grand emily hotel ukraine
Yevhenii Avramenko nuotr.

Ukrainiečių dizaineriai sukūrė ikonišką viešbučio interjerą: masyvus medis driekiasi žemyn per penkis aukštus


Vos tik atvėręs savo duris, naujasis viešbutis „Grand Emily“ tapo populiaraus „Emily“ kurorto dalimi, įsikūrusio Vynykų miestelyje netoli Lvivo.

Tiesa, dėmesio centre atsidūrė ir daugiausia dėmesio sulaukė ypač didelės apimties instaliacija su pakabintu platanu viešbučio atrijuje.

Kabantis medis – ikoniškas komplekso akcentas

Kabantis masyvus medis driekiasi žemyn per visus penkis aukštus.

Jo organiškas siluetas sukuria kontrastą su ritmine sienų geometrija, horizontaliomis grindų linijomis, vertikalių lentų sienų danga ir įstrižų linijų metaliniais laiptų turėklais.

Viešbučio svečiai salėje gali patogiai įsitaisyti ant apskrito odinio pufo ir patirti nepakartojamą emocinę patirtį, panirti į apmąstymus, žvelgdami tiesiai į medžio šaknis.

grand emily hotel ukraine
Yevhenii Avramenko nuotr.

Simbolika, deranti su kūrėjų vertybėmis

Projektą kūrusių „YOD Group“ architektų komanda tikina, kad idėja apie masyvų sietyną atrijuje buvo iš karto atmesta.

Pasak jų, medis reiškia ryšį su tradicijomis ir šeimos vertybėmis, augimą ir vystymąsi, tvirtą pagrindą ir lanksčias šakas. Jis jungia žemę ir erdvę. Prieš pakabinimą platanas buvo kruopščiai išvalytas, išdžiovintas ir stabilizuotas. Jo forma buvo atspausdinta 3D formatu, kad vizualizacijose būtų būtent šis medis.

Architektai sąmoningai savo projektuose nekuria nuotraukų zonų, kad išvengtų per didelio dekoratyvumo. Vietoj to jie ieško ir panaudoja kelias išties unikalias idėjas, kurios dera su bendra vietos koncepcija. Tokie sprendimai traukia akį ir tampa natūraliais fototaškais.

grand-emily-hotel-lobby-yod-group_11

Iš skirtingų „Grand Emily“ viešbučio aukštų galima pamatyti penkias skirtingas platanamedžio dalis, todėl viešbučio svečiai vienu metu gauna penkias neįprastas nuotraukų zonas.

Projekto kūrėjai pabrėžia, kad interjere siekta sukurti vizualinį lengvumą ir papasakoti apie ryto vėją, sklindantį ežero paviršiumi ir šukuojantį nendres. Šią emociją stengtasi perteikti per lentų struktūrą, naudotą salės sienų dangai. Kiekviena lenta yra pritvirtinta prie judančio griovelio.

Interjere daugiau įdomių detalių

Centrinė salė su atrijumi patenka į poilsio zoną. Poilsio erdvėje rikiuojasi dvi terasos – į grindis įleistos kvadratinės zonos su sofomis aplink koloną. Kolonos viduje yra integruoti stiklu apsaugoti židiniai.

Pasirinkti šviesūs blyškūs atspalviai ir natūralios medžiagos. Interjeras atspindi vietinę gamtą ir aplinkinį kraštovaizdį. Architektai tai pavadino „Terroir“ dizainu.

XX amžiaus pradžios amerikiečių dizaino klasikas Frankas Lloydas Wrightas įtvirtino organiškos architektūros idėją. Tai skelbia, kad pastatas turi atitikti savo gamtinį kontekstą ir susilieti su aplinka. „YOD Group“ architektai laikosi „terroir“ dizaino idėjų.

grand-emily-hotel-lobby-yod-group

„Mes pasiskoliname terminą iš vyno pramonės. „Terroir“ reiškia sudėtingus aplinkos veiksnius, turinčius įtakos unikaliam vyno charakteriui. Vynas turėtų kitokį pobūdį, jei šis vynmedis būtų augęs kitoje vietoje.

Visai taip yra dėl mūsų dizaino. Jis atspindi vietinį kontekstą ir aktualus tik ten, kur buvo sukurtas. Tokie interjerai rezonuoja su aplinka ir ją pratęsia. Žmogus tokioje vietoje jaučiasi atsipalaidavęs ir natūralus, nes yra ir visos struktūros elementas“, – komentuoja dizaineris Volodymyras Nepiyvoda.

grand-emily-hotel-lobby-yod-group_29

Apie autorius

„YOD Group“ istorija prasidėjo 2004 metais, kai studijos įkūrėjas Volodymyras Nepyivoda ir meno vadovas Dmytro Bonesko nusprendė sujungti savo idėjas ir patirtį ir subūrė talentingus architektus ir dizainerius į vieną komandą.

Šiandien daugiausia architektai dirba komercinio dizaino sferoje ir kuria projektus svetingumo sektoriuje: viešbučiuose, restoranuose, kavinėse ir baruose.

Imdamiesi bet kokio naujo projekto, kūrėjai siekia tapti patikimu partneriu, puikiai išmanančiu restoranų verslą ir sugebančiu atspindėti kliento viziją.

Šiandien „YOD Group“ portfelyje yra geriausi restoranai, laimėję prestižiniuose konkursuose. Tokie interjerų projektai kaip „GOST“, „FIRST Casino Odesa“, „Normal“, „BAO“ – neabejotinai paliks neišdildomą įspūdį.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Pilininko namas: tautos tapatybės takais

Šiais metais duris sostinėje atvėrusiame Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje – Pilininko name įspūdingai sujungiama istorija ir dabartis. Tikimasi, kad vertingas istorinis…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų