Vyras bus teisiamas dėl fiktyvaus sklypų pirkimo ir namų statybų Vilniaus rajone


Vyras bus teisiamas dėl kaltinimų stambaus masto sukčiavimu bei dokumentų klastojimu įtariant, kad jis fiktyviai pirko sklypus ir statė namus Vilniaus rajone bei nesumokėjo 131 tūkst. eurų mokesčių.

Kaip pranešė tyrimą atlikusi Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), vyras, niekaip neįteisinęs savo veiklos, įtariamas per dvejus metus įgijęs penkis žemės sklypus, esančius Vilniaus rajone.

Įtariama, kad siekdamas nemokėti privalomų mokesčių valstybei, asmuo, pasitelkęs nieko apie aferą neįtariančius žmones, galėjo sukurti fiktyvių sandorių grandinę. Pareigūnai įtaria, kad kaltinamasis įgytus sklypus fiktyviai užregistravo kitų žmonių, kurie apie galimą nusikaltimą nieko nežinojo, vardu.

Iki 2018 metų šiuose sklypuose buvo pastatyti penki gyvenamieji namai, kurių savininkais kaltinamasis  įformino tariamus sklypų savininkus. Šiems, kaip įtariama, buvo nurodyta pastatytus namus parduoti, o gautus pinigus perduoti kaltinamajam.

Pareigūnai skaičiuoja, kad veikdamas pagal tokią schemą kaltinamasis, būdamas faktiniu sklypų ir namų savininku, galėjo gauti beveik 421 tūkst. eurų pajamų.

Nefigūruodamas jokiuose oficialiuose registruose, kaltinamasis nepanoro mokėti privalomų mokesčių į biudžetą, kurių bendra suma sudaro beveik 131 tūkst. eurų pridėtinės vertės, gyventojų pajamų mokesčių, valstybinio socialinio draudimo bei privalomojo sveikatos draudimo įmokų.

Taip pat įtariama, kad kaltinamasis, veikdamas su dar trimis asmenimis, galėjo klastoti ir panaudoti suklastotus tikrus dokumentus. Šiems asmenims galėjo būti nurodyta vykti į notarų biurus ir pasirašyti žemės sklypų bei gyvenamųjų namų pirkimo–pardavimo sutartis su galimai melagingais duomenimis.

Ikiteisminį tyrimą organizavęs Vilniaus apygardos prokuratūros 3-iojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir bylą nagrinėti perdavė Vilniaus miesto apylinkės teismui.

Už sukčiaujant įgytą labai didelės vertės svetimą turtą arba išvengus labai didelės vertės turtinės prievolės, teismas gali skirti griežčiausią bausmę – laisvės atėmimą iki aštuonerių metų. Už dokumentų suklastojimą ar disponavimą suklastotais dokumentais, jeigu dėl to buvo padaryta didelės žalos, gali būti skiriama griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Šaltinis: BNS


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų