10 planetos gražiausių sodų


Per visą žmonijos istoriją, sodai buvo kuriami tiek dėl estetinių, tiek dėl praktinių sumetimų. Tačiau čia kalbame ne tik apie mažus sklypelius, šalia namų, kur auginamos pomidoriukai, sodas – meninės raiškos forma. Nuo rytų tradicinių sodų iki puikiai prižiūrėtų Vakarų šventyklų. Štai gražiausiųjų dešimtukas.  

1. Kenrokuen Japonija 

Projektuodami savo darbus, japonų sodininkai siekia sukurti idealų idealaus kraštovaizdžio atspindį. Kenrokuen Kanazawoje laikomas vienu iš geriausių Japonijos sodų pavyzdžių, pastatytų per 200 metų. Tiesą sakant, tai vienas iš trijų Didžiųjų Japonijos sodų.  

2. KeukenhofLisse, Nyderlandai 

Keukenhof“ yra beveik 80 akrų ploto gėlių ir augalų sodas. Tai vienas iš didžiausių pasaulyje sodų. Jis lankytojams atviras tik nuo kovo iki gegužės. Jame kiekvieną pavasarį pražysta 7 milijonai žiedų.  

3. Nong Nooch atogrąžų botanikos sodas, Tailande 

1954 metais 600 ha žemės buvo paskirta vaisių plantacijai, tačiau vaisių verslas taip ir neprigijo. Tad plantacijos savininkai nusprendė teritoriją skirti augalų išsaugojimui ir 1980 metais šioje vietoje buvo atvertas tropinis sodas visuomenei.  

4. Versalio rūmai, Versalis, Prancūzija 

Geriausių sodų sąrašas nebūtų pilnas, jeigu jame nebūtų Versalio rūmų sodų. Dabartinį kraštovaizdį suprojektavo sodininkas André Le Nôtre 1661 metais. 2 tūkst. ha plote buvo įkurdinti dirbtiniai vandens telkiniai, gyvų gėlių ir medžių kompozicijos.   

5. Karališkasis sodas, Jungtinėje Karalystėje 

Kew“ yra daugiau nei vien tik vaizdinga žalioji erdvė. Tai visame pasaulyje žinoma mokslinių tyrimų įstaiga, kurioje dirba šimtai mokslininkų ir tyrėjų. Soduose auga daugiau nei 40 000 augalų rūšių, taip pat dešimtys istorinių pastatų, įskaitant visuomenei atvirą Viktorijos laikų vasarnamį.  

6. Bruklino botanikos sodai, Niujorkas, Niujorkas 

Nėra taip lengva rasti 52 akrus sodo didmiesčio centre. Bet būtent tai Jūs surasite Niujorke. Bruklino botanikos sodas yra žinomas dėl čia augančių 200 vyšnių medžių. Kasmet čia vykstantis vyšnių festivalis sutraukia sodininkus iš visos Amerikos.  

7. Jardin MajorelleMarakešas, Marokas 

Prancūzų dailininkas Jacques Marjorelle keturis dešimtmečius praleido tapydamas savo mylimą sodą, netoli jo vilos, Marakeše. 1980 metais sodą įsigijo Yves Saint Laurent ir Pierre Bergé. Pasikeitę šeimininkai išlaikė sodo subtilius statinius ir augalų kompozicijas.  

8. Kirstenbosch nacionalinis botanikos sodas, Keiptaunas, Pietų Afrika  

Įkurta 1913 metais didysis Kirstenbosch sodas įkurdintas kalno šlaite. Sodas yra beveik 90 akrų ir tai yra 1300 akrų dydžio gamtos rezervato dalis. Jis puoselėjamas siekiant išsaugoti Pietų Afrikos florą.  

9. Villa d’EsteTivoli, Italija 

16-to amžiaus nuostabaus grožio vila kasmet pritraukia tūkstančius turistų iš viso pasaulio. Dar daugiau… šalia vilos sukurtas neįtikėtinas sodas, kuriame yra 51 fontanas, atima žadą. Atsižvelgiant į tai, kad kiekvienas iš jų veikia vien tik dėl gravitacijos, tai yra išties nepakartojama. Čia sukurtas terasinis sodo projektas buvo pirmasis planetoje ir todėl iki šiol jis laikomas didžiausiu sodininkų įkvėpimu.  

10. Vasaros rūmai, Pekinas, Kinija 

Istorinių paviljonų, šventyklų, tiltų ir kalvotojo gamtinio kraštovaizdžio derinys, vasaros rūmai nuo 1998 metų laikomi UNESCO „Kinijos kraštovaizdžio sodo dizaino šedevru“.  

Pamatykite pirmieji, kaip atrodo gražiausi iš gražiausiųjų: goo.gl/D4Wy8

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų