vilniaus kogeneracine jegaine
BNS nuotr.

Vilniaus kogeneracinė jėgainė pradėjo gaminti šilumą iš biokuro


Valstybės valdomos energetikos grupės „Ignitis grupė“ pastatyta Vilniaus kogeneracinė jėgainė (VKJ) pirmą kartą į sostinės centrinio šildymo sistemą patiekė iš biokuro pagamintą šilumą.

VKJ vadovas Mantas Burokas sako, kad komercinę veiklą biokuro blokas pradės rudenį, prasidėjus šildymo sezonui.

„Pirmosios šilumos iš biomasės bloko patiekimas sostinei yra svarbus projekto etapas.

Planuojame, kad užbaigę bandymus jau šį šildymo sezoną pradėsime komercinę veiklą ir nuolat gaminsime šilumą iš biomasės“, – „Ignitis grupės“ pranešime teigė M. Burokas.

VKJ biokuro jėgainė šiuo metu veikia bandomuoju režimu – išbandoma įranga, gaminant šilumos, o vėliau – ir elektros energiją. Kovo pabaigoje bloke buvo pradėti karštieji bandymai, birželį – katilo ir aukšto slėgio garo vamzdynų bandymai.

Jėgainė nuo 2021 metų jau gamina šilumą ir elektrą iš komunalinių atliekų – per metus ji sutvarko ir energija paverčia apie 160 tūkst. tonų  atliekų, o biokuro bloke bus panaudojama apie 500 tūkst. tonų kuro.

Investicijos į VKJ projektą siekia apie 420 mln. eurų, iš kurių 220 mln. eurų finansuojama skolintomis, 140 mln. eurų – Europos Sąjungos, o likusi dalis – 60 mln. eurų – „Ignitis grupės“ lėšomis.

Šaltinis: BNS


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

„Vestum“: verslo ir peizažo dermė

Netoli Vakarinio sostinės aplinkkelio, prie Buivydiškių tvenkinio, harmoningai prigludo modernus verslo parkas „Vestum“. Jį patogu pasiekti iš bet kurios miesto…

Has photos

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų