Kaip dizainas padeda laikytis karantino?


Niujorke, privačiame parke, atsirado apskritimai, kurie padeda laikytis socialinės distancijos. Tai ne vienintelė iniciatyva. Su dizainerių pagalba geometrinės figūros ne tik tampa naujai sena tendencija, tačiau ir padeda laikytis socialinio atstumo.

Niujorkas šiandien susiduria su beveik 200 000 „Covid-19“ atvejų. Niujorko gyventojams vis dar patariama likti namuose, jei įmanoma. Jeigu būtina išeiti, patariama dėvėti veido kaukę.

Tačiau šiltėjant orams laikytis griežto karantino darosi vis sunkiau.

Todėl privačiame „Domino Park“ parke buvo sužymėti apskritimai, o parko lankytojai savaitgalį buvo vaizduojami judantys ratais. Tai zonos, skirtos poilsiui arba bendravimui su draugais, tačiau apskritimai vienas nuo kito nutolę šešių pėdų (1,8 metro) atstumu, išlaikant socialinį atstumą.

„Domino“ parkas“ yra privati nuosavybė, todėl iš pradžių buvo manoma, kad tai ir liks vienas iš projektų, tačiau Niujorko parkų ir rekreacijos departamentas jau svarsto galimybę idėją panaudoti ir valstybiniuose parkuose.

Parkas visai neseniai įkurtas buvusioje „Domino“ cukraus perdirbimo gamyklos teritorijoje. 1856 metais pastatyta gamykla praėjusiame amžiuje gamino daugiausiai rafinuoto cukraus Visoje Amerikoje. Dabar tai penkių akrų poilsio zona Bruklino krantinėje, kurioje yra fontanai, tiltas bei paplūdimio tinklinio aikštelės.

Geometrinių figūrų svarba

Ne tik parkuose naudojamos paprastos geometrinės figūros, kad apsaugotų žmones.

Per pastaruosius keletą mėnesių parduotuvėse, pašto skyriuose, restoranuose, kavinėse ir kitose įmonėse atsirado žiedų, kryželių ir linijų, skatinančias žmones atsiriboti ne mažiau kaip šešių pėdų arba 1,5 metro atstumu. Tai yra eksperimentinių priemonių dalis. Niekada anksčiau nebuvo tiek daug dizaino patarimų, kur galima ir negalima sėdėti, stovėti.

Viešose vietose esanti sporto įranga apjuosta STOP ženklais, parduotuvių lentynos ir vitrinos, ir staliukai restoranuose atskirti vieni nuo kitų buferinėmis sienomis.

Dizaineriai taip pat pasiūlė ateities koncepcijas, įskaitant stiklinius šiltnamius ir antibakterinius paviršius. Kinijoje jau yra dronai identifikuojantys žmogų pagal veidą ir tikrinantys ar užtikrinantys piliečių izoliaciją.

© Marcella Winograd nuotr.

6 pėdos arba 1.5 metro – naujas vienetas

Keičiasi ir keliai. Tokiuose miestuose kaip Berlynas, Paryžius, Melburnas ir Bogota buvo sukurtos laikinos dviračių juostos, kurios padėtų dviratininkams išlaikyti atstumą ir sumažintų viešojo transporto poreikį. Kai kurios gatvės pėstiesiems buvo atidarytos vietoje automobilių.

„Šešios pėdos galėtų būti naujas vienetas, kurį naudojame, kai galvojame apie miestus ir viešuosius parkus“, – sakė rašytoja Sara Jensen Carr, kurios būsimoji knyga „Sveikatos topografija“ nagrinėja, kaip epidemijos pakeitė miestų kraštovaizdį.

Manoma, kad dalis pokyčių liks, net ir pasibaigus pandemijai. Niujorko valstija patyrė vieną blogiausių JAV protrūkio scenarijų, užfiksavusi daugiau nei 28 000 mirties atvejų visoje šalyje.

Dešimtyje valstijos regionų pamažu veikla atnaujinama pagal keturių etapų planą.

Niujorko parkai lieka atviri, tačiau lankytojai turi vienas nuo kito likti šešių pėdų atstumu. Žaidimų aikštelės, krepšinio, teniso ir tinklinio aikštelės yra uždarytos, o kai kuriais atvejais – užrakintos.Nežinia, kiek laiko apskritimai išliks „Domino“ parke, tačiau žinutė parko lankytojams yra aiški: laikykitės saugaus atstumo.

The New York Times” nuotr.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų