Verslo centras „Arena“ – nauja Mogiliovo verslo meka


Pavadinimas: Verslo centras „Arena“

Vieta: Mironovo g., Mogiliovas

Užsakovas: „Servolux“

Konstruktorius: V. Gervė

Architektai: S. Varnauskas, D. Trainauskas,

D. Baliukevičius, E. Varnauskienė

 

Modernėjančiame Baltarusijos mieste Mogiliove duris atveria inovatyvus verslo centras „Arena“, kurį suprojektavo UAB „4 Plius architektai“.

Pasak modernų pastatą kūrusių architektų, architektūrinį administracinio ir komercinio centro sprendimą su dominuojančiu vertikalės tūriu inspiravo pats netradicinis sklypas centrinėje Mogiliovo gatvėje: mažaaukščiai namai iš vienos pusės ir miesto stadionas – iš kitos. Viršutiniuose komplekso aukštuose – administracinės patalpos, apačioje – įvairios parduotuvės. Verslo centro „Arena“ viduje taip pat suformuota nauja viešoji erdvė.

Verta paminėti ir tai, kad „Arena“ yra pirmas objektas, kuriame pritaikytas „Schüco LightSkin“ fasado apšvietimas. Beje, eksterjerui tobulinti pasirinktos ir vėdinamojo fasado pluoštinio cemento plokštės „Equitone“.

Architektai neslepia, kad realizuojant šį projektą teko susidurti ir su tam tikrais iššūkiais. Pavyzdžiui, projekto metu teko keisti pastato funkciją. Dalis komercinės paskirties ploto buvo pakeista į administracinę. Taip pat projektavimo užduotyje buvo nurodyta administracinėje pastato dalyje suprojektuoti kabinetinę patalpų sistemą. Darbuotojus glumino pastato ir pertvarų skaidrumas, permatomumas.

Vis dėlto tai ir yra tokių objektų unikalumas. „Tokio pobūdžio objektai ypatingi tuo, kad reikia suderinti skirtingus požiūrius – pradedant kultūriniais, ekonominiais skirtumais, baigiant požiūriu į darbo kultūrą“, – teigia architektas Donaldas Trainauskas ir įvardija, kad labiausiai šio verslo centro realizavimo procese nudžiugino ypatingas užsakovo pasitikėjimas.

Tiesa, modernus objektas sulaukė ir daugybės aplinkinių dėmesio. „Objektas tapo mėgstamiausiu asmenukių fonu miestiečiams. Pastato kiemelyje net vyksta vestuvių fotosesijos“, – sako architektas D. Trainauskas.

Verslo centro „Arena“ projekto įgyvendinimu rūpinęsi lietuviai – ne vieninteliai tautiečiai, prisidėję prie šio objekto. Su juo dirbo ir daugiau Lietuvos įmonių bei atstovų. Viena jų – moderni įmonė „Jung“, siūlanti geriausius jungiklių, automatizuotų pastatų valdymo sistemų ir kt. sprendimus, paremtus aukščiausia kokybe ir efektyviu dizainu.

Ypatingi apšvietimo sprendimai

Verslo arena Mogiliove – ypatingas projektas mūsų įmonei, – komentuoja „Lempa LT“ vadovas Giedrius Spėčius. – Esame dalyvavę kituose šių užsakovų projektuose, todėl mums gerai žinomas jų perfekcionizmas ir dėmesys detalėms. Neatsitiktinis ir ilgametis užsakovų bendradarbiavimas su „4 plius architektais“ – ši komanda tiesiog atsidavusi tobulų sprendimų paieškoms. Džiaugiamės jau ne pirmą kartą galėdami prisidėti prie jų kuriamų interjerų. Dėl vis didėjančio įsitraukimo į panašaus lygio projektus pastebime, kad ilgainiui išsigrynina ir „Lempa LT“ specializacija – apšvietimo sprendimai objektams, kuriuose keliami aukščiausi reikalavimai ne tik šviesos šaltinių dizainui, bet ir pačios šviesos kokybei.“

Šiame projekte įmonei buvo patikėta įgyvendinti svarbiausių reprezentacinių erdvių apšvietimo sprendinius. Komanda neabejodama pasiūlė savo partnerių – vokiečių kompanijos „Sattler GmbH“ – didelio mastelio LED šviestuvus. „Sattler“ produktai – tai prioritetinis pasirinkimas, kai reikia griežtų grafinių linijų ir kokybiškos šviesos. Architektų sprendimas atkartoti baldų geometriją šviestuvų formomis šiuo atveju itin pasiteisino ir sukūrė jaukią atmosferą, nors pasirinkta ir ganėtinai griežta stilistika. Ypač svarbus jaukumo suteikiantis aspektas – apšvietimo intensyvumo reguliavimas. Nors specialiai šiam objektui gaminti šviestuvai turi ypač galingus šviesos šaltinius (to reikėjo, kad būtų įgyvendinti darbo vietų apšviestumo standarto reikalavimai), reguliuojamas apšviestumo intensyvumas padeda šio biuro patalpoms tapti tikra jaukumo oaze.

Reguliuojamo intensyvumo apšvietimas dažnai taikomas biuruose energiniam efektyvumui užtikrinti (papildant dienos šviesą tik reikiamu kiekiu dirbtinės šviesos). Na, o naudojamas kintamas apšviestumas stilistiškai erdvei transformuoti yra išskirtinis aukštos klasės biuro atributas. Kintamas apšviestumo lygis taip pat leido išlaikyti šviestuvų stilistinį vientisumą – darbo zonose šviestuvai skleidžia intensyvią šviesą, o poilsio zona to paties modelio šviestuvais apšviesta minimaliu lygiu.

Be abejo, šviestuvų energinis efektyvumas šiais laikais – tai tarsi gero tono ženklas, net jei lėšos, skiriamos energijai, nėra svarbiausias užsakovo kriterijus. „Sattler“ šviestuvų atveju šis kriterijus yra vienas geriausių rinkoje – pasiekiamas 128 lm/w efektyvumas yra puiki charakteristika, dėl kurios „Lempa LT“ aukštesnės klasės projektams siūlo būtent šios kompanijos produkciją.

Kitas gamintojas, vertas paminėti atskirai, – „Nemo S.r.l.“. Jo siauro profilio minimalistinis pakabinamas šviestuvas „Linescapes“ puikiai dera prie grafinių „Sattler“ šviestuvų formų. Ypač palankių vertinimų šis šviestuvas sulaukė iš architektų. Šviestuvui nešviečiant, jis visiškai „nedalyvauja“ interjere, tarsi subtiliai išnykdamas erdvėje. O įjungtas sukuria pakankamą šviesos srautą efektyviam darbui.

Įgyvendindami tokio lygio projektus, kaskart pasisemiame neįkainojamos patirties – įsisaviname nuolat besivystančias technologijas, atrandame ir išbandome naujus produktus, stipriname bendradarbiavimą su tiekėjais. „Lempa LT“ personalas ilgainiui šią patirtį perkelia į virtualią erdvę: tinklalapyje www.lempa.lt galima rasti ne tik begalę mūsų projektuose įvertintų šviestuvų tiekėjų produktų, bet ir projektų pristatymų bei aktualių naujienų. Nemažai architektūros profesionalų šį tinklalapį jau žino ir vertina dėl patogumo ir bene didžiausio rinkoje kokybiškų apšvietimo produktų asortimento. Be abejo, vienas svarbiausių faktorių vartotojams renkantis yra žinojimas, kad www.lempa.lt – tai apšvietimo profesionalų komanda, pasiruošusi spręsti bet kokio sudėtingumo situacijas šioje srityje“, – sako G. Spėčius.

Novatoriškas ir komfortiškas šviesos srauto reguliavimas

Prie verslo centro Mogiliove įkūrimo prisidėjo ir dar viena autoritetinga Lietuvos įmonė – „Domus Lumina“. Jau daugiau nei dešimt metų langų uždengimų gamybos ir pardavimų lyderė ne tik Lietuvoje, bet ir daugiau nei 25 Europos šalyse „Domus Lumina“ rūpinosi, kad naujos verslo arenos langų uždengimai būtų kokybiški, praktiški ir, žinoma, puoselėjantys ne tik darbuotojų privatumą, bet ir apsaugantys nuo netikėtai užklumpančių saulės spindulių.

Įmonė „Domus Lumina“ šiam projektui buvo pasirinkta, nes klientui parinko tinkamiausią sprendimą. Pastato langams uždengti buvo pagamintos ritininės užuolaidos. Šiam projektui naudotos dviejų tipų sistemos – „Classic-32“ ir „Prestige-44“ – su rankiniu ir automatiniu valdymais.

Langų uždengimams naudojome techninį „Screen“ audinį su 5 % šviesos pralaidumu, taip pat permatomą apatinį profilį, kuris leido atskleisti visą audinio potencialą. Sistemos spalva buvo parinkta pagal kliento langų konstrukcijų spalvą. Naudojome angliškas ir vokiškas sistemas“, – pasakoja įmonės direktorius Mantas Jančauskas, įvardydamas, kad keliose patalpose pasirinkti mažesnio šviesos pralaidumo „Screen“ audiniai, automatika. Automatizuotos ritininės užuolaidos buvo pagamintos su jau minėta vokiška sistema, visi gaminiai valdomi radijo pulteliais. Siekiant užtikrinti absoliutų kliento komfortą, šviesos srautas reguliuojamas itin paprastai ir patogiai.

Domus Lumina“ specialistai atkreipė dėmesį į būsimų darbuotojų produktyvumo skatinimą. Tam priimti unikalūs sprendimai, pavyzdžiui, pasirinktas naudoti audinys „Screen“. Šis techninis audinys turi visus reikiamus techninius sertifikatus: nedegus, nebijantis drėgmės, lengvai valomas, antibakterinis ir praleidžiantis tik 5 % šviesos, taip pat atspindintis šilumą. 5 % pralaidumas leidžia patalpoje puikiai darbuotis kompiuteriu – saulės šviesa neatsispindi nuo monitorių, o natūrali šviesa neblokuojama, sudaromos patogios nevarginančios akių sąlygos.

Įmonės vadovas pabrėžia, kad tokiuose objektuose langų uždengimai yra svarbi interjero dalis, nes modernios statybos pastatai statomi su kuo daugiau langų bei atvirų erdvių. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kokios paskirties patalpos numatytos – pagal tai parenkamas tinkamiausias sprendimas. Svarbu įvertinti visas patalpas atskirai, nes kuo didesnis objektas, tuo daugiau skirtingos paskirties patalpų būna, todėl reikia priimti ir skirtingus sprendimus, kurie derėtų tiek funkcionaliai, tiek dizaino prasme. Langų uždengimai svarbūs ir energijos (tiek elektros, ties šilumos) sąnaudų taupymo požiūriu.

Sparčiai ir sklandžiai darbus verslo arenoje Mogiliove atlikusi „Domus Lumina“ komanda teigia, kad projektų vadybininkai yra kompetentingi, daug patirties turintys darbuotojai, todėl visada randa tinkamą sprendimą langams. Ir, nors sistemų ar gaminių parinkimas kartais užtrunka, tačiau greitas gamybos terminas padeda laiku pagaminti ir sumontuoti gaminius – tai itin svarbu, kai pastatai nauji ir juos reikia laiku užbaigti.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų