Ar skaidrūs saulės kolektoriai pakeis standartinius langus?


Mokslininkų komanda iš Mičigano valstybinio universiteto (MSU) sukūrė visiškai skaidrią saulės kolektorių plokštę. Ši plokštė laikoma proveržiu, kuris inspiruos daugybę gaminių architektūroje ir kitose srityse. 

MSU komanda sukūrė skaidrų liuminescencinį saulės koncentratorių arba TLSC, kuris gali būti dedamas ant lango ar kito skaidraus paviršiaus. Koncentratorius gali surinkti saulės energiją, nedarant įtakos šviesos pralaidumui. Ši technologija naudoja organines molekules, kurios sugeria šviesos bangų ilgius. Žmogaus akis jų fiksuoti negali, kaip pavyzdžiui, infraraudonųjų spindulių ir ultravioletinių spindulių.

„Mes galime sureguliuoti šias medžiagas, kad pasiektume tik ultravioletinius ir artimiausius infraraudonųjų spindulių bangų ilgius. Surinkta šviesa gabenama į skydelio kontūrą, kur ji paverčiama elektra plonų fotovoltinių saulės elementų juostelių pagalba,” – sako Richard Lunt, MSU inžinerijos kolegijos chemijos inžinerijos ir medžiagų mokslų docentas.

Skaidrus saulės kolektorius būtų efektyvesnis už tą, kuris montuojamas ant pastato stogo. Pirmiausiai todėl, kad fasado plotas didesnis.

Kita vertus, ši inovacija užtikrina ir estetiškesnį sprendimą, kuris leistų naudoti atsinaujinančius išteklius, nekeičiant pastato dizaino. Be to, ši technologija galėtų būti lengvai integruota į senus pastatus.

Žurnalistas Ana Cosma skelbia, kad šiuo metu komanda stengiasi gerinti šios technologijos energijos gamybos efektyvumą, kuris šiuo metu yra 1%. Siekiama pasiekti didesnį nei 5% efektyvumą.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų