seliu g 48
Projekto vizual.

Vilniaus Žvėryno rajone prikels nykią teritoriją – naujo pastato stogą ir fasadą dengs stiklas


Nekilnojamojo turto vystytojas „Citus“ kviečia Vilniaus Žvėryno bendruomenę ir visus suinteresuotus asmenis rugsėjo 14 dieną (ketvirtadienį) 16 val. ( Lvivo g. 37, 1a. Ringo salė, Vilnius) į administracinio pastato Sėlių g. 48 projekto aptarimą.

Šiuo metu Sėlių g. 48 sklype esančio pastato paskirtis – gyvenamoji. Vystytojas nori keisti paskirtį į administracinę ir pradėti pastato rekonstrukciją.

Pastato ir jo aplinkos sutvarkymo projektiniai pasiūlymai parengti remiantis 2017 metais įvykusio geriausios architektūrinės idėjos konkurso pirmosios vietos laimėtojų esmine medžiaga.

Sėlių g. 48 Sėlių g. 48

Pirmame aukšte planuojama įrengti kultūros ir prekybinės paskirties patalpas, 2 -4 aukštuose – administracines patalpas.

Teritorijoje auga šeši medžiai. Architektūriniai sprendiniai numato požeminę automobilių saugyklą su nusileidimo rampa, kuri užima didžiąją dalį sklypo ir projektuojama esamų paprastojo kaštono ir klevo vietoje, todėl juos ketinama šalinti arba persodinti.

Administracinio pastato projektiniams pasiūlymams Savivaldybė dar nėra pritarusi. Vilniaus miesto savivaldybės specialistai sprendimą priima įvertinę ne tik projekto sprendinius, bet ir visuomenės pastabas.

Projektuotojas UAB MUTUUS, projekto vadovas Simas Remeika. Architektas Edgaras Neniškis, architektas Rolandas Liola, architektas Darius Čaplinskas.

Sėlių g. 48

Architektūrinė idėja

„Aplinkos istorija, urbanistinė idėja padiktavo „Biurų vilų“ architektūrinę koncepciją. Jos esmė – monumentalių, dvišlaičių stiklo tūrių, formuojančių gatvės išklotines kompozicija, apjungta centrinio branduolio tūrio.

Šiuolaikiškai interpretuoti dvišlaičiai fasadai ne tik atspindi istorinę Žvėryno architektūrą, bet ir ženklina sklype buvusį pastatą.

Stiklo tūrių galai projektuojami taip, kad susiformuotų aiškios įeigos į kompleksą ar jo erdves. Korpusus apjungiantis branduolys kuriamas kaip aklina atsvara skaidriems stiklo tūriams. Tai skulptūriškos kompozicijos statinys, kuriame koncentruojamos visos komunikacinės funkcijos.

Pastarasis matomas tik tarpuose tarp perimetrinių tūrių, todėl tampa savotišku traukos objektu ir taip padeda organizuoti srautus sklype ir pačiame pastate.

Sėlių g. 48

Labai svarbus viso komplekso architektūrai medžio, kaip struktūrinės medžiagos panaudojimas. Medinės konstrukcijos eksponuojamos ir tampa neatsiejama architektūrinės kompozicijos dalimi.

Želdiniai taip pat integruojami į statinio architektūrinį sprendinį. Jie įrengiami virš automobilių saugyklos, ant bendro naudojimo stogo terasos.

Pastato fasadų struktūros žingsnis (1,6m) pritaikytas optimaliausiam biuro išplanavimo moduliui, leidžiančiam lanksčiai planuoti erdves. Trečiame pastato aukšte, stiklo tūrių galuose, dėl šlaitų specifikos, kuriamos dviejų lygių erdvės pasitarimų ar kitoms reprezentacinėms funkcijoms“, – teigiama projekto aprašyme.

Projekto viešas svarstymas įvyks rugsėjo 14 d.

Sėlių g. 48 Sėlių g. 48


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Estijos statybos bendrovė žengia į Lietuvą

Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus“ įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt“ akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų