Neseniai Lietuvą pasiekė trečioji COVID-19 vakcinos partija. Kitose pasaulio šalyse vakcinacija taip pat vykdoma intensyviai. Tam, kad vakcinos poreikis būtų patenkintas, tenka spręsti precedento neturinčius logistinius iššūkius, su kuriais susiduria ir įmonių grupei „Etex“ priklausančiam gamintojui „Promat“.
Pagrindinis vaidmuo platinant vakcinas
Vakcinos dozių transportavimui ypatingos sąlygos reikalingos dėl to, kad būtų užtikrintas jų veiksmingumas.
Vakcina dažnu atveju ne tik gabenama ilgus atstumus, bet ir turi būti laikoma -70 laipsnių Celsijaus temperatūroje. Įmonės „Promat“ Baltijos regiono vadovas Linas Kriščiūnas patikino, kad tinkamą vakcinų gabenamą ir jų laikymą šaltai gali užtikrinti tik vakuuminės izoliacijos technologijos.
Glaudžiai bendradarbiaudama su savo klientais, „Etex“ priėmė iššūkį apsaugoti COVID-19 vakcinas. Įmonė dirba kartu su trimis Europos bendrovėmis ir aukštos klasės pakuočių gamintojams tiekia įvairaus dydžio SLIMVAC Core ir SLIMVAC plokštes. Vakuuminės izoliacijos produktai arktinį šaltį, būtiną COVID-19 vakcinoms transportuoti, užtikrina iki šešių dienų.
Pakuočių gamintojai SLIMVAC plokštes deda į „pasyvius“ konteinerius – specialiai sukonstruotas dėžes, kurios aktyviai šaldomos naudojant elektrinius motorus, aušinimui naudojančius sausą ledą.
Sklandus bendradarbiavimas
„Etex“ gamykla MICROTHERM, esanti Sint Niklase, Belgijoje, buvo mobilizuota ir įsipareigojusi užtikrinti „Promat“ SLIMVAC izoliacinių plokščių gamybą ir pristatymą. Gamybos procesas buvo pradėtas praėjusių metų pavasarį.
„Etex“ vakuuminės izoliacijos sprendimai yra labai svarbi sklandaus platinimo proceso dalis, galutinis žingsnis tiekimo grandinėje prieš tai, kol vakcinos pasieks gydytojus ir sveikatos centrus. Didžiuojamės turėdami galimybę būti bendradarbiavimo tarp skirtingų komandų, ypač pardavimo, planavimo ir gamybos, dalimi. Šie kolegos buvo atsidavę, todėl galime visiškai patenkinti savo klientų kokybės ir pristatymo laiko poreikius“, – sakė L. Kriščiūnas.
Ploniausia plokštė rinkoje
„Promat“ Pabaltijo šalyse dirba ir su priešgaisrinių durų, seifų, priešgaisrinių sklendžių ir aliuminio konstrukcijų gamintojais, tačiau pagrindinis verslo segmentas yra sprendimai, kurie naudojami pasyvioje gaisrinėje saugoje su kalcio silikato plokštėmis. Pastarosios naudojamos ugniai atsparių ortakių ir dūmų šalinimo kanalų formavime, plieninių konstrukcijų apsaugoje ir pan.
„Artimiausiu metu į rinką pateiksime 40 mm storio plokštes dūmų šalinimo kanalams prie ugniai atsparumo iki 2 valandų. Tai bus ploniausia plokštė rinkoje, kuri naudojama dūmų šalinimo kanalams formuojant juos iš 3 ir 4 kraštinių pagal standartą EN12101-7“, – kalbėjo L. Kriščiūnas.