YIT Lietuva archyvo nuotr.

„Vilniaus „Urban Hub“: čia dera verslas ir pramogos  


Pristatome dar vieną STRUCTUM metų projektą! Liepos pabaigoje sostinėje, šalia Ukmergės gatvės, oficialiai atidarytas Kauno „Urban HUB“ jaunesnysis brolis – Vilniaus komercijos miestelis „Urban HUB“. Jis kompaktiškesnis, ne tokios didelės skirtingų erdvių pasiūlos, tačiau ne mažiau išraiškingas, šiuolaikiškas ir komfortiškas. Pastatytas pagal tą pačią stock-office koncepciją – vienoje vietoje derinant prekybos, biuro ir sandėliavimo erdves.

Generalinis rangova

YIT Lietuva archyvo nuotr.

„Vilniaus „Urban HUB“– tai 22 tūkst. kv. m modernus komercijos miestelis Avižieniuose, Vilniaus rajone. Tikimės, projektas taps ryškia Ukmergės kryptimi besiformuojančios verslų bendruomenės dalimi. Planuojame, kad čia įsikurs per 30 verslų, kuriems svarbu strateginė vieta ir išskirtinė architektūra“, – atidarymo proga sakė Giedrius Muliuolis, bendrovės „Urban HUB“ vadovas.

„Urban HUB“ jau kuria naujas darbo vietas Vilniaus miesto ir rajono gyventojams, plėtoja rajonui svarbią infrastruktūrą. Naujajame verslo miestelyje buriasi įvairias paslaugas siūlantys verslai – nuo drabužių valymo iki įrankių nuomos. Čia jau atidarytas prekybos centras, bus maisto prekių parduotuvių, kavinių, viena didžiausių šalyje padelio arenų, vaikų žaidimo kambarys, ekstremalaus sporto parkas. Siekiama, kad „Urban HUB“ būtų patraukli vieta įsikurti verslui ir patogiai apsipirkti, leisti laiką gyventojams.

Vilniaus „Urban HUB“ kurtas kaip išskirtinis projektas – jo ryški architektūra matoma iš tolo, aplinkui išplėtota infrastruktūra. Daug dėmesio skirta energijos taupymui. Siekiama, kad A++ energinio naudingumo klasės pastatui būtų suteiktas „BREEAM New ConstructionExcellent“ sertifikatas. Be to, čia įrengtomis greitojo įkrovimo elektromobilių stotelėmis gali naudotis visi.

SBA grupės nekilnojamojo turto bendrovės „SBA Urban“ investicijos į Vilniaus „Urban HUB“ projektą siekia 30 mln. eurų. „Vilniaus „Urban HUB“ – antrasis HUB tinklo projektas, kurį įgyvendinome kartu su patyrusia „YIT Lietuva“ komanda“, – sako  G. Muliuolis.  

Šiuolaikiniam projektui svarbu infrastruktūros plėtra

„Įgyvendinome išties ambicingą projektą – šalia Vilniaus sukurta nauja, šiuolaikiška, tvari bei pažangaus verslo pokyčiams pritaikyta erdvė: čia iškilo A++ energinio naudingumo klasės vieno aukšto su antresole prekybos paskirties pastatas“, – didžiuojasi savo įmonei suteikta galimybe prisidėti prie inovatyvių, darnią miestų plėtrą skatinančių „SBA Urban“ projektų Kęstutis Vanagas, bendrovės „YIT Lietuva“ vadovas.

Prie pastato įrengta antžeminė automobilių stovėjimo aikštelė. Joje yra daugiau kaip 300 stovėjimo vietų, iš jų 14 skirta elektromobiliams. Įrengta ir 20 vietų dviračiams.

Projekto sprendiniai buvo sutelkti į tvarių medžiagų naudojimą ir tvaresnio gyvenimo būdo infrastruktūrą, žaliąsias erdves, dėl to „YIT Lietuva“ atliko ir aplink esančios infrastruktūros tvarkymą – šalia „Urban HUB“ buvo nutiesta beveik 0,3 km ilgio Ožiarūčių gatvės atkarpa.

Norėdama suvaldyti tokios apimties projektą, palengvinti darbo procesus, „YIT Lietuva“ pasitelkia skaitmeninės statybos įrankius ir sistemas – „iTWO“ ir „Dalux“. Naudojant šiuos įrankius ne tik efektyviau valdomas projektas, bet ir operatyviai reaguojama į jo pakeitimus. Šie įrankiai suteikia ir daug kitų pranašumų.

Kūrybiškumo ir profesionalumo sinergija

Danų architektūros įmonės „PHL Architects“ parengtą Vilniaus „Urban HUB“ koncepciją, bendradarbiaudama su Kauno „Urban HUB“ projektą įgyvendinančia lietuvių architektūros studija HEIMA, detalizavo viena patikimiausių projektavimo įmonių Lietuvoje „Projektų rengimo biuras“ (PRB).

„Manome, kad subūrėme sklandžiai veikiančią profesionalų komandą ir išgryninome HUB tipo pastatų atpažįstamumo, funkcionalumo bei naudotojų poreikius atitinkančio lankstumo principus“, – sako PRB projektų vadovas Ernestas Gegeckas.

„Vilniaus „Urban HUB“ pastato fasadai atspindi suplanuotą pastato struktūrą: kiekvienas patalpų bloko savininkas ar nuomininkas turi jį identifikuojantį verslo bendrijos vienetą – jam pritaikytą erdvę. Iš čia, mano nuomone, ir kilo pavadinimo HUB semantinė idėja“, – architektūrinę komercijos miestelio idėją apibūdina PRB architektas Žilvinas Gedmintas.

Prie darbuotojų gerovės daugelyje „Urban HUB“ biurų reikšmingai prisidėjo modernių langų uždengimo sprendinių prekių ženklo DOMUS LUMINA komanda, sumontavusi screenroletus su 3 proc. pralaidumo audiniu. Šis puikus DOMUS LUMINA dizaino, funkcionalumo ir patogumo derinys idealiai tinka biurams, kuriuose siekiama ergonomiškumo ir efektyvaus šviesos valdymo. Tokie roletai užtikrina optimalų natūralios šviesos kiekį, neleidžia patalpoms  kaisti ir apsaugo nuo tiesioginių saulės spindulių, bet neužtamsina erdvės. Tai padeda išlaikyti komfortišką darbo aplinką ir mažina akių nuovargį dirbant prie ekranų.

YIT Lietuva archyvo nuotr.

OBJEKTAS: daugiafunkcis prekybos, biurų ir sandėlių miestelis „Urban HUB“, Ožiarūčiųg. 3, Avižieniai, Vilniaus r.  

PLĖTOTOJAS: SBA grupės nekilnojamojo turto bendrovė „SBA Urban“

GENERALINIS RANGOVAS: UAB „YIT Lietuva“

ARCHITEKTAI: „PLH Architects“, Danija; UAB „Projektų rengimo biuras“, projekto vadovas Ernestas Gegeckas, architektas Žilvinas Gedmintas

SAMSUNG, Betono mozaika, DOMUS LUMINA, Grinduva, Reynaers Aluminium, GEBERIT, GAUDRĖ


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų