teltonika
Architektų biuro „AKG“ vizual.

„Teltonikos“ užmojai Vilniuje: 96 mln. eurų investicijos ir 700 naujų darbo vietų


Ekonomikos ir inovacijų ministerija pasirašė dar vieną stambaus projekto investicijų sutartį su „Teltonikos“ įmonių grupe, kuri Vilniaus mieste numato investuoti 96 mln. eurų ir sukurti 700 naujų darbo vietų.

Planuojama, kad iki 2029 metų sostinėje šalia Liepkalnio gatvės 14 ha teritorijoje įsikurs „Teltonika High-Tech Hill“ 2 etapo technologijų parkas.

Šiame projekte bus įrengtos inovacijoms reikalingos modernios laboratorijos, mokymosi akademijos, kurios su gamybinėmis funkcijomis susijungs į vientisą erdvę. Numatoma, kad apie 95 proc. naujosiose gamyklose pagamintos produkcijos bus eksportuojama.

„Dirbtinis intelektas, daiktų internetas ir jo sprendimai, robotika – tai ne tik ateities verslas, bet ir naujas mūsų šalies ekonomikos raidos etapas.

Džiugu, kad Lietuvoje yra toli į ateitį žvelgiančių bendrovių, kurios gali pasiūlyti gerai mokamas darbo vietas, taip pat atneša didelę ekonominę naudą, skatina mokslo pažangą. Tad ši investicija yra reikšminga visai Lietuvai ir teikia naudos kiekvienam šalies piliečiui“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

teltonika miestelis
Architektų biuro „AKG“ vizual.

„Planuodami antrąjį „Teltonika High-Tech Hill” parko etapą, pirmiausia siekiame įkurti lustų inžinerijos ir puslaidininkinių technologijų centrą.

Tai bus pradinis, tačiau tolesniam puslaidininkių pramonės vystymui Lietuvoje itin reikšmingas žingsnis, kadangi šis centras pasitarnaus ir kaip edukacinis inkubatorius studentams, profesionaliems specialistams ar dar tik planuojantiesiems dirbti puslaidininkių pramonėje.

O vėliau šioje teritorijoje planuojame vystyti ir puslaidininkių lustų surinkimo gamyklą“, – teigia Arvydas Paukštys, „Teltonikos“ įmonių grupės įkūrėjas ir prezidentas.

„Teltonikos“ įmonių grupė – lietuviško kapitalo daiktų interneto gaminių, transporto valdymo sprendimų ir tinklo įrangos projektuotoja ir gamintoja. Jos specializacija yra telematikos, tinklo įrangos, telemedicinos, asmens ir turto sekimo įrangos kūrimas ir gamyba. Įmonių grupė yra skelbusi, kad į puslaidininkių ir aukštųjų technologijų projektavimą ir gamybą per dešimtį metų ketina investuoti daugiau nei 3 mlrd. eurų.

„Teltonika High-Tech Hill“ 2 etapo technologijų parkas – tai jau dešimtasis Lietuvoje investicijų projektas, kuriam pagal žaliojo koridoriaus iniciatyvą suteiktas stambaus projekto statusas. Bendra šios iniciatyvos planuojamų investicijų suma siekia 663,88 mln. eurų, o įgyvendinus šiuos projektus, bus sukurtos 3 228 naujos darbo vietos.

Praėjusiais metais pradėta taikyti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inicijuota stambių investicinių projektų (vadinamojo žaliojo koridoriaus) iniciatyva sudaro palankesnes sąlygas Lietuvoje įgyvendinti stambius investicinius projektus – tam numatytos kur kas greitesnės ir paprastesnės investuotojo įsikūrimo procedūros ir paskatos investuotojus priimančioms savivaldybėms.

Ši iniciatyva numato, kad verslui, investuojančiam ne mažiau kaip 20 mln. eurų (Vilniuje – 30 mln. eurų) į ilgalaikį kapitalą ir įsipareigojančiam sukurti ne mažiau kaip 150 naujų darbo vietų (Vilniuje – ne mažiau kaip 200 naujų darbo vietų), suteikiamas valstybei svarbaus projekto statusas ir iki 20 metų laikotarpiu taikomas 0 proc. pelno mokesčio tarifas.

Pagal šią žaliojo koridoriaus iniciatyvą Ekonomikos ir inovacijų ministerija su bendrove „Teltonika EMS“ pernai gruodį pasirašė stambaus investicinio projekto sutartį dėl technologijų centro kūrimo Molėtų rajone. Centras buvo atidarytas šių metų spalį, įmonės investicijos į jį siekė 34 mln. eurų. Iš viso čia bus sukurta apie 500 naujų darbo vietų.

Spaudos pranešimas. Portalo Structum.lt redakcija neatsako už jo turinį. Straipsnis viešinamas visuomenės informavimo tikslais.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų