„Wicona“ jau dabar siūlo sprendimus ateities miestams


 

Augant miestams, atsiranda naujų iššūkių ir galimybių, tarp jų – klimato kaita, natūralių išteklių (pradedant iškastiniu kuru, baigiant vandeniu) sumažėjimas, apstatymui tinkamo ploto trūkumas, skaitmeninė revoliucija, nauji gyvenimo būdai. Visa tai skatina mus keisti požiūrį į miestus.

Vienos žinomiausių pasaulyje aliuminio profilių gamintojų Vokietijos bendrovės „Wicona“ specialistai, naudodamiesi technologijomis ir taikydami turimą patirtį, jau dabar intensyviai kuria ateities miestus ir pastatus, siūlydami ne tik ilgalaikius, bet ir evoliucinius aliuminio sistemų sprendimus.

Ryžtas tapti lydere, prie ateities miestų kūrimo prisidedančia įmone matomas pažvelgus į naujausius „Wicona“ gaminius:

– šiandien apie 50 % visų reikalingų izoliacinių juostų gaminama iš perdirbto poliamido. Nuo 2017 m. iš perdirbto poliamido bus gaminamos visos „Wicona“ naudojamos izoliacinės juostos;

– naujos „Wicona“ langų sistemos „Wicline 95“ ir „Wicline 75 Top“ su ketvirtosios kartos izoliacinėmis juostomis, turinčiomis sistemą „ETC Intelligence®“, visiškai atitinka pasyviesiems namams keliamus reikalavimus;

– nauja uždarų ertmių fasadų (Closed Cavity Façade) technologija;

– WIC3D valdomi projektiniai sprendimai su integracija į BIM.

Kai kuriuos inovatyvius bendrovės „Wicona“ sprendimus verta apžvelgti nuodugniau.

BIM, WIC3D ir papildyta realybė

Naudodama integruotus aukštos kokybės sprendimus savo siūlomose programose, tokiose kaip WIC3D ir projektavimo bei kainų skaičiavimo programa WICTOP, bendrovė „Wicona“ prisijungė prie BIM (angl. Building Information Modelling – statinio informacinis modeliavimas), apibūdinamo kaip technologija, padedanti skaitmeniniu būdu sukurti tikslų virtualų statinio modelį. Dėl geresnės analizės ir valdymo toks skaitmeninis statinio kūrimo procesas tampa lengvesnis, palyginti su rankiniu. Kompiuteriu sukurti modeliai atspindi tikslią statinio geometriją ir saugo duomenis, būtinus statyboms, gamybai ir pirkimui.

Ką svarbu žinoti „Wicona“ gaminius pasirinkusiems ir su BIM dirbantiems architektams?

„Wicona“ įskiepiai pateikti „revit“ formatu. Tokie bendrovės produktai yra fasadas „Wictec 50“, langai „Wicline“ ir durys „Wicstyle“.

Sudėtingoms ir kompleksinėms konstrukcijoms, tokioms kaip trimačiai fasadai, „Wicona“ turi specialią programą architektams WIC3D.

Sukūrę bendrą brėžinį, tokia programa, kaip, pavyzdžiui, „Google SketchUp“, architektai jį gali įsikelti tiesiai į programą WIC3D. Tada jie gali papildyti fasadą ar kitas statinio dalis tiksliomis „Wicona“ gaminių, integruotų į programinę įrangą, detalėmis. Pakeitimus architektai gali įvesti į bendrą brėžinį. Turint bendrą architektūrinį vaizdą, duomenys gali būti įkelti ir apdoroti su „Wictop“ – kainų skaičiavimo ir dizaino programa, kuria dirba visi „Wicona“ sistemas naudojantys gamintojai. Taip „Wicona“ produktų duomenų apdorojimas ir patvirtinimas tampa gerokai lengvesnis.

Atlikę visus būtinus projekto pakeitimus, aliuminio sistemų gamintojai juos paprasčiausiai gali nusiųsti architektui ar braižybos skyriui, kur bus apskaičiuotos statinio ypatybės.

Termoizoliacinės juostos „ETC Intelligence®“

Kaip minėta, vienas iš evoliucinių bendrovės „Wicona“ gaminių yra ketvirtosios kartos izoliacinės juostos su sistema „ETC Intelligence®“.

Nuo tada, kai aštuntajame dešimtmetyje buvo išrastas šis procesas, „Wicona“ tapo pirmaisiais fasadų specialistais, sėkmingai sugebėjusiais aliuminio profiliuose įdiegti šilumos barjerą. Tam jie naudojo poliamido izoliacines juostas.

Bėgant metams, bendrovė šią technologiją ištobulino dar labiau, sukurdama jau ketvirtosios kartos šilumos barjero zoną, kuri ir yra „Wicona ETC Intelligence®“ koncepcijos dalis.

„ETC Intelligence®“ koncepcija yra šilumos barjero zona, užtikrinanti aukštą šiluminę izoliaciją be papildomai įmontuojamų priedų ar putų. Žemos emisijos aliuminio juosta efektyviai atspindi skleidžiamą šilumą, o žemo praeinamumo izoliacinė juosta iki minimumo sumažina šilumos praradimą.

Sudvejintų varčių langas „Wicline 115“

„Wicona“ sukūrė ir daugiau inovatyvių gaminių. Vienas jų – naujos kartos sudvejintų varčių langas „Wicline 115“ su itin gera garso (Rw=50 dB) ir šilumos (Ulangas=0,82 W/m2*K) izoliacija.

Į šios sistemos langus galima montuoti apsaugines žaliuzes nuo saulės, užtikrinančias gerą vidaus patalpų mikroklimatą. Lango varčia suformuota taip, kad žaliuzių profiliai pasislepia jos ertmėse ir taip išvengiama erzinančio saulės spindulių prasiskverbimo pro šonus.

Maksimalūs varčios matmenys 1 700 x 2 500 mm, maksimalus svoris – iki 200 kg. Vidinis stiklinimo storis 22–50 mm, o išorinėje varčios dalyje galima montuoti stiklą nuo 6 iki 10 mm. Visa tai suteikia architektams daugiau laisvės.

Vėdinimo sprendimai su „Wicline 75“

Kitas inovatyvus „Wicona“ sprendimas – vieno profilio varčios, skirtos vėdinti, „Wicline 75“ (vadinamosios orlaidės).

Esant poreikiui, su šiais elementais galima papildomai komplektuoti rėme integruotas elektrines pavaras, kurios gali reaguoti į vidaus patalpų mikroklimatą, būti užprogramuotos atsidaryti konkrečiu laiku, pavyzdžiui, išvėdinti patalpas naktį, kai išorės temperatūra yra žemesnė. Taip pat prie rėmo galima prijungti lietaus daviklius ir pan.

Maksimalus vėdinamojo varstomo elemento ilgis – iki 3 000 mm. Galimas šių profilių plotis – 180 arba 250 mm.

Langai „Wicline 95“, sertifikuoti Pasyvaus namo institute

Didėjant miestams ir senkant energijos ištekliams, vis aktualesnis tampa energijos taupymas. „Wicona“ sukūrė langus „Wicline 95“, kurie atitinka griežtus Pasyvaus namo instituto, esančio, Darmštate, Vokietijoje, reikalavimus, t. y. aukščiausius energijos efektyvumo standartus. O dėl modulinės šių langų sistemos architektai gali nežaboti kūrybinės laisvės.

Šie langai išsiskiria puikiomis akustinėmis ypatybėmis (Rw=50 dB) ir šilumos izoliacija (Ulangas≥0,68 W/m2*K). Langų sistemos gylis yra tik 95 mm, o rėmo su paslėpta varčia aukštis – 125 mm.

„Wicline 95“ langų varčios yra paslėptos papildomai izoliuotoje lango įlaidos srityje. Naudojant skirtingas kombinacijas galime reguliuoti Uf vertę ( Uf=0,68-0,91 W/m2*K) pagal pastatui keliamus reikalavimus.

Kuriant langus „Wicline 95“ buvo naudoti pagrindiniai „Wicline 65“ ir „Wicline 75“ serijų komponentai, o taikant principą „Wicona Unysis“ langų surinkimas tapo gerokai paprastesnis.

Be to, šie langai yra visiškai suderinami su fasadų „Wictec“ sistema.

Langai Wicline 75 Top“ – energiškai efektyvūs langai

Dar vieni energiškai efektyvūs „Wicona“ langai yra „Wicline 75 Top“. Naudojant 75 mm profilius ir „ETC Intelligence®“ izoliacines perdirbto poliamido juostas, šie energiškai efektyvūs langai buvo sukurti taip, kad atitiktų griežčiausius pasyviojo namo standartus.

Maksimalūs šių langų varčios matmenys yra 1 700 x 2 500 mm, maksimalus svoris – iki 200 kg. Tai architektams leidžia nevaržyti kūrybingumo. O apsaugos nuo įsilaužimo klasė RC3 padeda užtikrinti reikiamą saugą.

Langų sistemai „Wicline 75 Top“ būdinga puiki šilumos izoliacija (Ulangas≥0,75 W/m2*K) ir akustinės ypatybės (Rw=47 dB).

Ši langų sistema visiškai suderinama su langais „Wicline 75“, durimis „Wicstyle 75“ ir fasadais „Wictec“.

Langai „Wicline 215“ – ypač išrankiam vartotojui

Tiems, kuriuos erzina aplinkos triukšmas ir norisi geriausio įmanomo klimato kambaryje, „Wicona“ siūlo rinktis langus „Wicline 215“. Tai – hibridinė langų sistema, kuriai naudojami „dvigubo“ fasado principai.

„Wicline 215“ yra dvigubo stiklo langai su tokiomis pat struktūrinėmis ir fizinėmis ypatybėmis, kaip ir dviejų sluoksnių fasado. Tai – naujoviška sistema. Joje suderinta į vidų varstomų langų sistema su paraleliai į išorę išstumiamų langų sistema. Abi jos gali būti valdomos atskirai.

Langų „Wicline 215“ sistemos gylis yra tik 215 mm. Į ją papildomai galima montuoti apsaugines žaliuzes nuo saulės ir automatinio valdymo bei kontrolės sistemą. Vidinis rėmas yra ir su apsauga nuo vagių ar nuo neigiamo aplinkos poveikio, net jei išorinė langų sistema paliekama atidaryta.

Tokia konstrukcija pagerina vartotojo patogumą įvairiais būdais: suteikia individualią ventiliaciją ir automatinį naktinį vėdinimą. Taip užtikrinamas geriausias įmanomas kambario klimatas. Apsauga nuo saulės naudojant integruotas sistemas, ne tik padidina komfortą, bet ir sumažina galimą energijos suvartojimą.

Šie langai išsiskiria puikia šilumos izoliacija, ji gali siekti iki 0,65 W/m2*K, o garso izoliacija, panaudojus specialius garsą izoliuojančius stiklus, gali būti iki 57 dB. Aukštos kokybės garso izoliacija galima ir esant atviram langui.

Taigi sukūrusi šią langų sistemą „Wicona“ rado problemos, kuri ilgą laiką atrodė neišsprendžiama, sprendimo būdą – kaip sukurti puikią garso izoliaciją, net ir langui esant atviram.

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų