Tarptautinėje architektų bienalėje pirmosios vietos – lietuvių architektams


Baltarusijos architektų sąjunga, Tarptautinė architektų sąjunga ir Baltarusijos architektūros ir statybos ministerija kas dvejus metus organizuoja Tarptautinę jaunųjų architektų bienalę. Šių metų bienalė vyko lapkričio mėnesį, siekiant, kad tarptautinė šiuolaikinė architektūra jaunajai kartai būtų kuo labiau prieinama ir geriau žinoma. Bienalėje buvo pristatyti 120 pastarųjų trejų metų architektūros darbų iš daugiau nei 20 Europos ir Azijos šalių. Konkursui pateiktus projektus vertino tarptautinė komisija, na, o prizai iškeliavo į Italiją, Kroatiją, Latviją, Lietuvą, Slovėniją, Rusiją, Ukrainą, Makedoniją ir Lenkiją. Bienalėje galėjo dalyvauti architektai iki 40 metų amžiaus.

Lietuvių architektūros studija „IMPLMNT architects“ Tarptautinėje Minsko architektūros bienalėje pelnė net du pirmosios vietos apdovanojimus dviejose kategorijose.

„IMPLMNT architects“ architektams Aurimui Syrusui ir Martynui Brimui pirmoji vieta skirta interjero realizacijos kategorijoje už Lietuvos nacionalinį paviljoną Leipcigo knygų mugėje, kurioje 2017 m. Lietuva dalyvavo garbės viešnios teisėmis. Pasak architekto A. Syruso, tai išskirtinis atvejis tuo, kad realizacija kone niekuo nesiskyrė nuo konkursui pateiktos architektūrinės vizijos: „Manau, tai lėmė labai aiški užsakovo užduotis, tvirtai sudėta turinio koncepcija, kurią Lietuvos kultūros institutas (LKI) pateikė konkursui, todėl ir mes pasiūlėme labai aiškų ir argumentuotą architektūrinį sumanymą, kuriuo patikėjo LKI ir visomis išgalėmis prisidėjo prie jo įgyvendinimo. Taigi, nors tai ir buvo laikinas objektas, bet, tikiu, kad jis atliko savo misiją.“

Kitas pirmosios vietos apdovanojimas įteiktas studijos „IMPLMNT architects“ architektams A. Syrusui ir Gretai Šidlauskaitei už geriausią interjero projektą – „Keistuolių“ teatro rekonstrukciją Vilniuje. Šis bus realizuotas 2018–2020 metais. Pasakodamas apie projektą, architektas A. Syrusas akcentuoja tematikos subtilumą ir vardija architektūrinius iššūkius, kuriuos teko įveikti, rengiant projektą. „Pati teatro tematika provokuoja ieškoti išskirtinės koncepcijos, o, atsižvelgdami dar ir į tai, kad pats „Keistuolių“ teatras nėra šabloniškas, priėmėme ne vieną teatro paskirties pastatams nebūdingą sprendimą. Matyt, tai ir patraukė komisijos dėmesį. Šiuo atveju užsakovai ne tik neišsigando, bet ir patys aktyviai įsitraukė į procesą ieškodami netradicinių būdų pritaikyti erdves, kiek tai leidžia komplikuota esama pastato struktūra. Projektavimo procesas šiuo metu yra paskutinėje stadijoje, todėl labai laukiame, kol idėjos pradės materializuotis ir teatro kūrybinis gyvenimas persikels į naujos kokybės erdves“, – teigia architektas A. Syrusas.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų