Ar vulkaninės kilmės akmuo gali tapti architektūros ateitimi? (VIDEO)


Dideliais šuoliais į blogąją pusę besikeičiantis klimatas privertė valstybes susirūpinti dėl Žemės ateities. Bendrai sutariama, kad gyvenimas turi keistis. Architektūra – taip pat. Ar gali jos ateitimi tapti vulkaninės kilmės akmuo?

Tokį klausimą svarsto Kristinos Parreno ir Sergio Araya‘os instaliacija „Carbon to Rock“ 2021 metų Venecijos bienalėje. Pasak instaliacijos autorių, būtent vulkaninės kilmės akmuo gali tapti atsaku į vis labiau šiltėjantį klimatą.

„Mūsų projektas remiasi prielaida, kad visa Žemės anglis kyla iš akmens ir galiausiai atsiduria jame. Būtent tuo remiasi ir naujos technologijos, kurios bando sutrumpinti CO2 pavertimo į bazaltą procesą“, – teigia bienalėje dalyvaujantys kūrėjai.

Šiuo projektu pora siekia tyrinėti naujus dirbtinius metodus, kaip galima apdoroti geologinius anglies procesus, o vulkaninės kilmės akmuo įsivaizduojamas kaip naujas ir atsparus architektūrinis resursas, galintis sulaikyti savyje anglies dvideginį.

Projektas siūlo, kad akmenyje „įkalintas“ CO2 gali tapti tvaria statybos sistema, kuri apjungtų dabar turimas žinias apie akmens medžiagas ir naujas apdirbimo technologijas bei CO2 įsisavinimą.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Ese – poilsis išvien su gamta

Viduryje pušyno, šalia tekančio Nemuno, Birštono Meškos parke įsikūręs Ese viešbutis su SPA ir ypatingu gastrobaru – pamėgta lankytoju vieta.…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų