Vaikų kambario interjeras: žaismingos ir kūrybiškos idėjos


Dauguma sutiktų, kad vaiko (-ų) kambarys ar jo žaidimams skirta vieta turi būti šilčiausia ir šviesiausia būsto ar namo erdvė, kuriai įrengti reikia pasitelkti nemažai fantazijos. Čia dažniausiai vyrauja eklektika ir žaismė – daug spalvų ir formų. Priklausomai nuo vaiko amžiaus ir kintančių jo poreikių, keičiasi ir šio kambario funkcinis išdėstymas bei interjero dizainas.

 

Dekoruotos sienos

Kambario sienos užima didžiausią vizualinį plotą, tad jį galima išnaudoti kuriant ne tik žaismingą interjerą, bet ir į jį integruojant žaidybinius / mokomuosius elementus. Renkantis sienų spalvą (dažus ar tapetus) rekomenduojami šviesūs ir pasteliniai (nugesintus) atspalviai, kuriuos vėliau galima dekoruoti (redekoruoti) žaismingomis detalėmis. Sienų lipdukai, tapetai, spaudiniai, sienų tapyba – variacijos, kurias galima išnaudoti sienoms puošti.

vaiku kambarys

Matt Clayton nuotr.

Daugiafunkcės daiktų laikymo sistemos

Savaime suprantama, kad bręstančio vaiko turimų daiktų asortimentas tik didės. Taigi jo kambaryje turi būti užtektinai žaisladėžių, komodų ir spintų, t. y. patogių ir paprastų daiktų laikymo sistemų. Turėdamas, kur susidėti daiktus, vaikas mokysis tvarkos.

Svarbiausia, kūrybingai išnaudoti visą turimą plotą: sunkiau pasiekiamas erdves paversti slankiojančiomis stalčių sistemomis, rinktis baldus, kuriuos galima išnaudoti kaip daiktų talpyklas bei žaislus, į kuriuos galima sudėti daugiau smulkesnių detalių.

vaiku kambarys

Helen Ross nuotr.

Kitos interjero detalės

Jeigu vaiko kambaryje esate parinkę nekiliminę dangą (ir jūsų vaikas neturi alergijos dulkėms), tuomet galite apsvarstyti įsigyti žaismingą kilimą, kuris nesunkiai gali tapti žaidimų aikštele. Nepamirškite, kaip ir likusiose būsto dalyse, taip ir vaiko kambaryje svarbu iš anksto tinkamai suplanuoti kambario apšvietimą. Tiek darbinė, tiek miegamoji kambario zona turi būti atskirtos, o šviesos kambaryje turi pakakti tiek dieną, tiek naktį.

Be to, pasitelkę šiek tiek fantazijos ir pasirinkę kelias žaismingas stalines lempas ar šviestuvus kambaryje galite sukurti magišką atmosferą. Integravę vos kelis teminius baldus ir prie jų pritaikę atitinkamos nuotaikos sienų dekorą galite sukurti vaiko mėgstamą animacinių filmų herojų (ar žaidimo aikštelės) atmosferą.

vaiku kambarys

vaiku kambarys

Helen Ross nuotr.

„Happy Place“ / Ukraina

„Happy Place“ – tai jaukios gyvenamosios architektūros ir modernių sprendimų derinys interjere. Šis namas turi savo unikalų charakterį, stilių ir akcentus. Interjeras skirtas jaunai šeimai su vaikais – čia sukuriama galimybė pasinerti į savo pasaulį ir atsipalaiduoti nuo triukšmingo miesto gyvenimo.

Šio namo projekto akcentas – erdvė „Happy Place“, kurioje tėvai neriboja erdvės vaikų fantazijoms ir beprotybėms, ir, žinoma, poilsio palėpė, kurioje vyksta šeimos vakarai su filmais ir vakarėliai su draugais.

Architektūra ir dizainas: O.M.SHUMELDA

vaiku kambarys

Helen Ross nuotr.
Tinklalaidės DnA+ epizode pristatomas Vilniaus stoties regeneracijos projektas:


Dalintis:

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų