Prabangos ir gamtos štrichais palytėti GILĖ HOUSE namai – visaverčiam gyvenimui


GILĖ HOUSE – tai organinių namų projektai, išskirtinis interjero ir eksterjero dizainas, apimantis viską nuo analogų pasaulyje neturinčių gyvenviečių iki šuns būdos. Tai namai, kuriuose gyvena organinio gyvenimo būdo filosofija. Neretai esame linkę bėgti iš namų – norėdami atsiriboti nuo kasdienybės, vykstame poilsiauti į užsienį. Tačiau kas būtų, jei mūsų namai taptų ta poilsio ir atsipalaidavimo vieta? Pagrindinė idėja – daugiau nei 12 buvimo namuose valandų paversti harmoningo poilsio laiku. Kuriant šį jausmą, pasitelkiama neįprasta erdvė. „Grįžęs namo sugebi atsiriboti nuo išorinio pasaulio, kai tavo erdvė kitokia. Neįprastos formos – tik priemonė šiam pojūčiui pasiekti“, – teigia Nadežda Stefanova, nuėjusi ilgą kelią nuo Santorino salos iki didžiųjų Europos didmiesčių, kol pagaliau jausmas buvo išgrynintas iki konkretaus plano.

Šie namai – lyg atsakas vartotojiškos visuomenės teigiamoms vertybėms. Jie visiškai nepanašūs į tai, ką siūlo visuomenė: jie laisvi, tekantys, neturi taisyklių. Nepaisant šių namų „nepaklusnumo“, jie patogūs ir praktiški. Namų dizainas apgalvotas iki smulkmenų, tai pasiekta moderniai pritaikant organines medžiagas. Išmokome dirbti su naujomis technologijomis ir naudoti tinkamas medžiagas norimoms architektūrinėms formoms įgyvendinti bei sveikam mikroklimatui sukurti. Itin daug investavome į statomų namų konstrukcijų tobulinimą. Šiandien GILĖ HOUSE puikiai geba suderinti natūralias medžiagas su neįprastomis formomis, kurti unikalius namus ir analogų neturinčias šiuolaikines integruotas gyvenvietes.

Namų dizainas – pagal žmogaus prigimtį

Vienas pagrindinių GILĖ HOUSE namų akcentų – arkos bei kupolai, nes jie geriausiai akumuliuoja žemiškąją energiją, suteikia pastatui tvirtumo, sandarumo, o konstrukcijoms – išskirtines formas. GILĖ HOUSE kūrėja įsitikinusi, kad kvadratas nėra natūrali žmogaus prigimčiai forma: „Pažvelkite į gamtą – juk kvadratinių augalų sėklų nėra. Žmogus taip pat nėra kampuotas, jo galva – tarytum kupolas. Pagrindinė mūsų namų išdėstymo idėja – palikti atviras skliautines lubas šeimos susibūrimo ir bendravimo zonose, skatinti bendrumą, kūrybiškumą ir erdvės tūrio pojūtį. Be to, kupolo konstrukcija skirta saugumo jausmui sukurti“, – tikina Nadežda.

Kokia ilgalaikė gyvenimo šiame name nauda žmogui?

„Visų pirma ir svarbiausia – susikurti fantastišką gyvenamąją erdvę, kurioje jautiesi gerai. Tai ne nauda, o kiekvieno mūsų misija, kurią turime dovanoti sau ir savo vaikams. Kai supranti savo prigimtį, atrodo natūralu perduoti savo vaikams žinias, įgūdžius ir erdvę, kuri būtų neužteršta ir vizualiai nesugadinta“, – įsitikinusi idėjos autorė Nadežda. Svarbu paminėti, kad GILĖ HOUSE nesiekia sunaikinti tradicinių namų koncepto, jų tikslas – pasiūlyti alternatyvą žmogui, norinčiam gyventi natūralesnėje aplinkoje. Netradiciniais architektūriniais sprendimais siekiama ugdyti ir vaikų kūrybiškumą, „neįspaustą“ į rėmus. Tai – lankstus namas, skirtas lanksčiai mąstyti. Kita vertė – daugiau nei vieno žmogaus gyvenimas. Tai sveikos aplinkos palikimas ateities kartoms bei užtikrinimas, kad organiškos medžiagos, atėjus laikui, suirs be poreikio jas utilizuoti. Be abejonės, ne mažiau vertingas palikimas yra estetika, grožis, puikiai derantis su aplinka, džiuginantis akis. Pasak idėjos autorės, šis namas nėra skirtas pasirodyti prieš kaimynus, jis – peizažas, kurio paskirtis – grožėtis kiekvienam praeiviui. Architektūra, kylanti iš vidinės ramybės bei asmeninės brandos jausmo. Gyvenamasis pastatas neturi tapti svetimkūniu gamtoje – jis gali būti harmoningas su ja. „Gal kai kuriems mūsų namai atrodo kaip iš kitos planetos, bet man jie – kaip tik labai žemiški. Tai nuostabi organiška architektūra, įsiliejanti į gamtos peizažą ir akį džiuginanti oazė tarp nuobodžių, svetimų mūsų planetai formų, pastatų“, – pasakoja moteris. Pati gyvendama organiniame name, ji pastebi, kad namą mėgsta ne tik žmonės: „Kregždės čia suka lizdus, terasoje šuoliuoja zuikiai, net gervės, kurioms nebūdinga būti arti gyvenviečių, neretai geria vandenį iš šalia namo esančio tvenkinio. Vadinasi, šis namas negąsdina gamtos ir jos kūrinių, jiems jis priimtinas. Tai ir yra tikroji simbiozė – kai gamtos kūriniai jaučiasi gerai, o ne bijo to, kas pastatyta“, – teigia koncepto kūrėja. Nadežda yra gyvenusi ir didmiestyje, kas, anot jos, buvo naudinga patirtis ir leido išplėtoti idėją: „Nemažai laiko praleidusi mieste, esu gerai perpratusi betoninių džiunglių kontrastą. Matyt, tik iš šios patirties galėjo gimti tai, ką kuriu šiandien. Turi labai gerai pažinti vieną kraštutinumą, kad galėtum sukurti jam alternatyvą.“

www.gilehouse.com


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų