Uždegta žalia šviesa Pilaitės skvero įrengimui


Su gyventojais kurtas Pilaitės viešosios erdvės sutvarkymo projektas pasistūmėjo į priekį – išduotas statybą leidžiantis dokumentas. Skvere planuojama įrengti sporto aikšteles, bendruomenės renginių vietą ir kokybiškam gyventojų poilsiui pritaikytas erdves.

Naujasis skveras suprojektuotas 0,6 ha valstybinės žemės sklype tarp I. Simonaitytės ir M. Jankaus gatvių. Šiuo metu didžioji dalis teritorijos – plyna, be medžių, veja ištrypta, dalyje teritorijos gyventojai savo iniciatyva pasodino žemaūgių pušelių.

Ši vieta gyventojams labai svarbi. Teritoriją iš visų pusių supa daugiabučiai gyvenamieji namai, prie kurių nėra kokybiškų erdvių poilsiui. Nors jokios infrastruktūros nėra, skvere vyksta bendruomenės šventės, sporto užsiėmimai, ant ištryptos žolės vaikai žaidžia futbolą.

Prieš keletą metų vyko susitikimai su gyventojais, klausta jų nuomonės, ko jie norėtų skvere, vėliau pristatytas ir pats projektas.

Pagal gyventojų pageidavimus skvere suprojektuota nemažai vietos aktyvioms veikloms: bus krepšinio, teniso ir tinklinio aikštelės, mini futbolo aikštė. Sporto aikštelės bus aptvertos, o nuo gyvenamųjų namų – atskirtos želdynų masyvu.

Centrinė ir vakarinė skvero dalis numatyta įvairiai veiklai. Čia bus poilsio zona su refleksologiniu (pėdas masažuojančiu) taku. Pietinė dalyje bus palikta pieva, aplink ją – pėsčiųjų takas ir želdiniai, slopinantys nuo gatvės kylantį triukšmą. Didžioji pievelė skiriama bendruomenės renginiams ir aktyviai ar pasyviai rekreacinei veiklai ant žolės. Greta pievos sodinama eglutė, skirta puošti žiemos švenčių metu, įrengiama elektros jungtis, taip pat suolai, informacinis stendas. Skvere numatytas ir apšvietimas.

Esamos pušelėmis apsodintos poilsio aikštelės bus pritaikomos jaukių susitikimų, nedidelių renginių, stalo žaidimų, piknikų, gimnastikos erdvėms. Vaikų žaidimų aikštelė įrengiama centrinėje skvero dalyje: pakankamai toli nuo gatvės, kad vaikai neišbėgtų į gatvę, taip pat  matoma iš suaugusiems skirtų poilsio, susitikimų, gimnastikos erdvių. Šiaurinės skvero dalies pagrindinis akcentas – iš dalies apželdinta smėlio kopa, kurianti ypatingą smėlynų atmosferą.

Kadangi Pilaitėje daugelis gatvių vadinama su Mažąja Lietuva susijusiais vardais, vienas iš naujojo skvero pavadinimo variantų – Mažosios Lietuvos.

Atitinkamai parinkti ir medžiai, krūmai ir žolynai. Skvere bus pasodintos pušys, beržai, šeivamedžiai, pajūriniai gluosniai, kalninės pušys, taip pat žolynai: smiltlendrės, rugiaveidės, eraičinai ir kt.

Į šią viešąją erdvę investuos Vilniaus savivaldybė. Planuojama, kad sutvarkyti skverą kainuos apie 906 tūkst. Eur. Rangos darbai numatomi ateinančiais metais.

Be šio skvero Savivaldybė planuoja Pilaitėje įrengti dar dvi viešąsias erdves: skverą prie šv. Juozapo bažnyčios ir skverą tarp Karaliaučiaus ir Varnės gatvių. Abejoms teritorijoms šiuo metu vykdomi projektavimo darbai. Viešosios erdvės prie Juozapo bažnyčios projektas rengiamas parapijos lėšomis, teritorijos tarp Karaliaučiaus ir Varnės gatvių sutvarkymas projektuojamas bendruomenės lėšomis, o abiejų įrengimu rūpinsis miesto Savivaldybė.

Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų