Ligoninė pagal Feng Shui arba šiuolaikinė kinų tradicinės statybos versija


Feng Shui – senovės rytų menas, mokantis tinkamai išdėstyti baldus ir pastatus, kad erdvėje laisvai tekėtų energija, o jūs jaustumėtės laimingesni, sveikesni ir klestėtumėte. Šia filosofija vadovavosi ir ligoninės „Veiha, iškilusios Kinijoje, architektai. Jie gavo užduotį – ne kopijuoti, o imituoti tradicinę kinų architektūrą ir interjerą. Todėl šio projekto sprendimai suteikia mums galimybę išnagrinėti šiuolaikinę rytų paveldo išraišką.

Visą 8 tūkst. kv. m ligoninės kompleksą sudaro trys dalys. Pastato architektas Peidong Zhu ir visa dizainerių komanda (Guangksin ChenKsiaochen Su, Zheng RaoLingfeng KsuJianjun LiJian ZhouVeisheng YuZhou GuoLihong Chen) spaudai sakė, kad buvo priimtas sprendimas suprojektuoti tradicinio stiliaus kiemą, naudojant klasikinę struktūrą, proporcijas ir formą. Keturių sienų kiemas rėmėsi į dviejų sienų kiemą ir du pastatus, stovinčius vienas priešais kitą, šalia jų išdygo dar keturi pastatai. Šiuos kiemus jungia kelias, einantis iš Šiaurės į Pietus ir iš Rytų į Vakarus.  

Šie kiemai yra centrinio sodo dalis, iš kurio atsiveria įstabus vaizdas į šalia plytintį mišką. Atviruose kiemuose telkšo vandens telkiniai. Daugiapakopis skirtingų kiemų projektas sukuria turto pojūtį.  

Šiuolaikiniai statybinių medžiagų, detalių ir konstrukcijų pasirinkimo būdai leido pasiekti žymiai tikslesnę pusiausvyrą ir pastatų išdėstymą. Kalbant apie statybinių medžiagų pasirinkimą, tradicinių pilkųjų plytelių, pilkosios keramikos ir medžio vietoms pakeisti naudotos šiuolaikinės medžiagos, tokios kaip aliuminio – magnio – mangano, plieno ir medžio įrišimo komponentai, akmenys.  

Siekiant atkurti tradicinį architektūros stilių, naudoti paprasti, bet šiuolaikiški architektūros elementai. Kiemuose elegantišką estetiką sukurti siekiama nuostabaus grožio skulptūromis.  

Pagrindinis įėjimo kiemas yra apsuptas keturių sienų. Čia įėjus per platų įėjimą pasitinka veidrodinis fontano vanduo…   

Antrasis kiemas, šiaurės – pietų kryptimi – lyg kontrastas pirmajam. Taisyklingo apskritimo formos kiemas atspindi dangaus, žmogaus ir gamtos harmonijos filosofiją. Jame sukurtos nedidelės dekoratyvinės vandens aikštelės su keliomis salomis jose. Aplinkui augančios pušys atsispindi vandenyje ir atrodo lyg tai būtų bekraščio vandenyno pakrantė.  

Šis korpusas – dviejų aukštų apverstos Y formos pastatas. Fasado konstrukcija pabrėžiama vertikaliomis medinėmis grotelėmis ir akmenimis, einančiais iki pat stogo iš aliuminio – magnio – manganoPagrindiniame pastate buvo pasirinkti apvalūs langai su papildomu juos įrėminančiu kvadratiniu rėmu.  

Naujoji kinų stiliaus architektūra nėra tradicinių elementų sujungimas. Tai greičiau šiuolaikinių ir tradicinių elementų derinys, pagrįstas pastarųjų supratimu. Naujasis kinų stilius sukuria modernios estetikos vaizdą, suformuotą iš pagarbos ir nuoširdaus žavėjimosi tradicijomis. 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų