Penki gražiausi pastatai, atidaryti 2018 metais


Architektūra gali atimti žadą, šiame skubančiame pasaulyje priversti sustoti. Todėl fotografų mėgstamas portalas „Galeriemagazine.com“ jau spėjo išrinkti ir pateikti gražiausių pastatų, šiemet atvėrusių duris, penketuką.

Gyvenamasis namas

Danų architekto Bjarke Ingelso sukurtas avilys yra pastatytas vadinamojoje Albanijos Rivjeroje. Šiame aštuonių aukštų pastate yra 34 butai. Neįtikėtina? Iš pradžių kelia šypseną, o vėliau priverčia pavydžiai raudonuoti, išgirdus, kad kiekvienas iš apartamentų turi savo privatų baseiną ir terasą. Trijų colių sienos užtikrina, kad net uragano vėjas nenugriautų šios pilies. Tiesa, tokių apartamentų kaina prasideda nuo 5 mln. JAV dolerių.

Viešbutis „Morpheus“

Mažytėje Kinijai priklausančioje Makao saloje iškilo 40 aukštų viešbutis. Jame įrengti net 800 kambarių svečiams. Architektė Zaha Hadid sukūrė naujos rūšies novatoriško plieno konstrukciją. Iš tikrųjų tai yra du dangoraižiai, kuriuos jungia masyvus tiltas. Pastatai atrodo lyg tuščiaviduriai, o plieno konstrukcijos vakarėjant pradeda šviesti. Visa šviesų raizgalynė pagyvina ir išskiria šį masyvą dangoraižių peizaže.

Viktorijos ir Alberto muziejus

Temzės pakrantėje po truputį kyla 26 212 m2 pastatas. Tai bus pirmasis Jungtinės Karalystės muziejus už Londono ribų. Muziejui įrengti buvo panaudota 2 500 akmens plokščių, kurių kiekviena sveria apie 6 600 svarų (2993,7 kg.). Ši galinga masė panaudota sukurti neįprastai statinio formai, kuri primena laivą ir nuostabias Škotijos rytinės pakrantės uolienas. Pastato fasadas atsispindi upės vandenyje ir tai sukuria magišką įspūdį. Gigantą projektavo Japonijos architektas Kengo Kuma. Muziejus duris atvers rudenį.

Nacionalinis veteranų memorialas ir muziejus Ohajuje

Tai 53 000 m2 pastatas, pastatytas Sajoto upės pakrantėje.

Projekto autorius „Allied Works“ siekė atgaivinti primirštą upės pakrantę. Atviro amfiteatro konstrukcija sukurta iš betono juostelių, nuo kurių bėga vanduo. Užlipus į amfiteatro viršų atsiveria puikus panoraminis vaizdas.

Londono viešosios erdvės

Neįtikėtina, tačiau Viktorijos laikų anglies kasyklos, užimančios 30 480 m2, šalia žavingosios stoties „Kings Cross“, virs jaukiomis viešosiomis erdvėmis. 1850 m. įkurta anglies kasykla su gamyklomis buvo sujungta pramoniniais kanalais, kuriais per metus buvo perkeliama net 8 mln. tonų anglių.

2014 m. laimėjusi konkursą architektų studija „Heatherwick Studio“ pradėjo projektuoti šias miesto erdves. Komanda išsaugojo žavingą istorinį charakterį (plytų viadukus, siauras gatveles), pridėjo šiek tiek modernios intervencijos ir sukūrė tobulas erdves miestiečiams pavalgyti, žaisti ar apsipirkti.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų