Akmenės rajonas sparčiai atgyja. Prie to smarkiai prisidėjo „VMG Grupė“, Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) atidariusi vieną didžiausių Europoje medienos drožlių plokštės (MDP) gamyklų ir sukūrusi net 140 naujų darbo vietų. Be šios veikiančios vienos moderniausių „VMG Grupės“ MDP gamyklų, į kurią investuota 146 mln. eurų, toje pačioje teritorijoje statoma ir dar viena korpusinių baldų gamykla. Planuojama, kad, užbaigus visus projektus, „VMG Grupės“ gamyklose Akmenėje bus sukurta apie 1000 darbo vietų.
Objektas: VMG korpusinių baldų gamykla
Tikslus adresas: Ryto g. 4, Menčių k., Naujosios Akmenės kaimiškoji sen., Akmenės r. sav.
Vystytojai: UAB „Akmenės laisvoji ekonominė zona“
Generalinis rangovas: UAB „Kalvasta“
Architektai: UAB „Bendrieji statybų projektai“
Bendras pastato plotas: 55 442,34 m2
Energinė klasė: A+
Statybos pradžia: 2020 m.
Statybos pabaiga: 2021 m. gruodis
VMG atstovė ryšiams su visuomene Gerda Šešplaukytė pasakojo, kad įmonės pasirinkimą įsikurti Akmenės LEZ lėmė keletas veiksnių.
„Visų pirma – itin profesionalus ir operatyvus Akmenės rajono savivaldybės bei LEZ atstovų darbas – jautėsi, kad esame vertinami, o investicijos laukiamos šiame krašte. Mūsų poreikiai dėl Akmenės LEZ reikalingos infrastruktūros – elektros, dujų, kelių ar geležinkelio – buvo išklausyti, o ir visas bendradarbiavimas su savivaldybe vyko lyg lygiaverčių partnerių.
Akmenės LEZ ir toliau gerina sąlygas investuotojams – artimiausiu metu planuojama įrengti papildomas geležinkelio atšakas, papildomą įvažiavimą į Akmenės LEZ, automobilių statymo aikštelę, teritorijos apšvietimo ir drenažo tinklus, apsauginę signalizaciją, atstatyti melioracijos tinklus ir nutiesti dviračių taką nuo miesto pusės“, – privalumus vardijo pašnekovė.
Gamyklos pastato, kuris užims daugiau nei 5 ha teritoriją, statyba patikėta UAB „Kalvasta“. Ši įmonė statė ir mūsų aptariamą MDP gamyklą.
Nors naujasis projektas – didžiulis, UAB „Kalvasta“ jį įgyvendinti pavyko sklandžiai.
„Kadangi turėjome patirties statant medienos drožlių plokščių gamyklą, didelių iššūkių nepatyrėme“, – pasidžiaugė UAB „Kalvasta“ projektų vadovas Simonas Kareiva.
Anot pašnekovo, sudėtinga buvo tik pandemijos metu organizuoti medžiagų tiekimą, logistiką. O medžiagų prireikė tikrai nemažai. Štai kolonos ir rėmsės sudaro 990 m3, išorinės pastato sienos, padengtos daugiasluoksnėmis („sumuštinio“ tipo) plokštėmis su šilumos izoliacijos užpildu bus 7 400 m3, surenkamos iš gelžbetonio kiaurymėtų plokščių perdangos – 3 700 m3. Plieninės gamyklos konstrukcijos – santvaros, posantvarės, ryšiai, stoglangių rėmai – bus 1 500 tonų, denginiui panaudoti laikantieji profiliuoti skardos lakštai – 54 tūkst. m2, grindų konstrukcija, t. y. monolitinė gelžbetoninė plokštė ant sutankinto pagrindo, bus net 52 tūkst. m2.
Siekė vizualiai sumažinti pastato tūrį
Naujosios gamyklos pastate gamybinėms patalpoms bus skirta 35 tūkst. m2, sandėliavimo – per 15 tūkst. m2. Likusioje dalyje bus techninės, biuro ir maitinimo patalpos.
Naujoji gamykla bus prijungta prie MDP gamyklos pastato šiaurinio fasado. Iš jo per paruoštos produkcijos sandėlį bus perduodama žaliava baldams gaminti. Sklype įrengtos stogeliu dengtos zonos šoninei krovai ir įgilinta galinės krovos rampa su krovos rankovėmis.
Kaip aiškino pastatą projektavusios UAB „Bendrieji statybų projektai“ projekto vadovas Ramūnas Grubinskas, gamybinė gamyklos dalis bus vienaukštė, administracinė ir buitinė – dviejų aukštų. Ši antrame aukšte funkciškai apjungta su MDP pastato patalpomis. Gamybos dalyje įrengtas atskiras administracinių patalpų blokas, antresolėje – techninės patalpos.
Architektams buvo svarbu suvaldyti didžiulį pastato tūrį, kad jis atrodytų tvarkingai ir solidžiai.
„Mastelis smulkintas ir ilgos plokštumos „trumpintos“, įvedant tamsių ir šviesesnių atspalvių medžiagų žaismą. Naudotos pilka, sidabrinė, tamsiai pilka ir juoda spalvos padeda prisitaikyti prie aplinkos, vizualiai mažina pastato tūrį“, – pasakojo R. Grubinskas.
Fasado apdailai UAB „Kalvasta“ naudojo horizontaliai montuojamas daugiasluoksnes metalines plokštes su poliuretano užpildu.
Gamybos pastatas su greta esančio MDP pastato fasadu aprėmins paradinę teritorijos zoną. Pagrindinis gamyklos fasadas bus išdėstytas greta pirmame etape įrengto reprezentacinio kiemo. Šiame fasade bus įrengtos juodo stiklo vitrinos ir dekoratyvi siena stela, dengta skardos lamelėmis su spalvotu įmonės logotipu.
Pastato išorės langus, vitrinas ir stiklo duris gamino bei sumontavo tai pačiai įmonių grupei priklausanti UAB „DW systems“.
Galvojo apie darbuotojų patogumą
Gamyklos darbuotojams suprojektuota 160 vietų valgymo patalpa, apjungta su MDP pastato valgyklos sale, taip ją išplečiant. Erdvioje virtuvėje numatytas viso ciklo maisto gamybos blokas.
Taip pat darbuotojams suprojektuotos drabužinės su maždaug 600 spintelių. Palikta ir galimybė jas praplėsti, pridedant dar maždaug 300 spintelių, jei ateityje kolektyvas plėstųsi.
Administraciniame pastate darbo vietos išdėstytos kabinetiniu principu. Visos darbui skirtos administracinės patalpos ir darbininkams suprojektuotos erdvios poilsio patalpos apšviestos natūralia šviesa.
Anot UAB „Kalvasta“ atstovų, korpusinių baldų gamyklos interjeras bus toks pat, kaip jau anksčiau pastatytos MDP gamyklos vidus, nes abu pastatai jungsis vienas su kitu.
Darbuotojų poilsiui sklype numatytos aikštelės su stoginėmis ir suolais. Didelis dėmesys skirtas sklypui, mažosioms architektūros formoms. Čia suprojektuotos modernaus dizaino poilsio, rūkymo, dviračių stoginės, kruopščiai apgalvotas privažiavimų, pėsčiųjų, dviračių takų tinklas, atsakingai parinktos poilsio aikštelių vietos.
Gamykloje veiks ir gaisrinė
UAB „Kalvasta“ statoma VMG korpusinių baldų gamykla bus A+ energinės klasės. Iki 2023 m. ant jos stogo planuojama įrengti saulės elektrinių modulius, kurių bendra galia sieks apie 2,5 MW. Taip pat teritorijoje ketinama statyti vėjo jėgaines ir jau 2025 m. atsinaujinančiais energijos ištekliais pilnai aprūpinti visas gamyklas.
Projektuojamuose pastatuose numatyti sprendiniai, didinantys pastato energinį efektyvumą, priemonės apsaugai nuo prikaitinimo.
Siekiant aukščiausių objekto saugumo standartų, šiame projekto etape pastate buvo integruota gaisrinė, kurioje numatyti garažai trims gaisrinėms mašinoms, darbuotojų kabinetai, susijusios buitinės, pagalbinės, techninės patalpos.
Visame pastate bus įdiegta pati pažangiausia kibirkšties aptikimo ir gaisro gesinimo sistema, atitinkanti tarptautiniu mastu pripažintus standartus (EN, ISO, IEC, DIN, BS ir kt.). Čia veiks automatinė gaisro gesinimo purkštuvų sistema, leisianti kiekvieną liepsnos tašką gesinti keturiomis vandens srovėmis, kurių greitis sieks daugiau nei 160 litrų vandens per minutę.
Modernias ir tvarias grindis užtikrino pajūrio įmonė
Naujomis itin tvariomis grindimis korpusinių baldų gamykloje pasirūpino Klaipėdos įmonė UAB „Pajūrio grindys“. Įmonė kokybiškai paruošė sienas ir grindis, sumontavo ilgalaikio patvarumo PVC dangą.
Gamykla galės pasigirti aukščiausios kokybės Belgijos gamintojo IVC ritinine heterogenine PVC danga, kuri gaminama atsižvelgiant į pramoninių ir komercinių patalpų poreikius. Šitam projektui buvo pasirinktos dviejų rūšių dangos: „Isafe 70“ ir „Concept 70“. Abi jos labai lengvai valomos, tvirtos ir itin atsparios dėvėjimuisi, todėl bus eksploatuojamos ypač ilgai. Dangų atsparumo dėvėjimuisi klasė – 34, o viršutinis dėvimasis sluoksnis – 0,7 mm. Grindys yra higieniškos ir joms nereikia intensyvios priežiūros. „Isafe 70“ danga yra itin neslidi – jos slidumo koeficientas R11, tad būtent ji suklota sanitariniuose mazguose.
Įmonė pasirinko ypač modernias, subalansuotas ir šiuo metu populiarias spalvas. Dangos bus trijų spalvų: modernios šlapio betono spalvos bei kiek šviesesnės rudos ir gelsvos spalvų.
Pagrindams paruošti ir dangai sumontuoti naudoti Vokietijos gamintojo „Uzin“ remontiniai ir išlyginamieji mišiniai bei klijai.
„Pajūrio grindys“ naudojo tik patikrintas ir kokybiškas medžiagas: smulkiagrūdį remontinį greitai džiūstantį glaistą be storio apribojimų vidaus patalpoms, didelio atsparumo universalius dispersinius klijus drėgmei atsparioms grindų ir sienų dangoms vidaus patalpose. Taip pat buvo pasirinkti dviejų skirtingų rūšių savaime išsilyginantys cementiniai mišiniai „Uzin NC“.
Įmonė rinkosi tik aukščiausios rūšies medžiagas ir dangas, atitinkančias europinius standartus ir saugumo reikalavimus.
Korpusinių baldų gamykla Naujojoje Akmenėje UAB „Pajūrio grindims“ – vienas didesnių projektų. Darbuotojams važiuoti į gamyklą ir vežtis visas darbui reikalingas medžiagas teko iš Klaipėdos, tačiau tai nesutrukdė visus darbus atlikti laiku, užtikrinant kokybišką rezultatą.
„Kiekviename projekte, nepaisant jo dydžio, taip pat ir Akmenės gamykloje mūsų svarbiausias tikslas yra kokybiškai ir laiku atlikti darbus. Svarbiausia, kad klientas liktų patenkintas darbų eiga bei rezultatu“, – sako įmonės atstovai.
Projekte dalyvavusi UAB „Leovira“, siekdama patenkinti klientų lūkesčius kvėpuoti sveiku ir grynu oru, siūlo itin didelį gaminių ir paslaugų asortimentą – nuo vėdinimo ir pneumotransporto sistemų iki rekuperatorių.
Pasiūlyti patikimi stogo sprendimai
VMG baldų gamyklos stogui įrengti būtinų medžiagų tiekimu rūpinosi UAB „Kečas“ – įmonė, turinti daugiau nei 20 metų patirtį šioje srityje. Pasak bendrovės vadovo Vaido Mitkevičiaus, projekte vienu metu teko įveikti net kelis iššūkius, labiau susijusius ne tiek su objekto sudėtingumu, kiek su padėtimi statybinių medžiagų rinkoje.
„Pradėdami medžiagų tiekimo darbus, tiksliai žinojome, kad techninę užduoties dalį įvykdysime, pasiūlysime tiksliai tai, ko reikia šiam projektui. VMG korpusinių baldų gamykla – išskirtinis objektas, kuriam keliami aukšti kokybės reikalavimai, tačiau mums tai kasdieninė duona. Esu įsitikinęs, kad įsipareigojimus įvykdyti padėjo ne tik sukauptos stogų įrengimo technologijų žinios, bet ir įdirbis logistikos srityje, puikūs santykiai su mūsų partneriais gamintojais“, – sakė UAB „Kečas“ vadovas.
V. Mitkevičiaus teigimu, rinkoje jaučiamas statybinių medžiagų stygius, tai lemia kartais visiškai netikėtus kainų svyravimus. Dirbdamas su didesnės apimties objektais laimi tas, kas turi geresnius ryšius su gamintojais bei vežėjais. „Statybvietėse yra ribotas medžiagoms laikyti skirtas plotas, tad, esant didelėms apimtims, tiekimą tenka skaldyti į dalis, tuo pačiu pasirūpinant, kad nepritrūktų kokios nors smulkmenos, kas erzina rangovus, darbų vykdytojus ir gali lemti nuostolius“, – pasakojo įmonės vadovas. Bendrovė šiame projekte atliko per 250 skirtingų tiekimo operacijų ir nesulaukta nė vieno nusiskundimo dėl medžiagų kiekio ar komplektacijos.
Naujos gamyklos stogui naudotos žinomo gamintojo „Technonicol“ dangos, taip pat stogui apšiltinti skirtas putplastis, kurį gamina UAB „Kauno šilas“.
„Visuomet džiaugiamės, galėdami prisidėti prie išskirtinių objektų atsiradimo, mums tai būdas tobulėti, auginti ir puoselėti įmonėje dirbančius specialistus. Šiuo atveju sėkmės receptas – daugiau nei du dešimtmečius kaupta stogų sprendimų patirtis, puikus kolektyvo organizuotumas logistikos srityje, abipuse pagarba bei nauda paremti santykiai su gamintojais ir medžiagų užsakovais“, – sakė V. Mitkevičius.
Naudotos universalios vamzdynų sistemos
Objekte naudotos ypač universalios „KAN-therm“ vamzdžių sistemos. Produktams buvo keliami aukščiausi kokybės ir patikimumo reikalavimai. Sumontuoti vandentiekio tinklai susideda iš keturių skirtingų sistemų, panaudotos trys „KAN-therm“ vamzdynų sistemos. Įrengiant šalto geriamojo vandentiekio magistralinį tinkle, naudoti „System KAN-therm PP“ vienalyčiai vamzdžiai PN-20, pagaminti iš termoplastinio plastiko – polipropileno PP-R (3 tipas). Šių vamzdžių skersmuo – nuo 16 iki 110 mm.
Šalto geriamojo vandentiekio skirstomajam vamzdynui naudota sistema „System KAN-therm Press LBP“, kurią sudaro daugiasluoksniai polietileniniai vamzdžiai PE-RT/Al/PE-RT (14–63 mm), vidurinis sluoksnis – ultragarsu suvirinta, sudurta aliuminio juosta bei išorinis polietileninis sluoksnis PE-RT.
Technologinio vandens tinklams naudoti „System KAN-therm PP“ vienalyčiai vamzdžiai PN-20 (16–110 mm skersmens).
Įrengti karšto ir recirkuliacinio vandentiekio magistraliniai vamzdynai, pasitelkus „System KAN-therm PP Glass“ vamzdžius, išsiskiriančius daugiasluoksne konstrukcija. Vidurinis sluoksnis armuotas stiklo pluoštu (40 % vamzdžio sienelės storio). Tai lemia didelį vamzdžio patvarumą ir nedidelį šiluminį pailgėjimą.
Minėtiesiems „KAN-therm“ produktams būdingas aukštas higieniškumas (mikrobiologinis ir fiziologinis neutralumas), didelis cheminis atsparumas, atsparumas medžiagų korozijai, mažas šilumos pralaidumas (aukšta vamzdžių terminė izoliacija), mažas svoris, atsparumas kalkėjimui, srauto virpesių ir triukšmo slopinimas, mechaninis atsparumas, sujungimų vienalytiškumas, didelis eksploatavimo patvarumas.
Objekte reikėjo įrengti daug skirtingų konstrukcijų šildymo ir vėsinimo sistemų. Tam pakako naudoti dviejų tipų „KAN-therm“ vamzdynus. Šildymo ir vėsinimo sistemų magistraliniams vamzdynams naudota „System KAN-therm Steel“ sistema. Tai šiuolaikiška plieninė santechninė sistema, kurią sudaro iš aukštos kokybės anglinio plieno gaminami preciziniai vamzdžiai ir fasoninės detalės (iš išorės padengti nuo korozijos saugančiu cinko sluoksniu). Sistemos montavimas pagrįstas greita ir paprasta „Press“ technika.
Produktų sistemos yra montuojamos greitai ir patikimai, be to, tam nereikia naudoti atviros liepsnos. Būdingas didelis vamzdžių ir fasoninių detalių skersmenų pasirinkimas – nuo 12 iki 108 mm, platus darbo temperatūrų diapazonas – nuo -35 iki 135 °C (200 °C pakeitus standartines tarpines į kitokias), atsparumas aukštiems slėgiams (net iki 25 bar), nedideli srauto pasipriešinimai vamzdžiuose ir fasoninėse detalėse, galimybė jungti su plastikinėmis „KAN-therm“ sistemomis, nedidelis elementų svoris, atsparumas mechaninėms apkrovoms, gaisro pavojaus montavimo ir eksploatavimo metu nebuvimas (degumo klasė A), sumontuotų sistemų estetiškumas, blogai užpresuotų jungčių signalizavimo sistema.
Įrengiant šildymo ir vėsinimo sistemų skirstomuosius vamzdynus naudota sistema „System KAN-therm Press LBP“, kurią sudaro daugiasluoksniai polietileniniai vamzdžiai PE-RT/Al/PE-RT (14–63 mm), vidurinis sluoksnis – ultragarsu sutvirtinta, sudurta aliuminio juosta bei išorinis polietileninis sluoksnis PE-RT. Radiatoriniam pastato šildymui naudota „System KAN-therm InoxFlow“ – nauja, iš nerūdijančiojo plieno 1.4301 pagamintų kolektorių linija.
Visiems „KAN-therm“ produktams suteikiama 10 metų gamyklos garantija daugiau nei 50 metų eksploataciniam laikotarpiui.
Techninės izoliacijos sprendimai gamykloje
„VMG grupės“ korpusinių baldų gamyklos projekte Akmenės rajone buvo panaudoti PAROC akmens vatos techninės izoliacijos kevalai, plokštės, dembliai ir kiti gaminiai, skirti ortakių šiluminei ir priešgaisrinei izoliacijai.
Ortakių priešgaisrinei izoliacijai naudota sertifikuota priešgaisrinė ortakių izoliacijos sistema „PAROC Hvac Fire BlackCoat LT“, skirta apvalių ir stačiakampių ortakių apsaugai bei atitvarų kirtimų sprendimams. Ši sistema yra sertifikuota Lietuvoje, Gaisrinių tyrimų centre.
„PAROC Hvac Fire BlackCoat“ sistemą sudaro akmens vatos dembliai ir plokštės, kurių viena pusė padengta juodu matiniu aliuminio laminatu, ir įvairūs specialiai jai sukurti ir patikrinti PAROC priedai – sandarinimo juostos, privirinamos smeigės ir tvirtinimo sraigtai. Visi elementai yra su subtilia juoda apdaila ir užtikrina aukštą įvairių ortakių sistemų gaisrinės saugos lygį.
PAROC akmens vatos izoliacijos sprendimai – tai ilgalaikė, priežiūros nereikalinga priešgaisrinė apsauga, kurios, kitaip nei daugumos aktyvios priešgaisrinės apsaugos sistemų, nereikia reguliariai tikrinti.
„PAROC Hvac Fire BlackCoat LT“ sistema ne tik užtikrina reikiamą šilumos izoliaciją, bet ir garantuoja patikimą priešgaisrinę apsaugą visą ventiliacijos sistemų eksploatavimo laiką, leidžiančią nenaudoti mechaninės priešgaisrinės įrangos, tokios kaip purkštuvai ar drėkintuvai.
Panaudotos aukštos kokybės metalinės konstrukcijos
Kadangi VMG medienos drožlių plokščių gamyklos pastatas išsiskiria savo dydžiu, jo statyboms prireikė ypač didelio kiekio metalo konstrukcijų. Net 400 tonų metalo konstrukcijų pagamino ir pateikė į objektą UAB „Viritas“.
UAB „Viritas“ komanda objektui pagal statybinių konstrukcijų gamybos reikalavimus gamino ir tiekė metalines konstrukcijas: denginio konstrukcijas, fasado rėmus, stogo rėmus ir laiptinių metalines konstrukcijas. Įmonės direktorius Tomas Mikočiūnas pasakoja, kad pagal specifiką ir turimą įmonės specialistų patirtį sudėtingų inžinerinių sprendimų jiems objekte nebuvo. Pasak pašnekovo, buvo pakankamai svarbu suvaldyti teisingą konstrukcijų pateikimą į objektą, kad užtikrinti montavimo tęstinumą. Pagrindiniai reikalavimai – metalo konstrukcijų atitikimas pagal LST EN ISO 1090-2 EXC2 standarto reikalavimus bei tikslus tiekimo grafikų laikymasis, įtraukiant į gamybos procesą papildomus, iš anksto nenumatytus gaminius šiam objektui.
„Mūsų įmonė kiekviename objekte daug dėmesio skiria atliekamų darbų kokybei ir jų atlikimo terminams. Siekdami kokybiškai ir laiku įgyvendinti klientų projektus, taikome naujas technologijas bei inovatyvius sprendimus. Garantuojame užsakovui laiku ir kokybiškai įgyvendintą projektą, vadovaujantis visais reikalavimais. Sėkmingai parinkta įmonės valdymo ir darbų organizavimo strategija lemia laipsnišką darbo apimčių augimą, todėl įmonė gana greitai įgyja patikimos ir pajėgios kompanijos autoritetą, įgyvendindama tiek mažos, tiek didelės apimties projektus. Didžiuojamės savo atliktų darbų rezultatais ir užsakovų atsiliepimais apie juos“, – sako UAB „Viritas“ vadovas T. Mikočiūnas.
Šis gamyklos pastatas nebuvo pirmas tokio dydžio inžinerinis objektas specialistams – bendrovė pagamina apie 100 tonų metalo konstrukcijų per mėnesį. UAB „Viritas“ gamina įvairaus sudėtingumo detales, statybines, pramonines konstrukcijas ir gaminius. Atlieka tiek serijinę, tiek vienetinę gamybą. Pagal individualius užsakymus gamina nestandartinius metalo gaminius: kolonas, statramsčius, santvaras, sijas, lankstinius iš lakštinio plieno, ruošinius plazminiu pjovimu, bei kitus gaminius iš juodojo ir spalvotojo metalo.
Pertvaroms – plokštės su mineralinės vatos užpildu
Daugiasluoksnes plokštes objekto vidinėms pertvaroms tiekė 30 metų termoizoliacinių gaminių gamybos patirtį turinti TENAX kompanija. Šios daugiasluoksnės plokštės gaminamos įvairaus storio, su įvairiais šilumos izoliacijos tarpsluoksniais, šoninių kraštų sujungimais ir plieno dangos sluoksnio profiliais, tai ypač pagerina konstrukcijos funkcines savybes ir išvaizdą.
Kartu su TENAX PANEL daugiasluoksnėmis plokštėmis užsakovas taip pat gali gauti plokščių projektavimo ir apskaičiavimo paslaugas, montavimo mazgų išsamų projektą bei plokštėms montuoti būtinas pagalbines detales ir medžiagas.
Kiekvienam klientui bendrovės specialistai parenka individualius sprendimus, užsakytą produkciją pristato itin greitai – per 3–4 savaites, taip pat klientams suteikia inžinerinę ir projektų valdymo pagalbą statybų metu. Plokštės gaminamos nuo 1 m iki 1,2 m pločio, todėl prireikia mažiau pjaustymo darbų statybvietėje ir joje nelieka daug atliekų. Plokščių sujungimai visiškai suderinti vienas su kitu (MW, PIR, PUR). Plokštės gali būti pristatomos su papildomais elementais: uždengimais, varžtais ir pan.
Šiam objektui panaudotos plokštės su mineralinės vatos užpildu TENAX W 100 MW, spalva RAL 9010 iš abiejų pusių, šilumos izoliacijos sluoksnis 100 mm, mineralinė vata U=0,40 W/m2K. Plokštės plotis – 1100 mm. Iš viso objekte panaudota 4500 m2 plokščių.
Bendrovės veikla labiausiai orientuota į aplinkos kokybės gerinimą rinkoje, siūlant energiją taupančius statybos produktus, kurių pritaikymas užtikrina efektyvų energijos vartojimą.
VMG baldų fabriko administracinėse patalpose sumontuoti Skandinavijos vandens maišytuvų rinkos lyderio „Oras“ ypač higieniški ir saugūs bekontakčiai praustuvų ir dušų maišytuvai, tausojantys vandenį ir energiją bei geriausiai atitinkantys bendrus ekologijos bei tvarumo reikalavimus.
Sveiką, patogią ir darbui tinkamą aplinką užtikrins santechninė įraga
Antrąjį naujos korpusinių baldų gamyklos etapą „VMG grupė“ Naujojoje Akmenėje pradėjo dar pernai, o investicijos į šį projektą sieks apie 90 mln. eurų. Ypač modernioje gamykloje atsiras technologija, leisianti sukurti sveiką, patogią ir darbui tinkamą aplinką.
Komfortą užtikrins „Geberit“ santechninė įranga. „Geberit Pluvia“ – vakuuminė lietaus nuotekų sistema efektyviai surinks ir patikimai pašalins vandenį nuo pastato stogo. Palyginti su savitakine pastato lietaus nuotekų sistema, sifoninei sistemai reikia žymiai mažiau vamzdynų ir vietos. Pasirinkus „Geberit“, galima be problemų išspręsti laisvos erdvės problemą. Vadinasi, galima laisviau vykdyti projektavimo darbus, įrengti ir eksploatuoti. Baldų gamykloje sumontuota net 285 vnt. įlajų ir net keli kilometrai vamzdynų.
Administracinėje dalyje sumontuoti „Variform“ pastatomi praustuvai yra sukomplektuoti su chromuotais savaime išsivalančiais sifonais. Praustuvai išsiskiria nepriekaištinga estetika ir ergonomika. Sanitariniuose mazguose taip pat įrengti „Geberit Smyle WC“ pakabinami puodai su novatoriška „Rimfree“ sistema, kuri supaprastina priežiūrą ir padeda taupyti vandens išteklius Tai – puikus sprendimas vertinantiems higieną ir švarą.
Ergonomiški specialios formos ir matmenų „Geberit Selnova“ praustuvai. Paprasto ir santūraus dizaino vonios serija leis kiekvienam pajusti nežemišką komfortą.
Tvarumas ilgus dešimtmečius yra „Geberit“ tapatumo ženklas. Neabejotinai naudingas aplinkai, tvarumas atsiperka įmonei, klientams ir partneriams.
Didžiulis modernus „Vakarų medienos grupės“ naujosios korpusinių baldų gamyklos pastatas statybos metu priblokuotas prie jau veikiančios VMG Medienos drožlių plokščių gamyklos pastato nesutrikdant ir nestabdant darbo. Suprojektuoti ir įgyvendinti šiuolaikiniai sprendiniai, didinantys pastato energetinį efektyvumą, priemonės apsaugai nuo prikaitinimo, ir modernios medžiagos, padedančios taupyti šilumą, užtikrina statinio tvarumą. Visame komplekse elektros energiją padės taupyti užtikrintas natūralus apšvietimas, stoge ritmiškai išdėstytos švieslangių juostos.
Nuotr.:„VMG Group“ ir UAB „Kalvasta“