verslo centras s28
Organizatorių nuotr.

Vilniaus Naujamiestyje iškilo naujas verslo centras – draugiškas aplinkai ir komfortiškas darbui


Vilniaus Naujamiestyje, Savanorių pr. 28, iškilęs verslo centras – ieškantiesiems išskirtinio pastato dirbti. Naujas verslo centras projektuotas ir statytas vadovaujantis tvarumo principais ir BREEAM sertifikavimo kriterijais.

Dviejų korpusų pastatas šalia Savanorių ir Žemaitės gatvių sankryžos darniai įsiliejo į čia jau stovinčių verslo centrų urbanistinį ansamblį ir tapo tarsi vartais į Naujamiestį, kuris pastaruoju metu sparčiai atsinaujina.

Naująjį pastatą valdanti įmonė „LJB property“ jau nuomoja patalpas įmonėms, kurios plotą biurams galės pasirinkti pagal savo poreikius ir galimybes. Nuoma šiame pastate galima nuo 320 iki 10 000 kvadratinių metrų.

„Nuomininkams patalpos bus įrengiamos pagal individualius poreikius. Tačiau didžioji biurų vertė jau sukurta – pastate pasirūpinta draugiškumu aplinkai ir kokybišku mikroklimatu dirbantiesiems“, – sako Lina Laškovienė, „LJB property“ pardavimo vadovė.

verslo centras s28

Pasak jos, siekiant papildyti A energinės klasės biurų pastatų pasiūlą sostinėje, „S28“ projektuotas ir statytas vadovaujantis griežtais kokybės ir tvarumo kriterijais – jam bus siekiama gauti tarptautinį BREEAM „In Use“ sertifikatą.

Šiame pastate yra daugiau pažangių technologijų, pavyzdžiui, patalpoms ventiliuoti, drėkinti ir kondicionuoti pasirinktas komfortiškiausias sprendimas – šalčio sijos (angl. chilled beams), kurios užtikrina švarų orą patalpose, o kartu veikia energiškai efektyviai.

Biuruose įrengtos kilnojamos grindys, leidžiančios patogiai transformuoti darbo erdves. Abiejuose korpusuose biurų darbuotojus ir lankytojus aptarnaus po du greitaeigius (2m/s) „Schindler“ liftus, kurie turi funkciją, leidžiančią gaminti elektros energiją.

Ruošiantis ateityje tik didėsiančiam elektromobilių parkui, šalia biurų pastatų įrengtos net 176 automobilių stovėjimo vietos, pritaikytos 22 kW elektromobilių krovimo stotelėmis.

Prie tvarumo prisidėjo ir architektūra

Kadangi naujasis „S28“ biurų pastatas išvystytos infrastruktūros kvartale įsitaisė reprezentacinėje vietoje, išskirtinis dėmesys skirtas jo tūrinei kompozicijai ir fasadams.

Projekto autorių, „Vilniaus architektūros studijos“ architektūrinė koncepcija gimė dar 2008 metais rengtame detaliojo suplanavimo projekte. „Architektūrinė idėja buvo pastatyti du stambius tūrius, – komentuoja Džiugas Kisielius, „Vilniaus architektūros studijos“ architektas. – Kadangi požeminio užstatymo galimybes ribojo veikiantys telekomunikacijų tinklai, automobilių stovėjimo aikštelės yra pakeltos nuo žemės.

Dėl šio sprendimo dviejų aukštų stovėjimo aikštelės tapo architektūrinės išraiškos komponentu – dviaukščių aikštelių perimetras apipavidalintas juodo aliuminio lamelėmis ir tūris suformuotas kaip monumentalus postamentas ant jo iškilusiems septynių aukštų biurų pastatams.“

Biurų dalies fasadai yra sudaryti iš elementų, kurie kartu ir funkcionalūs – kontroliuoja saulės šviesos patekimą į patalpas. Šie saulės kontrolės elementai fasade išdėstyti atsižvelgiant į pastato orientaciją pasaulio krypčių atžvilgiu. Kartu tai yra architektūrinė priemonė estetiniam įvaizdžiui sustiprinti – variuotos aliuminio kompozito plokštės fasadams suteikia dinamišką vaizdą. „Spalvos ir medžiagų kontrasto panaudojimas išskiria biurų pastatus aplinkoje, bet ir išsaugo urbanistinį integralumą“, – sako architektas D. Kisielius.

Viduje abu pastato korpusai yra suplanuoti elementariai – kiekvieno pastato šerdyje įrengtos laiptinės ir liftai, bendro naudojimo pagalbinės patalpos. Biurų erdvės suformuotos laisvo planavimo principu, kad jas būtų galima lengvai pritaikyti prie nuomininkų poreikių.

fasadai

Fasadams ir luboms – lengvos „Alucobond“ plokštės

Architektų viziją pastato fasade padėjo išpildyti Vokietijos įmonės „3A Composites GmhH“ aliuminio kompozito plokštės „Alucobond“. „Itin dekoratyvias ir moderniai atrodančias plokštes architektai daugelyje šalių renkasi siekdami originalių formų pastatams suteikti daugiau šiuolaikiškumo“, – sako Aurelija Malukaitė-Senkienė, „Alucobond“ atstovė Baltijos šalims.

„S28“ verslo centre apdailos plokštės išbaigia bendrą fasado vaizdą. Iš plataus „Alucobond“ asortimento fasadui pasirinktas vario atspalvis „Natural Copper“. Ši spalva, kaip ir kitos iš „Alucobond“ paletės, pasižymi atspalvį keičiančiu paviršiumi – blizgantys rudos spalvos metaliniai kristalai susilieja su aplinka ir sukuria unikalų, dėmesį patraukiantį vaizdą.

Šių plokščių spalvoms naudojami aukštos kokybės fluoro angliavandenių dažai, o išilginis dengimo procesas užtikrina spalvos tolygumą.

„Alucobond“ pasirinkimą „S28“ verslo centrui taip pat lėmė ir tai, kad šios plokštės – ilgaamžės. Be to, jos puikiai atlaiko permainingas Lietuvos klimato sąlygas.

Taip pat šios plokštės yra lengvos, tad reikia mažiau investicijų papildomiems tvirtinimams, kitaip nei pasirinkus sunkias keramines ar natūralaus akmens plokštes. „Dėl plokščių lengvumo fasadui tenka mažesnė apkrova, tad nebūtinas masyvus pastato karkasas. Tai dar viena priežasčių, kodėl šios plokštės yra labai tinkamos šiuolaikiniams, modernių formų statiniams“, – komentuoja A. Malukaitė-Senkienė.

Plokščių lengvumas idealiai tinka ir lubų apdailai. „S28“ interjere „Alucobond“ plokštės panaudotos pakabinamų ventiliuojamų lubų konstrukcijai. Jos pasirinktos iš serijos „NaturAL Surface“ – su blizgiu metaliniu paviršiumi, kuriame atsispindinti šviesa kuria išties ryškų įspūdį. Derinant prie bendros dizaino koncepcijos, lubų plokštėms pasirinktas taip pat vario atspalvis, „Natural Copper 434“.

verslo centras

Ryškaus dizaino ir inovatyvi vonios kambario įranga

Ryškaus dizaino ir inovatyvi vonios kambario įranga „S28“ verslo centre vonios kambariams pasirinkta „Geberit“ įranga. Europoje šis gamintojas žinomas dėl ilgametės patirties, garantijų bei taikomų inovacijų. Ryškiu dizaino akcentu tapo Londono dizaino studijoje „Christoph Behling Design“ sukurti bekontakčiai maišytuvai praustuvams.

„Tai – naujos kartos produktų linija. Maišytuvai ypač patrauklūs dėl ekonomiško vandens naudojimo ir išraiškingo dizaino“, – sako Vytautas Dinda, „Geberit“ projektų vadovas.

Pasak jo, maišytuvų kolekciją sudaro dvi dizaino linijos – apvalių formų „Piave“ ir griežtų kvadratinių formų „Brenta“. Pastaroji forma buvo pasirinkta „S28“ vonios kambarių interjero idėjai įgyvendinti. Šie maišytuvai pagaminti iš chromuoto žalvario, o vandenį per juos tiekia sustiprinta plastikinė žarna. „Vanduo žarna teka nuo funkcinio bloko iki maišytuvo snapelio, per kurį išbėga vanduo. Taip užtikrinama, kad geriamojo vandens kokybei niekur nebus pakenkta“, – sako V. Dinda.

verslo centras s28

Verslo centre bekontakčiai maišytuvai veikia naudodami elektros tinklą – tai garantuoja mažiausias eksploatacijos išlaidas. Tačiau, esant poreikiui, yra galimybė maitinimo šaltiniu pasirinkti baterijas arba savaime įsikraunantį generatorių. Maišytuvai taip pat gali būti montuojami sienoje, ant stalviršio arba praustuvo, priklausomai nuo techninių galimybių ir poreikių.

Taip pat verslo centre panaudoti ir „Geberit“ potinkiniai bakeliai su rėmu „WC Delta“. Šie produktai jau daug metų yra lyderiai potinkinių sanitarinių sistemų rinkoje. Prie WC elementų pritaikyti naujojo dizaino chromuoti mygtukai „Delta 20“. Žmonių su negalia WC kambariuose pritaikyti aukštos kokybės „Geberit“ grupės nerūdijančiojo plieno porankiai, kurie palengvina buitį ir yra patrauklios išvaizdos.

 

OBJEKTO PAVADINIMAS: Administracinis pastatas ,,S28“
ADRESAS: Savanorių pr. 28, Vilnius
STATYTOJAS: UAB ,,LJB Property“
PROJEKTUOTOJAS: UAB „Vilniaus architektūros studija“
ARCHITEKTAI: Džiugas Kisielius, Kęstutis Kisielius
KONSTRUKTORIAI: Ingrida Zadorožnienė, Raimondas Druskinis, Modesta Voverytė
DARBO PROJEKTAS: AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST), Paulius Daubaras
LANDŠAFTO PROJEKTAS: Vaida Norkūnaitė
INTERJERAS: UAB ,,MildStudio“
RANGOVAS: UAB „NARESTA“
PLOTAS: 16 500,00 m2
AUKŠTŲ SKAIČIUS: 10
STATYBA: 2021–2022 m.

 

 

Partnerių turinys


Dalintis:

3 komentarai. Leave new

 • Pritariu. Tai, kad nėra komercijos pirmame aukšte, nuvylė.

  Atsakyti
 • vilnietis
  2023-08-17 00:06

  Ypač draugiškas aplinkai ir komfortiškas pirmasis aukštas. Puikiai tinka autoservisiukui, padangų montavimui, kondicionierių užpildymui, tunelinei plovyklai, na gal dar mcdrive pavyks išspausti. Nusilenkiu žemai prieš miesto architektą palaiminusį šį šedevrą.

  Atsakyti
 • Tas parkingas per kelis aukštus… baisuma. Kodėl pirmi aukštai be komercijos?

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

Paskutinės naujienos

Pradėtos bažnyčios statybos Kauno rajone

Šie metai prasidėjo svarbaus projekto įgyvendinimu – startavo Giraitės (Kauno rajonas) Šventosios Šeimos parapijos bažnyčios statyba. Šio svarbaus pastato paskirtis…

Has photos

Klaipėdoje iškilo meno banga 

Didelis įvykis visiems Lietuvos meno aistruoliams – po ilgos rekonstrukcijos gala koncertu atidarytas Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras. Nusimetęs blankų sovietmečio apdarą,…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų