Vilniaus Naujamiesčio renesansas: legendinio fabriko vietoje iškils daugiafunkcis centras „Tech Zity Lilium“


Dovana miestui – taip būsimą „Tech Zity Lilium“ projektą Vilniaus naujamiestyje vadina du jo bendrakūrėjai Mantas Mikuckas ir Darius Žakaitis. Istorinėje vietoje, legendiniame „Lelijos“ siuvimo fabrike, išsaugant vietos išskirtinumą bus įkurtas 50 tūkst. kv. m. technologinių industrijų miestelis, kuriame atsiras bendradarbystės ir biurų erdvės, renginių salės, gyvenamosios erdvės ir kitos viešosios erdvės, skirtos miestiečiams ir Vilniaus svečiams.

 

Buvusiame „Lelijos“ fabrike projekto darbus planuojama pradėti 2022 metų pabaigoje, o šis daugiafunkcis centras duris atvers 2025 metų pabaigoje. Investicijos į projektą siekia daugiau nei 50 mln. Eur.

,,Šis projektas yra kaip indėlis į Vilniaus Naujamiesčio renesansą. Sostinėje labai trūko tokios ypatingos vietos, kur visą parą vyktų gyvenimas, kur nuolat suptų bendraminčių bendruomenė, įsikurtų geriausi maitinimo ir kiti verslai, kuri nepabostų ir kt., todėl mes tokią erdvę užsibrėžėme sukurti. Tai didžiulė ambicija ir, žinoma, atsakomybė, kurią prisiimame, tikėdami „Tech Zity Lilium“ sėkme“, – sako Mantas Mikuckas, projekto bendrakūrėjas.

 

„Miestas mieste“ koncepcija

Projekto viziją ir planus geriausiai atspindi terminas „miestas mieste“, nes čia susipins daug skirtingų veiklų, papildančių viena kitą ir išpildančių šiuolaikinio miesto žmogaus poreikius. Didžiausią dalį ploto – 32 tūkst. kv. m. – planuojama skirti biurų ir bendradarbystės erdvėms. Vienu metu čia patogiai dirbti galės apie 4000 žmonių.

„Tech Zity Lilium“ miestelyje taip pat bus įkurtos ir gyvenamosios erdvės – loftai, renginių salės talpinsiančios iki 1000 žmonių ir renginiams skirtas kiemelis, kavinės, barai, sporto ir grožio paslaugos, įvairios boutique stiliaus parduotuvėlės bei kitos atviros erdvės žmonėms. Daug dėmesio skiriant bendruomenei, projekto kūrėjai kviečia žmones jau dabar prisidėti kuriant šią erdvę. „Kartu mes pastatėme stiprią startuolių ekosistemą – palaikančią ir kuriančią drauge. Aš kviečiu ir šį miestelį statyti kartu – bendras darbas ir idėjos gali būti labai reikšmingos, kuriant mums visiems patinkančią naują erdvę mieste“, – sako Tech Zity vadovas ir projekto bendrakūrėjas Darius Žakaitis.

 

tech zity lilium lelijos fabrikas

tech zity lilium lelijos fabrikas

 

Sprendimai paremti bendruomenės gerove ir tvarumo principais

Daugelį metų buvusi uždaryta „Lelijos“ fabriko erdvė, planuojama, kartu su „Tech Zity Lilium“ projektu organiškai įsilies į Naujamiestį, nebeliks čia teritoriją juosiančių tvorų. Atsiras atviri kiemai, miesto skveras, kiemelis renginiams. Visa tai bus atvira tiek „Tech Zity Lilium“ bendruomenei, tiek visiems Vilniaus gyventojams ir svečiams.

Tvarumo principų laikymasis šiame projekte – ypatingos reikšmės. Planuojant „Tech Zity Lilium“ vertinamas projekto energetinis efektyvumas, poveikis aplinkai, todėl siekiama naudoti tik mažiausią poveikį aplinkai darančias organines medžiagas (pvz., medieną, natūralų akmenį ir kt.), gerinti pastatų energetinį efektyvumą. Taip pat didelis dėmesys skiriamas projekto ilgaamžiškumui. Tikslas – sukurti patvarias ir nesenstančias erdves, orientuotas į kokybę, kurių dizainas neatsibostų ir jo nereikėtų naujinti kas kelis metus.

Šiuo projektu norima prisidėti ir kuriant sveikesnę aplinką, todėl dar vienas iš „Tech Zity Lilium“ projekto uždavinių – atnešti dalelę gamtos į industrinį rajoną. Čia bus kuriamos žaliosios erdvės, daug dėmesio skiriama augalams. „Patirtis kuriant „Vilnius Tech Park“ mus išmokė, kad miesto žmogui parko ar tiesiog gamtos erdvė šalia darbo erdvės yra ypatingos svarbos. Todėl šią gerąją patirtį pritaikysime ir „Tech Zity Lilium“ projekte“, – sako Jūratė Pileckaitė, „Tech Zity“ darbo erdvių projektų vadovė.

„Tech Zity Lilium“ projektu rūpinasi architektų komandų trio: „A2SM Architects“, „DO Architects“ ir „Audrius Ambrasas Architects“.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų