Atrodytų, baseino dizainas yra aiškus ir turintis tvirtas tradicijas: plytelės, funkcionalumas, apsauga nuo vandens. Bet kinų dizaino studija „X+Living“ įrodė, kad kūrėjas gali meniškai pažvelgti į bet kokios paskirties statinį ir paversti jį savo fantazijų įsikūnijimu, nė trupučio nepakenkdamas jo funkcionalumui.
Toks itin ryškus ir netikėtas 2 200 m2 plaukimo kompleksas vaikams atsirado Kinijos Sudžou mieste. Galima pamanyti, kad tai dalis Stebuklų šalies, apie kurią Lewisas Carrollas pamiršo paminėti savo knygose. Kiekviena šio komplekso patalpa stebina ne tik išbaigta švelnia gama ir žaidybiniais akcentais, bet ir sumania struktūra, kuri protingai atskiria ir suveda svečius, kad vaikams būtų smagu ir saugu, o tėvams – jauku. Daugybė veidrodžių, kuriuose atsispindi didžiuliai burbulai ir interjero detalių neįprasti ornamentai, priverčia prisiminti „Alisą Veidrodžio karalystėje“.
LYG IŠ POPIERIAUS LAPO
Vien priėjęs administracijos stalą, kuris atrodo lyg nupieštas garlaivis, supranti, kad dizainerių fantazija, įkūnyta šiame pastate, nuplukdys toli nuo rūpesčių ir problemų, leis suaugusiesiems kartu su vaikais pasisvečiuoti vaikystėje.
Praėjimų arkos – lyg apsiuvinėtos dygsniu, staliukai išpaišyti tarsi kūdikių žaislai, kaladėlių toršerai ir krištoliniai sietynai, kėdės su blizgančiomis metalinėmis detalėmis – visko tiek daug, kad atrodo nesuderinama, bet dizaineriams pavyko ne tik juos prasmingai sukomponuoti, bet ir sukurti erdvę, kurioje visos detalės atrodo lyg būtų viena kitos emocinis ir spalvinis tęsinys.
Dušų zona padalyta į suaugusiųjų ir vaikų patalpas. Joje yra ne tik dušai, bet ir vonelės patiems mažiausiems svečiams – lyg didelės kriauklės, virš kurių kaba ryškūs šviestuvai-skėčiai, neleidžiantys nuobodžiauti mažiesiems vandens procedūrų mėgėjams. Grindys čia dryžuotos, o lubos – taškuotos. Atrodo, kad visa patalpa nupiešta. Toks įspūdis nepalieka ir kitose komplekso erdvėse.
Suaugusieji taip pat nelieka nuskriausti – jų dalyje išlaikoma ta pati spalvų gama ir interjero stilistika, tik nėra ryškių akcentų, o interjero detalių pateikimas yra gerokai kuklesnis.
VANDUO KAIP INTERJERO DETALĖ
Lakoniškiausia ir santūriausia erdvė – pats baseinas. Švelni rožinė lubų spalva nepastebimai sienomis pereina į lengvai mėlyną baseino dugną. Apvalūs šviestuvai atsispindi vandenyje ir kuria ovalių vandens gėlių vaizdinį. Čia taip pat laikomasi viso komplekso interjero stiliaus, bet su mažiau ryškių detalių – pirmas planas paliekamas pagrindiniams veikėjams – vaikams.
Plaukimo kompleksas neapsiriboja vien baseinui būtinomis funkcinėmis erdvėmis. Čia yra ir skaitykla su kavine, kurios foteliai taip ir kviečia ne šiaip pasisėdėti, o pašokinėti ir pačiuožinėti. Vaikų restoranas – „garsiomis“ spalvomis nuo pat pirmų žingsnių pabrėžia savo statusą. Spalvoms antrina daugybė įvairiausių ornamentų, aptakių ir neįprastų formų šviestuvai, veidrodinės lubos, pereinančios į žvaigždėtą dangų, po kurį sklando skirtingų dydžių ir spalvų oro balionai. Restorano centre – pilis iš kiaušinių lukštų. Tai pagrindinė šios patalpos žaidimų aikštelė, kurios išdėstymas leidžia vaikams patekti į ją iš skirtingų patalpos pusių, o tėvams stebėti juos esant bet kuriame restorano taške.
Daugybėje specializuotų leidinių šis dizaino studijos „X+Living“ kūrinys jau vadinamas pačiu nuostabiausiu baseinu pasaulyje.
Nuotr. Shao Feng, „X+Living“ archyvas