestuose vis daugėja gyventojų, turime jiems užtikrinti komfortą ir sveiką gyvenimo būdą, nepamiršdami pasirūpindamiesi savo planeta. Turime protingai naudoti savo išteklius, saugoti gamtą ir branginti viešąją erdvę. Turime sukurti patogius, žalius, gyvybingus miestus įvairių bendruomenių žmonėms ir privalome suprojektuoti kokybiškas gyvenamasias erdves“, – teigė ji.

Renginio vanduo: UNIQA

Renginio kava: Coffee Spells

Viešbutis-partneris: The Joseph

Nuotraukos: Evelina Šiukšterytė


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

„Vestum“: verslo ir peizažo dermė

Netoli Vakarinio sostinės aplinkkelio, prie Buivydiškių tvenkinio, harmoningai prigludo modernus verslo parkas „Vestum“. Jį patogu pasiekti iš bet kurios miesto…

Has photos

Pasaulį keičianti inžinerija

Jeigu daug kam inžinerija asocijuojasi su sausu mokslu – jie labai klysta. Nuo pat žmonių civilizacijos kūrybiškumo atsiradimo laikų, inžinierių…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų