Architektų studija „Zaha Hadid Architects“ Kinijos mieste, Šendžene, suprojektavo neįprastos – akmens formos – mokslo ir technologijų muziejų. Jis bus viešųjų erdvių, galerijų ir švietimo įstaigų derinys.
125 kv. metrų mokslo muziejus duris turėtų atverti 2023 metų pabaigoje.
„Muziejus taps pagrindine vieta, kur žmonės galės mokytis, tyrinėti mokslo bei technologijų galią ir jų poveikį mūsų gyvenimui ir ateičiai. Šis mokslo susiejus bendradarbiaus su universitetais, mokyklomis ir inovacijų centrais visoje Kinijoje. Tikimės, kad ši institucija sustiprins Šendženo poziciją pasaulyje ir taps pirmaujančiu inovacijų ir technologijų centru“, – sakė architektų studijos „Zaha Hadid Architects“ atstovai.
Šendženo mokslo ir technologijų muziejus bus U formos, o jo centre bus didžiulis atriumas, kuris turėtų padėti geriau orientuotis didžiulėje erdvėje. Pastato fasadas suskaidytas į terasas, kurios įrėmina didelę stiklinę sieną, kuri žymi įėjimą į muziejų. Pro ją kaip ant delno atsiveria muziejaus atriumas.
Terasos ir didelė įstiklinta siena orientuota į vakarus. Muziejus turės ir daugiau įstiklintų plotų, todėl praeiviai bet kada galės pasmalsauti ir žvilgtelėti į vidų. Pro atriume būsiančias stiklines projekcijas atsivers vaizdai į kitas patalpas.
Dalyje muziejaus galerijų veiks nuolatinės parodos, o kita dalis patalpų bus lengvai pritaikomos įvairiems poreikiams. Tikimasi, kad muziejus išsiskirs parodų įvairiapusiškumu, kad lankytojai galėtų įgyti turtingos patirties.
Statant muziejų, bus laikomasi ekologijos principų. Siekiama, kad pastatas taptų tvarumo etalonu ir gautų aukščiausią įvertinimą.
Pastatas bus valdomas išmaniųjų technologijų pagalba. Čia bus įrengta efektyvi šilumos izoliacija, sumontuoti energiją taupantys stiklai, kurie automatiškai reaguos į vidaus aplinkos sąlygas, pvz., temperatūrą. Tai turėtų padėsti sumažinti pastato energijos suvartojimą.
„Zaha Hadid Architects“ nuotr.