Užmirštas Pakruojo skvero likimas patikėtas patyrusiems architektams


Antrasis projektas, kurio konkurse „Išmanusis miestas 8“ ėmėsi architekto Sauliaus Remeikos komanda, yra Pakruojo Nepriklausomybės skveras, kuris daugybę metų nėra pritaikomas miestelio gyventojų ir svečių poreikiams.

 

Architektas S. Remeika sako, kad skvero pavadinimas „įpareigoja“ išsaugoti tautinius motyvus. „Kadangi pasirinktos teritorijos pavadinimas yra „Nepriklausomybės skveras“, ornamentuose panaudojome tautinės juostos motyvus. Žodis „Nepriklausomybė“ turi sąsają su valstybingumu ir tautiškumu“, – teigia architektas.

Anot jo, sovietmečiu pastatytas skveras šiuo metu yra lyg užmirštas ir reikalauja pokyčių bei pritaikymo visuomenei. „Šiuo metu ten yra labdaros centro aikštelė, kuri šiandien nėra naudojama. Anksčiau ten buvo svarstoma įrengti fontaną, pastatyti skulptūrą, tačiau šių objektų neatsirado. Pakruojo gyventojai nori, kad tai būtų vieta ateiti, pasėdėti ir kad galėtų žaisti vaikai“, – sako S. Remeika.

Nepriklausomybės skvere Pakruojyje pastatytas paminklas žuvusiesiems už Nepriklausomybę. Nepriklausomybės angelo skulptūra buvo nugriauta 1952 metais, atstatyta 1991-aisiais.

Pakruojo rajono ateities vizija – saugus, žalias, draugiškas ir patogus visiems gyventojams rajonas, turintis puikiai išplėtotą susisiekimo infrastruktūrą, teikiantis švietimo ir socialines paslaugas, įtraukiantis laisvalaikiu, žavintis turizmo objektais ir nuolat žvelgiantis pirmyn. Tad konkurso metu norima gauti įdomių, šiuolaikiškų projektinių pasiūlymų, kurie atitiktų rajono gyventojų lūkesčius ir būtų įgyvendinti.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų