„Vytautas Ego SPA“: atsipalaidavimo ir spalvų terapija


Į Birštoną kviečia išskirtinių poilsio ir sveikatinimo paslaugų bei spalvų terapijos nestokojantis viešbučio ir SPA kompleksas „Vytautas Ego SPA“, skirtas suaugusiems svečiams. Drąsūs ir ryškūs šio projekto interjero bei architektūros sprendimai neturi analogų Lietuvoje.

OBJEKTAS: viešbučio ir SPA kompleksas „Vytautas Ego SPA“

ADRESAS: Karalienės Barboros al. 2, Birštonas

VYSTYTOJAS: verslo grupė „Vytautas SPA“

INTERJERO ARCHITEKTAI: UAB „Dvi architektės“ (Viktorija Puodžiūtė, Audronė Paulauskienė)

AUKŠTŲ SKAIČIUS: 4

KAMBARIŲ SKAIČIUS: 59

Kompleksą „Vytautas Ego SPA“ sudaro viešbutis, autorinių terapijų ir procedūrų SPA erdvė, gydymo ir terapijos deguonimi centras „Vytautas Oxygen SPA“, kuriame veikia dešimties vietų hiperbarinės deguonies terapijos kamera (barokamera), neturinti analogų Baltijos šalyse, taip pat – konferencijų salė ir fine dining restoranas „Kitsch’as“.

Verslo grupė „Vytautas SPA“ į išskirtinį projektą investavo 8 mln. eurų. „Siekiame ne įsitvirtinti esamoje verslo sferoje, o sukurti naują nišą. Tad sukūrėme išskirtinį ir nestandartinį viešbučio ir SPA kompleksą, kurio paslaugos skirtos tik suaugusiems svečiams, – sako „Vytautas SPA“ verslo grupės vadovas Vytas Brusokas. – Tokia interjero, architektūros ir verslo krypties visuma Lietuvoje yra naujovė ir neturi analogų.“

Ramybės kupinoje SPA erdvėje specialistai siūlo keliolika autorinių kūno ir veido terapijos procedūrų. Gydymo ir terapijos deguonimi centre „Vytautas Oxygen SPA“ veikianti hiperbarinės deguonies terapijos kamera – hermetiška patalpa, kurioje svečiai su sandariomis veido kaukėmis per uždaro kontūro deguonies tiekimo sistemą kvėpuoja grynu medicininiu deguonimi. Oras barokameroje suslegiamas iki 2,5 atmosferų slėgio, kuris prilygsta slėgiui 10 metrų gylyje po vandeniu. Čia vykstantys terapijos seansai padeda gydyti daugiau nei 30 įvairių ligų ir traumų, regeneruoja, gerina savijautą ir pristabdo senėjimo laikrodžius.

Visos komplekso „Vytautas Ego SPA“ paslaugos ir jo atmosfera padeda atsipalaiduoti, nusikratyti nuovargio ir streso, pailsėti, pasisemti neišdildomų potyrių ir naujų jėgų.

Švelni, minkšta, spalvinga atmosfera

Viešbučio pastatas traukia akį kiek neįprasta ovalo forma ir šviesiu fasadu. Pastato fasadui parinktas dekoratyvinis tinkas bei metalinių trosų ažūras slepia „žalią“ sumanymą – fasadą planuojama apželdinti.

Įžengus į pagrindinį vestibiulį nustebina neįtikėtinos siauro ovalo formos atrijus su galerijomis, į kurias atsiveria netradicinių formų bei išdėstymo 59 svečių kambariai. Virš viso atrijaus įrengti švieslangiai žemyn pažeria dangaus mėlynę, susiliejančią su sodriomis interjero spalvomis.

Viešbučio pagrindinio vestibiulio grindys pasitinka piešiniu, kuris fragmentiškai vis kitokiais būdais pasikartoja visame interjere: ant stiklinių durų, restorano lubų dekore ir kitur.

Viešbučio interjere vyrauja smaragdo spalva, kuri tarsi atspindi Birštono pušų žalumą. Ryškų, spalvingą, kontrastuojantį interjerą kūrė interjero architektė Viktorija Puodžiūtė su komanda. Interjere vyraujančios šio amžiaus pradžios art deco linijos persipina su idėjomis, būdingomis postmodernistinei „Memphis“ grupei.

Pasak architektės, užsakovas pastatui kėlė standartinius reikalavimus: reikėjo sukurti atitinkamą kambarių skaičių, reabilitacijos paslaugų bei restorano zonas, nemažą konferencijų salę. Tik restorano virtuvės pageidauta erdvios, su atskiru konditerijos cechu.

,,Pirmą kartą su užsakovu aptarę galimą interjerą lyg rimtai, lyg juokais sutarėme – žmonės turi jaustis tarsi rojuje. Analizavome pasaulinėse tendencijose įvairiomis formomis atgimstančias senąsias „Memphio“ grupės ir art deco stilių idėjas. Taip po truputį gimė pirmosios idėjos – daug spalvų, formų, geometrijos, žaismo. Konkrečių reikalavimų kuriant interjerą nebuvo, tad gavome labai daug laisvės savo idėjoms“, – sako interjero architektė V. Puodžiūtė.

Viešbučio erdvėse svečiams kuriama švelni, minkšta, sodrių spalvų atmosfera. Koridoriuose ir kambariuose kojos žengia minkšta kilimine danga, sienos sodriai dažytos šiltomis spalvomis arba dengtos įvairių sodrių spalvų aksomu ir minkštomis plokštėmis bei gausiai dekoruotos įspūdingais piešiniais.

,,Standartiniams kambariams norėjome sukurti kontrastingą įvaizdį: atidengti labai kruopščiai sumūrytas pertvaras ir betonines perdangas bei suderinti šį šaltą, industrinį foną su pilnomis meilės autorinėmis Indrės Vaičiukaitės iliustracijomis, su aksomu, oda ir auksinėmis detalėmis. Taip šaltos medžiagos vizualiai tapo švelnesnės ir leido „nenusaldinti“ interjero, atskleisti daugiau charakterio“, – aiškina V. Puodžiūtė.

SPA masažų centre panaudotos neįprastos medžiagos: grindys primena slenkantį smėlį kopose. Sienoms ir luboms panaudotas tekstūrinis molio tinkas. Tokia idėja kilo norint dar labiau sušvelninti ir suminkštinti lenktų formų, banguojančias SPA centro sienas, sukurti jaukias, apglėbiančias erdves.

Konferencijų salė taip pat įkūnija unikalią „Vytautas Ego SPA“ koncepciją ir neprimena standartinio susitikimų centro. ,,Siekdami išskirtinumo, konferencijų salę projektavome nestandartiškai, atsisakydami biuro įvaizdžio. Akustinės lubų plokštės nudažytos aukso spalva, kuri neįkyri, bet moderniam interjerui teikia įdomesnį, šiltesnį charakterį. Akį traukia ir galinėse sienose suformuotos arkos, kurioms parinkome olandų kūrėjų Moooi tapetus su neegzistuojančių gyvūnų fragmentais. Jie atrodo tarsi meno kūriniai ir labai pagyvina konferencijų salės erdvę“, – teigia V. Puodžiūtė. Jos nuomone, viešbučių konferencijų salėse žmonės ieško įkvėpimo, atsipalaidavimo, kažko naujo ir netikėto.

Komplekso fine dining restorane „Kitsch’as“, primenančiame atogrąžus, sienas puošia milžiniški žaismingi koliažai, iliustruojantys Edeno sodą. Šie vaizdai – puiki įžanga, sukurianti norą patirti kitokį patiekalų skonį. Kuriant vientisos erdvės įspūdį, restorane ir sienos, ir lubos su komunikacijomis nudažytos sodria žalia spalva. Taip erdvės kontūrai išnyksta, susilieja, patalpa įgauna daugiau gylio, tampa atmosferiška.

Didžiąją dalį viešbučio bei SPA erdvėse esančių baldų, sieninių plokščių, šviestuvų, turėklų, durų ir kitų interjero elementų sukūrė dizainerių komanda, bendradarbiaudama su tiekėjais ir gamintojais. Interjero architektės džiaugiasi galimybe dalyvauti daikto kūrimo procese ir, esant poreikiui, kažką modifikuoti.

,,Sukurtą autorinį interjerą gana sudėtinga įgyvendinti: architektai susiduria su iššūkiu – kas padės visa tai įgyvendinti? Džiugu, kad gamintojai neišsigando mūsų idėjų ir stengėsi jas realizuoti. Taip pat pasisekė dėl meno darbų paieškos restorano erdvėms. Atradome skaitmeninio meno kūrėją iš Pietų Afrikos Karin Miller. Nors jos atstovai ne itin norėjo jos darbus pritaikyti kaip didžiulius plakatus, mūsų vizualizacijas išvydusi menininkė liko sužavėta ir gavome leidimą šiais meno kūriniais papuošti restorano erdves“, – sako V. Puodžiūtė.

Pasak pašnekovės, kūryboje visada prireikia originalių sprendimų. Šiame projekte ypač, nes norėjosi sukurti siurprizą į vidų įžengiantiems žmonėms. ,,Manau, atsitiktinai į vidų užėję žmonės tikrai nustemba. Juk pats pastatas yra gana lakoniškas, o kad viduje vyksta spalvų, formų ir faktūrų žaidimai, nuspėti iš pastato išorės gana sunku. Mes to ir siekėme: įeini ir atsiduri visai kitame pasaulyje, kuris įkvepia į viską žiūrėti paprasčiau, su gera humoro doze, paleisti nusistovėjusias nuostatas, atsipalaiduoti, pasvajoti, pabūti suaugusiu vaiku gerąja prasme“, – sako interjero architektė.

Komplekso „Vytautas Ego SPA“ erdvėse kuriant ryškią sodrių spalvų atmosferą, didelė dalis sienų ir lubų dažytos šiltomis, nuotaikingomis spalvomis – žalia, mėlyna, rausva ir auksine. Interjere gausu aukso spalvos elementų – nuo šviestuvų iki baldų detalių, nuo durų arkų iki rankenų, nuo baro prekystalio iki kėdžių ir vonios kambario detalių.

Šilti aukso atspalviai sukurti panaudojus perlamutrinius dažus

Aukso spalvą architektai naudojo ne tik smulkioms interjero detalėms pagyvinti. Drąsus kūrybinės komandos sumanymas įgyvendintas konferencijų salėje, kurioje akustinės lubų plokštės nudažytos aukso spalva. Įgyvendinti šį išskirtinį architektų komandos sumanymą pavyko tik radus rinkoje vienintelį tinkamą produktą – šiltų sodrių aukso atspalvių dažus „Tikkurila Taika (Gold)“. Šie vandeniniai spalvinami akriliniai perlamutriniai dažai skirti mediniams, metaliniams ir betoniniams paviršiams, jie naudojami baldams, sienoms, ornamentams ir kitoms interjero detalėms dažyti. Greitai džiūstantys perlamutriniai dažai „Taika“ sukuria pusiau blizgų paviršių ir moderniam interjerui suteikia šiltesnį charakterį.

Viešbučio restorane vientisą sodriai žalios spalvos erdvės įspūdį padėjo sukurti akriliniai vidaus dažai „Tikkurila Harmony“, kuriais nudažytos ir sienos, ir lubos su atviromis komunikacijomis. Visiškai matiniai dažai vizualiai išlygina visus paviršiaus nelygumus ir erdvės kontūrai tarsi susilieja.

Svečių kambariuose sienos dažytos sodriomis spalvomis – žalia, mėlyna ir rožine. Pasirinkti aukštos kokybės dažai „Vivacolor Wall 4“ paviršių padengė itin lygia matine danga ir sukūrė vientisą estetišką vaizdą. Jais dažytos sienos yra lengvai valomos, dažai atsparūs šlapiajam šveitimui (1 kl.). Šie dažai saugūs žmogui ir aplinkai, jie turi ekologinio ženklo „Šiaurės gulbė“ sertifikatą ir yra patvirtinti Lietuvos pulmonologų ir alergologų draugijos.

Vonios patalpų, laiptinių, vestibiulių paviršiams naudojami dažai turi pasižymėti ypatingu patvarumu. Komplekse „Vytautas Ego SPA“ pasirinkti specialios paskirties akriliniai vidaus dažai „Tikkurila Luja 7“, saugantys dažytą paviršių nuo pelėsio. Jie tinka drėgnoms gyvenamosioms ir visuomeninės paskirties patalpoms. Be to, yra labai patvarūs: dažų plėvelė ir spalva gali atlaikyti stipriausius ploviklius ir didelį mechaninį trynimą.

Vonios kambarių interjere vyrauja ryškios spalvos

Kuriant vonios kambarių interjerą norėta sukurti daiktus ir aksesuarus, skirtus konkrečiai erdvei, turinčius idėją, vietą ir apžvelgiamumo kampą. Stengtasi sukurti netradicinę, nekasdienę aplinką, kad viešbučio svečiai galėtų pabėgti į rojų, į gamtą, į poilsį. Gal net į vaikystės etapą, kai mąstymas yra laisvas ir nesuvaržytas įpareigojančių „standartų“, o tiesiog norisi viskuo mėgautis.

Vonios baldus bei įrangą ir aksesuarus tiekė salonas „Stilus S“. Pasak jo atstovo Stasio Jodaugos, sėkmė lydi projektus, nestokojančius drąsių idėjų, o šio viešbučio architektams ir statytojams jų nepristigo, jie nepabūgo priimti ryškių spalvinių sprendimų. Pašnekovas vertina galimybę dirbti komandoje ir įgyvendinti numatytus tikslus. Užsakovas neprašė naudoti konkrečias medžiagas, buvo tik įvardyta tai, kokių reikia spalvų ir formų, o toliau viskas vyko taip, tarsi tapytum paveikslą. Pagal padiktuotus sprendimus ieškota produktų, kurių dauguma buvo gaminami pagal specialius užsakymus.

Vienas įdomesnių projekto sprendinių – neblizgios prigesintos aukso spalvos vonios kambarių akcentai. Pasirinkti šlifuoto aukso spalvos maišytuvai, muilo dozatoriai, klavišai ir kiti vonios aksesuarai. Tai vienintelis viešbutis Lietuvoje, kuriame daug ryškių spalvų ir šlifuoto aukso spalvos akcentų. Kitas įdomesnis produktas – dušo kabina. Pagrindinė idėja – vidinę erdvę susieti su vonios kambariu. Ryškių spalvų paveiksle – dailininkų pavaizduoti Adomas ir Ieva, simbolizuojantys jaunystę, grožį ir meilę. Spalvotas paveikslas perpieštas ant stiklo.

Renkantis vonios įrangą atsižvelgta ne tik į estetiką, bet ir funkcionalumą, kainą, ekonomiškumą, parinkti atitinkantys šiuolaikinius reikalavimus prietaisai.

Klasikinės stilistikos dvelksmas šiuolaikinėje erdvėje

Norint pabrėžti modernią stilistiką ir išskirtines architektūros detales „Vytautas Ego SPA“ projekte buvo pasirinktos „Mapei“ grindų sistemos, kurias tiekė UAB „Velve M.S.T.“, išskirtinis „Mapei“ statybinės chemijos atstovas Lietuvoje.

Poliruotų grindų efektą komplekse įsikūrusiuose vestibiulio bei bendrų erdvių koridoriuose sukuria čia įrengta liejama dekoratyvinio betono grindų sistema ULTRATOP „Terrazzo alla Veneziana“. Ši grindų sistema buvo pasirinkta pilkos spalvos ir įrengta apie 15 mm storio sluoksniu su natūralaus akmens užpildais „Bianco carrara“. Įterpus žalvarinius profilius, buvo suformuotos įvairios geometrinės formos ir taip išryškinamas išskirtinis dizainas. Užpildai buvo įrengti lokaliose vietose ir taip sukurta netolygi ir netaisyklinga mozaikinio betono dizaino koncepcija. Poliravimas buvo atliekamas naudojant sausą poliravimo technologiją su specialiais deimantiniais diskais.

Šiuolaikiniame „Terrazzo“ dizaine naudojami ir stambesni akmenys, modernūs spalvų deriniai ir įmantrūs pjūviai, užtikrinantys drąsesnį dizainą. Dėl aukštų techninių parametrų grindų sistema ULTRATOP „Terrazzo alla Veneziana“ išsiskiria ypač dideliu atsparumu trinčiai ir nusidėvėjimui. Pasirinktų užpildų formos, dydžiai ir spalvos leidžia sukurti puikų estetinį vaizdą ir įvairius efektus, todėl ši sistema kartu su natūraliais užpildais gali būti naudojama naujoms grindims namuose, biuruose, parduotuvėse, muziejuose, teatruose ir parodų salėse įrengti. Tokioms dekoratyvių grindų dangų sistemoms įrengti reikia profesionalumo, tačiau svarbus jų pranašumas – naudojimo paprastumas.

Šios medžiagos ypač mėgstamos klientų dėl ekologiškumo ir tvarumo. Itin svarbu tai, kad visi „Mapei“ produktai yra sertifikuoti, ekologiški ir nekenksmingi aplinkai („žalieji“ produktai). Pagrindiniai sistemos produktai turi standartizuotą tarptautinį dokumentą – EPD (angl. Environmental Product Declarations) sertifikatą, kuris ypač aktualus tvarios statybos projektams.

,,Vienas iš tokių grindų pasirinkimo motyvų – galutinio paviršiaus dizaino įvairovė. Įvairios galimos ULTRATOP mišinio spalvos ir galimybė rinktis užpildus, jų frakciją, spalvą. Sistema universali, leidžia išgauti begalę skirtingų galutinio paviršiaus kombinacijų“, – pasakoja bendrovės projektų vadovas Vaclovas Každailevičius.

Lengvos išskirtinio dizaino durys

Spalvingo, šviesaus ir atviro tipo interjere puikiai pritaikomos lengvo metalo aliuminio ir stiklo vidaus durys, kurios leidžia erdvėje sklisti dienos šviesai, neužgožia vaizdo, sustiprina erdvumo įspūdį ir suteikia estetišką vaizdą. Būtent tokias aliuminio ir stiklo vidaus duris viešbutyje „Vytautas Ego SPA“ pagamino ir sumontavo UAB „EG Doors“ (Exclusive glass doors), turinti daugiau kaip 18 metų aliuminio ir stiklo konstrukcijų gamybos patirtį.

Naujausias ir išskirtinis Lietuvoje įmonės produktas – EGD–SLIM30 skaidrių aliuminio ir stiklo durų konstrukcija, gaminama iš specialiai išlietų lengvų tik 42 mm storio aliuminio profilių, o matoma dalis yra ypač siaura – tik 30 mm, todėl durys atrodo ypač dailiai ir moderniai, o grūdintasis 8 mm stiklas užtikrina saugumą ir garso izoliaciją. Aukštos kokybės durų sistemos EGD-SLIM30 durys gali būti montuojamos varstomos (vienvėrės, dvivėrės), stumdomos arba pasukamos. Jos yra tvirtos ir ilgaamžės – visada išlaiko savo geometriją, nepriklausomai nuo išorės veiksnių.

Nors projekte buvo reikalavimas, kad aliuminio rėmai nebūtų stambūs, o būtų kuo liaunesni ir grakštesni, bet iš šios naujos EGD-SLIM30 aliuminio – stiklo konstrukcijų sistemos gaminių negalėjome gaminti, nes pagal projektą dvivėrės durys turėjo būti net 320 cm aukščio. Todėl, siekiant užtikrinti durų varčių stabilumą, teko priimti nestandartinius sprendimus naudojant aliuminio profilių sistemą „Reynaers CP45“.

UAB „EG Doors“ sėkmingai pagamino dvivėres konferencijų salės, restorano ir kitų patalpų duris, taip pat pagaminta to paties stiliaus vitrina su dvivėrėmis durimis, atskirianti restoraną nuo gretimų erdvių. Pagal dizainerių komandos sumanymą, durys yra ne tik ypač aukštos, bet ir išskirtinio dizaino bei išskirtinės aukso spalvos, o kiekvienas duris puošia individualus tūrinis raštas, išpjaustytas lazeriu. Pusmėnulio formos durų rankenos buvo gaminamos individualiai.

Įgyvendinti šį unikalų projektą nebuvo lengva, tačiau profesionali „EG Doors“ komanda sėkmingai įvykdė visus išskirtinius užsakovo ir architektų lūkesčius.

Unikalių formų konstrukcijos neturi analogų pasaulyje

Pastato langais rūpinosi DOLETA – unikalių medžio ir aliuminio langų projektavimo ir gamybos įmonė, sudėjusi medinius, kaustytus aliuminiu langus ir įrengusi medinę stogo dalį – atrijų – su struktūriniu stiklinimu. Pasak DOLETOS Kauno regiono vadovės Linos Senvaitienės, struktūrinį stiklinimą nuo fasadinio skiria bei charakterizuoja tarp stiklinimo plotų vietoje aliuminio dangtelio užliejama siaura silikono juosta. Tokia sistema galima tiek vertikaliuose fasaduose, tiek stikliniuose stoguose. Ji suteikia fasadui vientiso stiklinio paviršiaus optinį vaizdą.

„Užsakovas atėjo su išskirtiniu projektu, o mūsų užduotis buvo įgyvendinti architekto idėjas. Unikalu tai, kad objekte vykdyta nestandartinė, vienetinė gamyba, panaudota unikali medinės konstrukcijos forma – konstrukcijos iš medžio yra lankstesnės, palyginti su kitomis medžiagomis, taip pat pritaikyti unikalūs vertikalių gaminių intarpai su išskirtiniu, specialiai taikytu išorės spalvos padengimu. Visuose gaminiuose integruota automatinė langų valdymo sistema“, – pasakoja L. Senvaitienė. Pasak jos, didžiausias projekto iššūkis – netaisyklingos formos medinio stogo konstrukcijos projektavimas trimatėje erdvėje.

„Kiekvienas medžio gaminių projektas yra unikalus ir turintis vienetinius sprendimus. Pagal pastato idėją, buvo svarbu turėti tokius gaminius, kurie į pastatą leistų patekti kuo daugiau šviesos, tad suprojektuotas pastatas su atrijumi, kai šiai konstrukcijai pasirinkta medžio sistema išpildė visus architekto sumanymus. Nebuvo sudėtinga tai įgyvendinti, nes medis turi gerokai platesnes galimybes, todėl ir turime įgyvendintą vienintelį ir nepakartojamą projektą. Šių unikalių formų konstrukcijų niekur kitur pasaulyje nėra“, – sako L. Senvaitienė.

Bendrovė pasaulyje išgarsėjo kaip aukščiausios kokybės individualių medinių langų gamintojai ir pažangių, nestandartinių bei unikalių sprendimų kūrėjai. Tokiems padėjo tapti atkaklumas, glaudus bendradarbiavimas su architektais ir partneriais iš įvairių pasaulio šalių. Taip pat naujausių technologijų diegimas, moderniausių įrenginių, aukščiausios kokybės žaliavų naudojimas, geriausių savo srities specialistų pritraukimas ir išlaikymas, nuolatinis naujų žinių poreikis ir jų pritaikymas įmonės veikloje.

Daugiau nei 80 proc. savo gaminių bendrovė eksportuoja: pro jos įrengtus medinius langus žvalgosi tūkstančiai Europos, Azijos ir Šiaurės Amerikos gyventojų. „Tiek daug gaminių eksportuojame todėl, kad orientuojamės į sudėtingiausių langų gamybą bei daug dėmesio skiriame detalėms. Kad ir kokie sudėtingi būtų architektų sprendimai, mes padedame įgyvendinti net ir sudėtingiausius projektus“, – pasakoja L. Senvaitienė.

Investicijos formuoja naują Birštono kurorto veidą ir didina turistų srautus. Besikeičiantis Birštonas atviras šiuolaikiškiems poilsio ir SPA paslaugų objektams, jie praturtina miestą, garsėjantį karališka praeitimi. Netolimoje ateityje „Vytautas SPA“ verslo grupė planuoja investuoti į Birštono poilsio namų kvartalą, grožio klinikas, vandens pramogų parką ir kitus nekilnojamojo turto objektus.

Nuotr.: Norbert Tukaj


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų