Vilniuje rekonstruos Riovonių gatvę


Nuo ateinančio mėnesio pradedamas Vilkpėdės seniūnijoje esančių Naujosios Riovonių ir Riovonių gatvių pertvarkymas. Kapitalinis gatvių remontas bus atliktas dalyje nuo Riovonių g. 107 iki Savanorių prospekto – 1,7 kilometrų. Rangos darbai kainuos 4,85 mln. Eur.

Po viešo konkurso Vilniaus miesto savivaldybė pasirašė rangos darbų sutartį su UAB „Fegda“. Gatvių remontas bus baigtas iki kitų metų pabaigos.

Naujoji Riovonių ir Riovonių gatvės įsikūrusios pramoniniame Vilkpėdės rajone. Gatvių remontas vyks dvejais etapais. Naujoji Riovonių gatvė nuo Savanorių prospekto iki geležinkelio tunelio – tai dviejų juostų intensyvaus eismo gatvė, kuria dažniausiai naudojasi krovininis transportas, vykstantis į pramonės į įmones ir iš jų. Dėl intensyvaus sunkiasvorių transporto priemonių srauto gatvės danga susidėvėjusi, duobėta ir provėžuota. Atkarpoje nuo Savanorių prospekto iki sankryžos su Skaistvario gatve bus paklota nauja bus atitrauktas nuo važiuojamosios kelio dalies, vienoje pusėje bus įrengtas ir dviračių takas.

Pertvarkoma ir sankryža su Skaistvario gatve. Dėl pėsčiųjų saugumo – vairuotojai prieš pakilimą sumažina greitį – sankryža bus iškili. Kartu su remontu bus atnaujintos ir esamos autobusų laukimo stotelės. Abiejose gatvės pusėse tarp Savanorių pr. ir Skaistvario g. numatytos lygiagrečios automobilių stovėjimo vietos.

Nuo geležinkelio tunelio iki Riovonių g. 107 – antrasis gatvės remonto etapas. Iki Pakalniškių gatvės dangos konstrukcija pritaikyta ir krovininio transporto eismui, o jau nuo sankryžos į atliekų aikštelę prasideda individualių gyvenamųjų namų zona, todėl ir projektiniai sprendiniai buvo parinkti atsižvelgiant į gyventojų pasiūlymus, pateiktus projektinių pasiūlymų viešinimo metu.

Nuo minėto įvažiavimą į aikštelę bus bendro judėjimo gatvė – pėsčiųjų, dviratininkų ir transporto eismas vyks kartu, todėl šaligatviai atskirai neprojektuojami. Gatvės danga numatyta iš trinkelių, tad vairuotojai turėtų būti itin dėmesingi. Sankirtose su akligatviais numatyti dangos išplatinimai – aikštelės. Sankryžos taip pat bus pakeltos siekiant eismo saugumo eismo dalyviams. Bus įrengtas apšvietimas.

Ruožo pabaigoje numatytas transporto apsisukimo žiedas.

Kartu su gatvės remontu sprendžiama ir automobilių parkavimo problema – automobilių stovėjimo vietos bus įrengiamos tarp įvažiavimų į kiemus.

 

Sauliaus Žiūros nuotr.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Klaipėdoje iškilo meno banga 

Didelis įvykis visiems Lietuvos meno aistruoliams – po ilgos rekonstrukcijos gala koncertu atidarytas Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras. Nusimetęs blankų sovietmečio apdarą,…

Has photos

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų