AGROKONCERNAS – NAUJŲ IDĖJŲ SŪKURYS


UŽSAKOVAS: UAB „Agrokoncernas“

GENERALINIS RANGOVAS: UAB „YIT Lietuva“

ARCHITEKTAI: UAB Ambraso architektų biuras, AUTORIAI: Audrius Ambrasas ir Rasa Ambrasienė; BENDRADARBIAI: Ieva Bogušaitė, Justas Jankauskas, Jonas Motiejūnas, Viktorija Rimkutė

KONSTRUKTORIUS: Adomas Sabaliauskas

PROJEKTUOTOJAI: „Nit projektai“, projekto vadovas Tomas Karosas

AUTOMOBILIŲ AIKŠTELĖS grindinio raštą inspiravo „Do Architects“

OBJEKTO ENERGINIO NAUDINGUMO KLASĖ: A

„Agrokoncerno grupės“ įmonės 25 metų veiklos sukaktį pasitiko naujame, inovatyviame 6 tūkst. m2 ploto pastatų komplekse. Tai – vienas moderniausių biurų objektų, kuriame gausu netradicinių architektūros sprendimų ir novatoriškų verslo idėjų. Agrokoncerno pastatų kompleksas iškilo Vėrupės g. 1, Babtų km., Babtų sen., Kauno r. savivaldybėje. Projekto užsakovas – UAB „Agrokoncernas“, generalinis rangovas – UAB „YIT Lietuva“, architektai – Audrius Ambrasas ir Rasa Ambrasienė.

POKYČIAI Į NAUDĄ

UAB „Agrokoncerno grupė“ generalinio direktoriaus Valdo Eimonto teigimu, naujame komplekse susilies žemės ūkio, technikos ir mokslo pasauliai, kurie bus atviri Lietuvos ir užsienio ūkininkams bei įmonėms. „Šią vietą pasirinkome ne tik dėl to, kad jau anksčiau turėjome čia įsigiję sklypą. Tai strategiškai puiki vieta – geras susisiekimas, sklypas praktiškai yra Lietuvos viduryje. O, kadangi mes esame bendrovė, kuri vykdo veiklą žemės ūkio srityje, persikėlimas iš miesto į rajoną, mūsų manymu, yra itin didelis pliusas. Juk taip artėjame prie žemės ūkio, esame arčiau ūkininkų, kurie yra Kauno rajone, artėjame prie Babtų ir tikimės, kad galėsime aktyviai dalyvauti miestelio bendruomenės gyvenime“, – pasakoja V. Eimontas. Bendrovės generalinis direktorius taip pat tikina, kad naujo pastato konstrukcija ir interjeras atitinka įmonių filosofiją.

„Su architekto Ambraso komanda paruošėme projektą, kuriuo esame labai patenkinti. Mūsų darbuotojai džiaugiasi, nes pasikeitė darbo sąlygos. Esame dėkingi tiek architektams, tiek rangovui „YIT Lietuva“, kuris kokybiškai įgyvendino projektą, todėl dabar būdami čia galime džiaugtis pokyčiais ir siekti dar geresnių rezultatų“, – sako V. Eimontas, džiaugdamasis, kad galutinis rezultatas puikus tiek vizualiniu, tiek eksploataciniu požiūriu.

YPATINGI ARCHITEKTŪRINIAI SPRENDIMAI

Architektų teigimu, didelės įmonės būstinę iškelti į periferiją yra drąsus žingsnis, net jeigu ta įmonė ir dirba žemės ūkio srityje. Todėl svarbiausias iššūkis ir buvo sukurti tokią aplinką, kad net ir viduryje laukų esantis pastatas maloniai nuteiktų tiek darbuotojus, tiek atvykstančius svečius.

„Žemės ūkio pastatai istoriškai išsiskiria racionaliomis, funkcijos padiktuotomis formomis, monumentaliais tūriais, aiškiai atskirtomis „paradinio“ ir „ūkinio“ kiemo erdvėmis. Kuo dar galėtų išsiskirti santūrus žemės ūkio bendrovės pastatas? Oranžerija – tai buvo pirma mintis, galvojant tiek apie pastato įvaizdį, tiek apie vidaus erdves, kuriose žmonės praleis visą darbo dieną. Ši idėja patiko užsakovams ir žiemos sodo vieta, ir dydis nepasikeitė nuo pirmojo eskizo“, – apie architektūrinę idėją pasakoja architektas A. Ambrasas. Jis taip pat įsitikinęs, kad objektą „įvesti į aplinką“ daug pastangų neprireikė. Nors sklype jau buvo tvenkinys, suformuotas įvažiavimas, asfaltuotos aikštelės, kurias užsakovas pageidavo išsaugoti, aplinka nebuvo įpareigojanti ir suteikė laisvės kuriant naujas erdves.

Paklaustas apie iššūkius, architektas sako, kad architektų problemos visada tos pačios – kaip perskaityti užsakovo mintis, suvokti jo poreikius ir sukurti tokį pastato „scenarijų“, kuriame visi rastų savo vaidmenis. „Projektuojant ryškėjo programa, ji kito ir pagal architektūrinius eskizus. Į vieną kompleksą architektūriškai reikėjo sujungti skirtingas funkcijas: biurus, autotechnikos servisą, laboratoriją, plovyklą, šiltnamį, sandėlius, didelę susirinkimų salę, maitinimo bloką. Svarbiausia, kad užsakovas patikėjo ir pasitikėjo architektais, o mums pavyko įgyvendinti praktiškai visus sumanymus“, – teigia A. Ambrasas ir džiaugiasi sėkmingu projekto rezultatu, kuris, architekto teigimu, pasiektas tik dėl užsakovo, generalinio rangovo, architektų, konstruktorių, inžinierių ir statybininkų bendro pasiaukojamo darbo.

KOKYBĖ – PRIORITETAS

Viena statybų sektoriaus lyderių „YIT Lietuva“ atliko objekto generalinę rangą. Įmonės komanda rūpinosi, kad visi pastatų kompleksą sudarantys pastatai būtų realizuoti remiantis aukščiausiais kokybės reikalavimais. „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas pasakoja, kad užsakovas itin didelį dėmesį skyrė patalpų patogumui. Kadangi modernios įmonės supranta komfortiškos ir malonios aplinkos svarbą darbuotojų produktyvumui, jos skiria vis daugiau investicijų aplinkai gerinti. „Vertiname užsakovo pasitikėjimą, sklandų bendradarbiavimą, vieningą geriausio rezultato siekį ir džiaugiamės galėję įgyvendinti projektą, kuris neabejotinai prisidės ir prie regiono ekonominės plėtros“, – sako K. Vanagas.

Modernų „Agrokoncerno“ kompleksą sudaro: administracinis pastatas su autotechnikos priežiūros centru, autotechnikos plovyklos pastatas, apsaugos pastatas ir šiltnamis. Pirmojo objekto rytiniame bloke įrengtas autotechnikos priežiūros centras, sandėliavimo patalpos, laboratorija, darbuotojų poilsio ir maitinimo patalpos. Vakariniame bloke – administracinės patalpos. Šiuos blokus jungia žiemos sodas. Pagrindinės pastato laikančiosios konstrukcijos – monolitinio gelžbetonio sienos ir perdangos. Žiemos sodo – klijuoto medžio kolonos ir sijos, susirinkimų salės denginys – klijuoto medžio kesonas. Taip pat pastate yra ir plieno konstrukcijų, tačiau jos daugiausia paslėptos po apdaila.

Autotechnikos plovyklos pastatas suformuotas su dvejais įvažiavimo vartais priešingose sienose, plovykloje įrengta rankinio plovimo reikalavimus atitinkanti įranga. Apsaugos pastate įrengta pagrindinė darbo ir stebėjimo patalpa su poilsio zona, virtuvėle bei sanitariniais mazgais bei dušu. Šiltnamis skirtas eksperimentiniams augalams ir testams. Jis glaudžiamas trumpąja kraštinę prie apsaugos pastato ir architektūriškai sudaro vieno pastato įvaizdį.

FUNKCIONALUS FASADAS

Generalinio rangovo sprendimu pagrindinio pastato fasado aptaisymas yra dviejų tipų. Vėdinamo fasado aklinoms dalims o karkasas įrengtas su 200 mm aukščiausių rodiklių šiltinimo sluoksniu, aptaisytas fasadinėmis plokštėmis su natūralios medžio faneruotės plokštėmis „Prodex“ bei apdailinėmis fasadinėmis plokštėmis „Alucobond“. Langų zonose naudota fasadinių aliuminio profilių sistema, kuri įrengta su dviejų kamerų stiklo paketais bei emaliuoto stiklo fragmentais perdangų zonose. Fasadų skaidymas išryškintas dekoratyviniais aliuminio profiliais, tvirtinant prie fasadinių konstrukcijų. „Fasadas suskaidytas ekstrūdiniais anoduoto aliuminio profiliais (20 x 280 mm). Tarp jų įsiterpia natūralios faneruotės plokštės ir langai. Šie profiliai išryškina kampus, parapetus, cokolius. Be to, ši detalė suteikia santūriems pastato tūriams lengvumo, o kartu ir vientisumo, išraiškingumo“, – pasakoja architektas A. Ambrasas. Anot jo, visada malonu kurti erdves konkretiems patalpų naudotojams, o ne tiesiog abstraktiems nuomininkams.

NAUJOVĖS LIETUVOJE

Moderniame „Agrokoncernas“ objekte buvo svarbi kiekvienas detalė. Daug dėmesio skirta inovatyviems sprendimams, dalis jų, kaip pasakoja specialistai, absoliuti naujovė Lietuvoje.

UAB „Durų sistemos ir Ko“ objekte atliko daug svarbių užduočių. Įmonės direktorius Algirdas Rutkauskas pasakoja, kad komanda rūpinosi pastato fasadais – juos gamino ir montavo, taip pat pristatė naujovę Lietuvoje – įrengė šildomus stiklo paketus ant stogo, bei užtikrino, kad pasirinktos durų sistemos veiks nepriekaištingai. Įmonės vadovas džiaugiasi, kad kruopštus bei sklandus komandos darbas net sulaukė architekto padėkos.

PASTATO FASADUI – SKIRTINGOS KONSTRUKCINĖS SISTEMOS

Gana sudėtinga užduotis teko bendrovei „Plantas“ – jos specialistai projektavo ir tiekė pastato fasado apdailos tvirtinimo konstrukciją ir pačią fasado apdailą. Įmonės vadovas Valdemaras Ruseckas, kalbėdamas apie patikėtus darbus, prisipažino, kad konstrukcinė dalis tapo tikru iššūkiu. Kompanijos specialistams įgyvendinant projektą, reikėjo suderinti kelių skirtingų fasado konstrukcinių sistemų sąveiką taip, kad jos, būdamos persipynusios, viena kitai netrukdytų tinkamai funkcionuoti. Nelengva užduotimi tapo ir architektūrinės idėjos įgyvendinimas, kartu laikantis techninių ir apdailos gamintojų reikalavimų, keliamų įrengimui. Bet UAB „Plantas“ daugiametė patirtis vėdinamųjų fasadų konstrukcijų gamybos ir jų nestandartinio įrengimo srityse leido puikiai įvykdyti savo įsipareigojimus.

Verta atskirai paminėti ir objekte naudotą apdailą – ispaniškas HPL plokštes „Prodema“, dengtas natūraliu medžio lukštu. Jos unikalios tuo, kad medžio lukštas klijuojamas ant sintetinės plokštės, yra atsparus UV spinduliams ir kitiems klimato poveikiams. Tokio tipo apdailos plokštės yra nepasikartojančiais paviršiais, nes gamta tiesiog nesukuria dviejų vienodų vaizdų.

UAB „Plantas“ vadovas pabrėžia ir svarbų faktorių, kuris leido įmonei pasitenkinti geru galutiniu rezultatu ir įgyti daug geros profesionalumą padedančios kaupti patirties: gerą, produktyvų ir profesionalų bendradarbiavimą, vykdant projektą su kompanijomis „YIT Kausta“ ir UAB „Durų sistemos ir KO“.

ŠILUMA IR VĖDINIMAS

Visišku stogo įrengimu rūpinosi UAB „Daistatus“ komanda.Stogai apšiltinti termoizoliacine medžiaga bei padengti PVCvienasluoksne hidroizoliacine danga „IKO Armourplan SM“.

Pastate įrengta geoterminė katilinė, kolektorinė, grindinio šildymo sistema, administracinėje dalyje – apatinio jungimo radiatoriai, žiemos sode įleidžiami į grindis konvektoriai su ventiliatoriumi.

Objekte taip pat įrengta mechaninė oro tiekimo ir šalinimo sistema. Vėdinimo įrenginiuose sumontuoti freoniniai šildymo, šaldymo kaloriferiai su išoriniu bloku. Pastato patalpoms vėdinti pasirinkta rekuperacinė oro tiekimo ir šalinimo sistema. Dalyje vėdinimo sistemų numatyti kanaliniai elektriniai garo generatoriai tiekiamam orui drėkinti. Administracinio pastato vėsinimą užtikrina geoterminis šilumos siurblys Vasaros metu oras bus vėsinamas aktyviomis šalčio sijomis ir fankoilais.

KOMFORTIŠKAS IR EKOLOGIŠKAS ŠILDYMAS

Kaip jau minėta, objekte įrengtas geoterminis šildymas. Prie to prisidėjo ir UAB „Gelmita“ specialistai. Biurų komplekse dirbantys asmenys galės mėgautis komfortiška šiluma.

Geoterminis šildymas – tai šiuolaikiškas, patogus ir ilgalaikis būdas ne tik šildyti, bet ir vėsinti namus, tiekti karštą vandenį. Visa reikiama energija gaunama iš gamtos. Šis būdas gali būti pritaikomas įvairios paskirties pastatuose, ypatingai – verslo objektuose. Geoterminio šildymo pranašumai yra tie, kad tokia sistema garantuoja ne tik šilumos tiekimą, bet ir patalpų vėsinimą bei karštą vandenį. Taip pat ji patogiai valdoma pulteliu ar telefonu. Svarbus ir ekologiškumo bei saugumo aspektas – nėra jokio degimo proceso, į aplinką nepatenka teršalai.

UAB „Gelmita“ primena, kad pasirinkus geoterminį šildymą papildomos kondicionavimo sistemos nebereikia – inovatyvi sistema užtikrina, kad bus pasirūpinta ir pernelyg šylančiu, ir sparčiai vėstančiu patalpų oru. Būtent taip ir yra „Agrokoncerno“ objekte.

Svarbu pabrėžti, kad neretai administracinės paskirties pastatai neturi daug laisvo žemės ploto, todėl gręžiniai gali būti įrengiami ir po pastatu. Tačiau tai svarbu numatyti pastato projektavimo etape.

APSAUGA NUO KARŠČIO – PRODUKTYVUMUI GERINTI

UAB „Tinklelis“ pastato stiklo fasaduose bei visame oranžerijos stoge sumontavo vertikalius roletus, horizontalias žaliuzes bei žiemos stogo markizes apsaugančias pastatą nuo patalpų įkaitinimo. Visa įranga yra pilnai kompiuterizuota ir veikia autonomiškai, atsižvelgdama į oro sąlygas. Taip pat specialiai šiam objektui pagaminome ir architektūrines groteles oranžerijos patalpai. „Ši darbą atliekame jau daugiau nei 20 metų, tačiau šiame objekte nuobodu nebuvo – iššūkių turėjome daugiausia dėl dideliu gaminių gabaritų, bei įvairių gaminių pilnai kompiuterizuotos sistemos suderinimo. Darbas buvo įdomus ir produktyvus, – sako projekto vadovė Ramunė Lapukienė.

TIKSLINGA GENERALINĖ PROJEKTAVIMO RANGA

UAB „NIT Projektai“ (visas pavadinimas „Naujų inžinerinių technologijų projektai“) susikūrė 2001 m. ir nuo to laiko sėkmingai rengia inžinerinių tinklų projektus įvairios paskirties pastatuose. 

Anot UAB „NIT Projektai“ projekto vadovo Tomo Karoso, kai projekto vadovas yra inžinierius kartu su savo inžinierių komanda, projekto rengimas ir generalinė projektavimo ranga būna gerokai kokybiškesni ir efektyvesni, nei tada, kai samdomos šešios atskiros ar daugiau inžinerinių įmonių bei atskiras projekto vadovas, kuris tame projekte nieko pats neprojektuoja. Būtent tai ir lėmė sėkmingą UAB „NIT Projektai“ dalyvavimą šiame projekte.

„Kadangi projektuojame visas vidaus ir lauko inžinerines sistemas, pagrindiniai „NIT Projektai“ užsakovai, architektai, jau įvertino, kad tai yra itin patogu ir efektyvu. Mūsų įmonė rūpinasi lauko inžinerinių tinklų dalimis (vandentiekis, buitinės nuotekos, lietaus nuotekos, šilumos tinklai, dujotiekio tinklai, elektros tinklai, ryšių tinklai, gatvių apšvietimo tinklai ir kartais pasitaikantys troleibusų tinklai) bei vidaus inžinerinių tinklų dalimis (vandentiekis, priešgaisrinis vandentiekis ir automatinė gaisrų gesinimo sistema, buitinių, lietaus, technologinių ir gamybinių nuotekų tinklai, elektroniniai ryšiai, apsauginė, gaisrinė signalizacija, kitų silpnųjų srovių projektai, elektros tinklų projektai, šildymo, vėdinimo, šaldymo, dujų tinklai). Visas šias dalis patikėti atlikti skirtingiems subrangovams ir jas suderinti gali būti keblu, todėl mes pradėjome siūlyti ne tik visą vidaus ir lauko inžinerinių tinklų projektavimo paketą, bet ir viso projekto, kaip generalinio projektuotojo, rengimą bei projekto vadovo paslaugą“, – pasakoja projektų vadovas T. Karosas. Be to, anot specialisto, siekti puikaus rezultato įpareigoja sutartis su užsakovu bei profesinė atsakomybė už tai, ką darai.

TVARKA IR ATSAKOMYBĖ – SVARBIAUSIA

„Užsakovas turi savo tikslą išvystyti objektą, o mūsų tikslas – išsiaiškinti visus projektavimo klausimus su sąlygas išdavusiomis organizacijomis, kokių sunkumų gali iškilti, ir suformuluoti aiškią projekto rengimo tvarką, parengti realų projekto rengimo grafiką. Taigi laikytis projekto rengimo tvarkos bei grafiko yra mūsų atsakomybė. Taip pat užtikrinti projekto kokybę“, – sako T. Karosas. Projekto vadovo ir projekto dalių vadovų funkcijos, pareigos ir atsakomybės yra reglamentuotos, taip pat reglamentuotas ir visų projekto dalių atlikimas. Stengiamės atitikti šiandieninius užsakovų poreikius, todėl eksperimentuojame su medžiagomis, tobulėjančiomis technologijomis ar įranga. Mums yra svarbus projektuotojų tobulinimasis, kvalifikacijos kėlimas kursuose bei seminaruose. Naujos žinios, anot specialisto, visada bus geresnio rezultato išdava. Būtent dėl to įmonės projektuotojai pradeda taikyti BIM modeliavimo programas 3D projektavimo aplinkoje, o tai dar labiau patobulina pastato projektavimą, palengvina montavimo darbus.

AUTOSTRADA – IŠBANDYMAS

Projekto vadovas pasakoja, kad projektuojant „Agrokoncerno“ administracinį pastatą prisijungti prie centralizuotų šilumos ar dujotiekio tinklų nebuvo galimybės, jų arti nėra, todėl užsakovui buvo pasiūlytas naujoviškas geoterminio šildymo metodas. Tai pažangus ir energiškai efektyvus metodas, puikiai veikiantis pastatą apšildant žiemą ir vėsinant vasarą, gerokai prisidėjęs suteikiant pastatui A energinės klasės sertifikatą. Komandai taip pat buvo įdomu suprojektuoti architekto pastate numatyto žiemos sodo funkcijas, užtikrinančias vėdinimo, vėsinimo, drėkinimo bei šildymo sistemas.

„Norint suprojektuoti inžinerines sistemas, atitinkančias užsakovų lūkesčius, reikia išsiaiškinti, kokią viziją turi užsakovas, kokia projektuojamo pastato paskirtis, kokios yra galimybės prisijungti prie centralizuotų sistemų išorėje. Pasiūlomi keli svarbiausių sistemų: šildymo, vėdinimo, kondicionavimo tinklų, variantai, aptariami jų pliusai ir minusai, išsiaiškinamos sistemų išlaidos ir, užsakovo sprendimu, pasirenkama optimaliausia sistema, surašoma projektavimo užduotis. Šie, pradžioje atlikti projektavimo užduoties sukūrimo darbai, visada garantuoja gerą projekto rezultatą“, – apie darbo eigą šiame ir kituose projektuose pasakoja T. Karosas.

Taip pat labai svarbi ir medžiagų kokybė. Pasak projektų vadovo, inžinerinių sistemų projektai turi garantuoti sistemų ilgalaikiškumą ir patikimumą, žemas energijos sąnaudas, patogumą sistemas eksploatuoti. Sistemos turi suteikti komfortą, o, pasirinkus netinkamas, nekokybiškas, bet pigesnes medžiagas, sistemų eksploatacija bus trumpesnė, galimos avarijos ar gedimai, sistemų veikimo efektyvumas skirsis nuo nurodyto projekte.

Anot specialisto, visi objektai yra ypatingi, savaip įdomūs. „Niekada nesu dirbęs su antru tokiu pačiu projektu, todėl darbas niekada neatsibosta. Padaręs vieną, niekada nežinai, koks bus kitas, kokie iššūkiai tavęs ten lauks. Tai labai motyvuoja“, – sako T. Karosas.

Kalbėdamas apie iššūkius, dirbant šiame projekte, projektų vadovas atskleidžia, kad kantrybės išbandymu tapo projekto vieta – sklypas yra šalia autostrados Vilnius–Klaipėda, kuri turi savo apsauginę juostą, taip pat sklypas ribojasi su degaline su dujų cisterna, kuri taip pat turi apsauginę juostą, tad pats pastatas sklype turėjo išsidėstyti taip, kad nepažeistų šioms zonoms nustatytų reikalavimų. Taip pat sklype jau buvo inžinerinės sistemos, kurias reikėjo iškelti ir atlaisvinti pastatui vietą. Vis dėlto projektų vadovas džiaugiasi, kad, važiuojant iš Vilniaus į Klaipėdą ir atgal, dabar šis objektas matomas, o žinojimas, kad esi prisidėjęs prie jo atsiradimo, maloniai džiugina.

STATYBŲ LEIDIMAS

UAB „NIT Projektai“ komandai taip pat atiteko atsakomybė pasirūpinti statybų leidimu, kurį gauti dėl gausybės nuolat besikeičiančių reikalavimų, nėra taip lengva. Tai gali užtrukti net keletą mėnesių, todėl ypatingai svarbu kokybiškai parengti dokumentus infostatybai, sužiūrėti ar tikrai projektas atitinka visas galiojančias normas, ar nėra pažeisti tretieji interesai, ar surinkti visi reikalingi derinimai ir t.t. „Galiu pasidžiaugti, kad tokio dydžio ir sudėtingumo objektui leidimas statyti buvo gautas iš pirmo karto, t. y. pateiktai projektinei dokumentacijai pastabų nepateikė nė viena iš nemažo skaičiaus projektą tikrinusių instancijų“, – sako T. Karosas.

PATIKIMA KOMANDA

Kritiškai svarbu, kad realizuotas projektas atitiktų visus užduotyje keliamus reikalavimus. Kaip projektų vadovui šiame ir kituose objektuose tai pavyksta užtikrinti? „Aš su ta pačia inžinierių komanda dirbu jau daug metų, gerai žinau jų galimybes, jais pasitikiu. Yra viena projekto dalis – tai procesų valdymas ir automatizacija, šiai daliai pateikiamos užduotys iš visų inžinerinių sistemų. Tad užtenka peržiūrėti šią dalį ir galima pamatyti, kokios sistemos yra automatizuojamos, ar atitinka projektavimo užduotį. Jei ko nors trūksta, tada ieškai, kodėl nėra. Bet praktiškai taip būna retai, be to pasirašydamas projektą kartais pastebi klaidas“, – apie darbo specifiką pasakoja projektų vadovas, džiaugdamasis, kad šiame projekte drauge susibūrė talentingi savo srities profesionalai.

Labai norėčiau padėkoti projekto architektams Audriui ir Rasai Ambrasams už suteiktą pasitikėjimą, dirbti kartu su šiuo objektu. Darbuotis su jais buvo malonu ir lengva“, – dėkoja T. Karosas.

NOVATYVIOS SISTEMOS

Įgyvendinant „Agrokoncerno“ projektą dalyvavo ir specialistai iš UAB „Eisa“. „Tai buvo ne pirmas projektas, kai dirbome UAB „YIT Lietuva“ suformuotoje komandoje. Gavę kvietimą diegti projekto silpnųjų srovių sistemų paketą (gaisro aptikimo signalizacijos sistema, vidaus ir lauko elektroninių ryšių sistema, apsauginė ir įeigos kontrolės sistema, vaizdo stebėjimo sistema), ilgai nesvarstėme, nes buvome įsitikinę, kad teks darbuotis su profesionalų komanda, turinčia bendrus tikslus puikiam rezultatui pasiekti“, – teigia UAB „Eisa“ projektų pardavimų vadovas Remigijus Krutkevičius.

Tiesa, anot specialisto, technologijos į priekį juda taip greitai, kad techninis projektas pasensta, kol pasiekia įgyvendinimo laiką. Todėl bendradarbiaujant su užsakovo atstovais teko atnaujinti, patobulinti sprendinius darbo projekto ruošimo proceso metu, kad jie atitiktų naujausius reikalavimus.

„Architektų keliami reikalavimai interjerui, įrangos išdėstymui, jos vizualiam vaizdui buvo aukšti. Todėl mūsų komandai ne vieną kartą teko spręsti, kada ir kaip įgyvendinti konkrečią užduotį, užtikrinti, kad ji dar atitiktų ir techninius reikalavimus bei normatyvus“, – atskleidžia R. Krutkevičius. Jo teigimu, įmonė, dirbdama su šiuo projektu, rinkosi patikimus, laiko patikrintus sprendimus. Pasak pardavimų vadovo, žvilgtelėjus į nuveiktus darbus, nesunku pamatyti, kad nueitas ilgas ir nelengvas kelias. Buvo ir iššūkių, ir kluptelėjimų, tačiau, anot jo, tai neišvengiama tokios apimties projektuose. „Pasiekus finišą, visada norisi pasidžiaugti, bet manome, kad šiuo metu turime tik 2/3 rezultato, likusi dalis bus po 2–3 metų ir apie tai jau reikės laukti informacijos iš užsakovo. Kodėl? Juk mūsų darbe svarbiausias yra atgalinis ryšys iš užsakovo. Ar įdiegtos sistemos veikia sklandžiai ir efektyviai, paaiškėja tik eksploatuojant objektą“, – objektyviai kalba R. Krutkevičius.

UAB „Eisa“ specialistai ypač džiaugiasi tuo, kad, nors įmonė santykinai maža, jai pavyko atlikti didelius darbus. „Svarbiausia žmonės, jų kompetencija, atsidavimas darbui“, – sako R. Krutkevičius.

INTERJERO SPRENDIMAI

Interjero funkcionalumui buvo skirta itin daug dėmesio. Tai pabrėžia ir objekto architektas. „Pagal organizacijos struktūrą ir jos darbo pobūdį priimtiniausia buvo tradicinė kabinetinė patalpų struktūra. Interjeruose svarbiausias dėmesys skiriamas jaukioms erdvėms, detalėms, išbaigtumui“, – kalbėdamas apie interjerą teigia architektas A. Ambrasas.

STIKLO TURĖKLAI – PRABANGOS POJŪČIUI SUKURTI

UAB „Stikmeta“ pastate atliko darbus, susijusius su berėmio stiklo konstrukcijų – turėklų – pagaminimu ir montavimu. Stikliniams turėklams naudotas 8+8 laminuotas, grūdintas ir ypač skaidrus (angl. extra clear) stiklas. Turėklų stiklas pagrindinėje laiptinėje atkartoja laiptų pakopas, tvirtinta nerūdijančiojo plieno taškiniais tvirtinimo elementais, o turėklų porankis pagamintas iš uosio. Tokių charakteristikų stiklo turėklai sumontuoti tiek pagrindinėje laiptinėje, tiek žiemos sode esančiame tiltelyje, tiek aptveriant angas (dar projekte vadinamas atriumais) iš antrojo į pirmąjį aukštą.

Pasak UAB „Stikmeta“ specialistų, objekte rimtų iššūkiu darbams atlikti nebuvo, o galutiniu rezultatu komanda liko patenkinta, nes tokios charakteristikos stiklo turėklai yra ne tik labai saugūs, bet visoms erdvėms suteikia taip trokštamos prabangos ir erdvumo.

YPATINGAS MEDŽIAGIŠKUMAS IR ABSOLIUTUS KOMFORTAS

Biurų kompleksui baldų sprendimus pasiūlė UAB „Narbutas“. „Į projektą su užsakovais bei architektais įsiliejome tada, kai buvo pastatytos tik pirmo aukšto sienos. Tad vystydami projektą išvengėme daug klaidų, kurios dažnai pasitaiko objektuose, į kuriuos baldininkai būna įtraukti pačioje paskutinėje objekto įrengimo stadijoje. Apie visus kilsiančius iššūkius žinojome iš anksto, tad turėjom laiko viską detaliai išsinagrindėti ir pasiruošti, – pasakoja UAB „Narbutas“ rinkodaros vadovė Gabrielė Vaitonytė.

UAB „Narbutas“ Agrokoncerne įrengė 130 darbo vietų, recepcijas, valgyklų bei poilsio erdves. Kuriant interjero koncepciją, įrengiant erdves, renkantis biuro baldus buvo daug diskutuojama – tam, kad biure žmonės jaustųsi gerai, galėtų komfortiškai ir produktyviai dirbti visą darbo laiką. Ypač daug dėmesio buvo skirta darbo vietoms įrengti, atidžiai parinktos darbo vietų baldų komplektacijos atitinkančios darbuotojų darbo pobūdį ir funkcijas. Rengiant poilsio ir maitinimo erdves buvo skiriamas dėmesys ne tik funkcionalumui bei erdvių jaukumui sukurti, bet parinktos ilgai tarnaujančios šiuolaikiškos medžiagos.

Didžiausiu iššūkiu G.Vaitonytė vardina baldų, sienų, lubų medžiagiškumų derinimą projekte. Naudotos bei dominuoja šios medžiagos: ąžuolo masyvas, klevo faneruotė, „compact“ (HPL) imituojantis akmenį, tamsintas veidrodis bei marmaleumas. Įdomu buvo įgyvendinti nedažnai biuruose pasitaikantį žiemos sodą. UAB „Narbutas“ pagamino sudėtingą metalinių rėmų konstrukciją.

„Dirbdami su šiuo projektu rūpinomės ne tik baldine standartinių bei nestandartinių baldų dalimi, bet ir sieninių plokščių įrengimu, bei durimis. Architektų bei profesionalių mūsų projektų vadovų sintezė davė tikrai gerus rezultatus“, – apie darbus pasakoja rinkodaros vadovė.

BETONAS – VIDUJE IR LAUKE

UAB „Grinduva“ objekte „Agrokoncernas“ įrengė šlifuotas betono grindis bei betonines lauko aikšteles. Lietuvos ir Čekijos įmonė „Grinduva“ specializuojasi grindų įrengime, kloja poliuretanines, epoksidines, glaistyto betono ir smulkiagrūdžio betono grindis visoje Lietuvoje.

Anot įmonės direktoriaus Tomo Vailionio, šis objektas ypatingų, netradicinių sprendimų nepareikalavo. Priešingai, patikima bei laiko patikrinta darbo metodika buvo būtent tai, kas atnešė sėkmę darbų procese.

Tiesa, išbandymų visgi buvo. „Karšta vasara padiktavo savo taisykles lauko darbuose. Teko derinti darbų laiką, kartais netgi padirbėti naktį… Viskas tam, kad pasiektume geriausius įmanomus rezultatus bei spėtume įvykdyti darbus laiku“, – prisimena T. Vailionis, – „tai buvo ir šio objekto iššūkis ir savotiška jo išskirtinė savybė“.

„Grinduva“ direktorius taip pat pabrėžia, kad siekiant efektyvaus rezultato labai svarbi ir medžiagų kokybė. „Tinkamų medžiagų naudojimas tiek darbo eigoje, kai darbai vyksta vasara, tiek žvelgiant į ateitį ir ilgaamžį objekto eksploatavimą – labai svarbus“, – sako T. Vailionis, džiaugdamasis, kad „Grinduva“ jautė generalinio objekto rangovo pasitikėjimą, kadangi jau ne kartą teko bendradarbiauti su „YIT Lietuva“ projektų vadovais.

Objekto „Agrokoncernas“ teritorijoje automobilių parkavimo aikštelių važiuojamojoje dalyje įrengta asfaltbetonio danga, parkavimo vietos išklotos trinkelėmis, sunkiojo transporto laikymo aikštelei įrengta III klasės ažūrinių trinkelių dangos konstrukcija. Sunkiasvorio transporto manevravimo teritorija „apginkluota“ betono dangos konstrukcija, šaligatviams nuspręsta naudoti betono trinkelių dangą su skaldos pagrindo sluoksniu. Važiuojamosios dalies kraštuose suformuoti betoniniai gatvės bortai, o šaligatvių dangos kraštuose – betoniniai vejos bortai. Laisvose nuo transporto zonose – apželdinta veja. Visa teritorija aptverta tvora, įrengti modernūs vartai.

MODERNŪS VARTAI – SAUGUMAS IR ESTETIKA

Prie išskirtinio grožio projekto taip pat prisidėjo „Hormann Baltic“, UAB, oficialus atstovas Kaune UAB „Vokiški vartai“.

Serviso, žemės ūkio technikos transporto priemonių plovykloje bei ūkinėse patalpose buvo įrengti vokiečių gamintojo „Hörmann KG Verkaufsgesellschaft“ panoraminiai pakeliami segmentiniai serijos „APU 67 Thermo“ vartai. Jie atitinka aukščiausius šilumos taupymo reikalavimus, išsiskiria ilgalaikiu patvarumu ir maksimaliu šviesos patekimu į patalpų vidų.

Vartų segmentai yra termiškai atskirti, 51 mm pločio aliumininiai profiliai įstiklinti trigubais plastiko paketais, vartų rėmai apšiltinti specialiu profiliu „ThermoFrame“, todėl išgaunama iki U = 1,5 W/(m2K) šilumos izoliacija, ko šiuo metu kiti vartų gamintojai pasiūlyti dar negali.

Įstiklinimo paketai yra padengti danga „Duratec“, todėl jiems būdinga automobilių žibintų paviršiaus kokybė, danga saugo stiklą nuo įbrėžimų, tad net ir po daugkartinio valymo stiklai išlieka skaidrūs.

Vartus valdo tiesioginio veikimo moderniausios automatinės pavaros, išsiskiriančios tylia eiga, patogiu valdymu bei atitinkančios visus saugumo ir priešgaisrinės apsaugos reikalavimus.

Plovyklų vartai sukomplektuoti pagal antikorozijai skirtus reikalavimus.

ĮMONĖS MISIJA

Pasak „YIT Lietuva“ vadovo Kęstučio Vanago, kiekvienas pastatytas objektas teikia didelį malonumą ir pasididžiavimo jausmą. Visada malonu juos matyti, karts nuo karto juose apsilankyti, prisiminti žmones, kurie dirbo. Kiekvienas projektas praturtina patirtį, padeda atrasti patikimų partnerių, tvirtina bendradarbiavimą. Džiaugiuosi, kad šiame projekte subūrėme išties stiprią komandą, kuri įgyvendino užsakovo lūkesčius. Mūsų įmonės misija – kurti geresnę gyvenamąją aplinką. Tikiu, kad dirbti šiame komplekse kiekvienam darbuotojui yra didelis malonumas.

 

Nuotr. Jevgenija Žukova, Norbert Tukaj


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų