Magdeburgo vandens tiltą galima Vokietijoje galima laikyti inžinerine meistriškumo viršūne. 2003 metais per Elbės upę, šalia Magdeburgo miesto nutiestas akvedukas yra ilgiausias pasaulyje vandens tiltas. Jo ilgis – 918 m, plotis – 34 m, o vandens gylis ant tilto – 4,25 m. Virš sausumos šis tiltas iškilęs beveik 700 metrų ir kiek daugiau nei 200 m virš vandens.
Betoninis tiltas buvo pastatytas, siekiant sujungti du svarbius Vokietijos laivybos kanalus. Juo laivai gali nuplaukti iš Vidurio Vokietijos kanalą į Elbės-Havelio kanalą. Anksčiau, norint patekti iš vieno kanalo į kitą, tekdavo daryti net 12 km lankstą ir įveikti du šliužus.
Kaip rašė dw.com, šio kanalo statyba planuota daugiau kaip 80 metų. Pirmąkart inžinieriai pradėjo planuoti, kaip sujungti du vandens kelius dar 1919 metais. Tilto statyba prie Magdeburgo prasidėjo dar XX amžiaus 4 dešimtmetyje, bet statyba buvo pristabdyta per Antrąjį pasaulinį karą 1942 metais.
Po Šaltojo karo Vokietiją padalijus į Rytų ir Vakarų projektas sustabdytas neribotam laikui. Prie jo sugrįžta 1990 metais, vėl suvienijus šalį.
Pastatyt tiltą užtruko 6 metus, o šios statybos kainavo apie pusę milijardo eurų.
Tiltui pastatyti buvo sunaudota 24 tūkst. metrinių tonų plieno ir 68 tūkst. kubinių metrų betono.
Olivier Cleynen nuotr.