Architektūros studentai kviečia žaisti virtualioje realybėje su skirtingais tankio scenarijais Vilniuje


Architektūros studijų programos penktakursiai kasmet ieško galimų urbanistinių scenarijų, reikalingų Vilniaus miestui. Šių metų tema – tankis.

Urbanistikos katedros modulio „Architektūra ir inovacijos“ apimtyje studentai kiekvienais metais ieško aktualių Vilniaus miesto ateities scenarijų skirtingais aspektais. Vadovaujami doc. dr. Mato Cirtauto ir pasinaudodami inovatyvia programine įranga bei modeliavimo priemonėmis, studentai ne tik sprendžia realius urbanistinius uždavinius, bet ir rengia savo pasiūlymus viešai prieinamus ir suprantamus plačiajai visuomenei.

Šiais mokslo metais buvo nagrinėjama tankio tema, ieškant atsakymų: koks yra autentiškas tankis Vilniaus mieste ir skirtingose jo dalyse; koks tankis, kurioje miesto dalyje galėtų būti, norint struktūrą išnaudoti efektyviai ir kurti patogią aplinką žmogui; kaip pasiekti pusiausvyrą tarp urbanizacijos ir žmogaus; koks dar galimas tankis mieste be užstatymo tankio – žaliasis, socialinis?

„SOComfy“
Autoriai: J. Avgul, E. Sabaliauskaitė, D. Viškelytė, A. Klimanskytė

Projekto autoriai kviečia įvertinti, kaip didėjantis užstatymo tankumas turi įtakos skirtingo sociotipo gyvenimo kokybei. Architektai kviečia užtikrinti iš anksto, kad tankis netaptų komfortiško gyvenimo kliūtimi ar psichologiniu spaudimu. Studentai identifikavo bendrus bruožus ir sudarė kiekvieno sociotipo esminių pageidavimų sąrašus, kuriuos panaudojo savo kuriamame teritorijų transformacijos įrankyje.

Norint įvertinti projekto rezultatus, pajusti kuriamų erdvių nuotaiką ir patikrinti patogumą Naujininkų rajone, komanda kviečia išbandyti „SOComfy“ aplikaciją, kurioje galima pasivaikščioti po besitransformuojančius Naujininkų kvartalus ir įsijausti į pasirinktą socialinį profilį.
Visa informacija apie projektą ir nuorodos į virtualią realybę: SOComfy

„AUDENCITY“
Autoriai: G. Mintaučkytė, G. Vasiliauskaitė, E. Kovalevskaja

Nepaisant Vilniaus senamiesčio urbanistinės struktūros saugojimo reikalavimų bei ribojimų, miestas turi būti augantis ir inovatyvus. Vykstant sparčiam miesto augimui iškyla klausimas: ar Vilniaus senamiestis turi išteklių ir galimybių plėstis, neprarandant unikalumo? Studentai pasiūlė vertinimo įrankį, kuriuo būtų galima pamatuoti ribas tarp autentiško ir efektyvaus užstatymo. Įrankio pagalba galima atskleisti Vilniaus senamiesčio urbanistinio audinio vertybes ir generuoti galimo naujo arba atkuriamo užstatymo scenarijus.

Projekto autoriai siekia iškelti diskusiją, koks yra senamiesčio autentiškumo ir šiuolaikinio vilniečio gyvenimo būdo santykis, bei kokiu keliu galėtumėme pasukti, jeigu turėtume galimybę pradėti iš naujo? Sukurta „AUDENCITY“ aplikacija supažindina gyventojus su Senamiesčio problemomis, vertybėmis ir suteikia galimybę susikurti norimą teritorijos scenarijų, taikant lokalias priemones.

Visa informacija apie projektą ir nuorodos į virtualią realybę: AUDENCITY

„VT PULSAS“
Autoriai: K. Jočis, A. Mikonytė, A. Lapinskas, V. Grigas

Projekto autoriai parengė viešojo transporto stotelių efektyvumo ir poveikio aplinkai studiją Vilniuje. Efektyvaus viešojo transporto tinklo infrastruktūros planavimas mieste yra itin reikšmingas, tačiau taip pat keliantis iššūkius norint suderinti žmonių poreikius, skirtingus teritorijų tipus ir atliepti tvarų urbanistinį vystymąsi.

Studentai sukūrė Viešojo transporto efektyvumo indekso (VTEI) metodiką, pagal kurią, išanalizavus Vilniaus situaciją, parengti 4 skaitmeniniai Šiaurinės gatvės modeliai. Architektai pristato „Žaliojo“, „15 minučių“, „Transportu paremto“ ir „Konvencinio planavimo“ miestų scenarijus, kuriais tikisi paskatins gyventojus, vystytojus ir politikus galvoti apie sprendimus, kuriančius miestuose aplinkai draugiškesnę ateitį. Autoriai tikisi, kad šis projektas paskatins gyventojus, vystytojus ir politikus priimti informuotus sprendimus, kurie sumažins automobilių naudojimą ir kurs tvaresnę bei aplinkai draugiškesnę ateitį.

Visa informacija apie projektą ir nuorodos į virtualią realybę: VT PULSAS

„RAW TANKIS“
Autoriai: K. Andrulytė, J. Stancelytė, D. Palekaitė, A. Grinkevičiūtė

Projekto autoriai kviečia ieškoti naujos miesto tankio sampratos, atsižvelgdami į dabarties ir ateities keliamus urbanizacijos iššūkius. Studentai siekia supaprastinti įprastą tankio suvokimą ir jo kompleksiškumą perteikti labiau atpažįstamai. Skirtinguose Vilniaus rajonuose architektai nustatė esamus elementų santykius, tipiškus kvartalus ir modeliavimo scenarijus, kokie būtų pokyčiai miestui tankėjant, bet siekiant išlaikyti tinkamą, būdingą vietai tankį – svarbiausių elementų santykį.

Šis projektas kviečia dalyvauti kūrybiniame miesto vystymo procese ir skatina suvokti miesto tankį kaip svarbų aplinkos reiškinį. Sprendžiant globalius iššūkius, tokius kaip klimato kaita, energijos naudojimas ir gyventojų tankis, „RAW tankio“ teorema gali pasiūlyti novatoriškus principus miestų plėtrai. Visuomenė gali susipažinti su su parengtu Lazdynų, Šnipiškių, Naujamiesčio ir Antakalnio katalogu – virtualioje realybėje aplankyti minėtus rajonus ir pajusti skirtingus scenarijus.

Visa informacija apie projektą ir nuorodos į virtualią realybę: RAW TANKIS

Architektūros fakulteto studentai atlieka inovatyvius urbanistinius tyrimus, bendradarbiaujant su Vilniaus miesto savivaldybe, UAB ID Vilnius ir UAB Hnit-Baltic. Urbanistiniai tyrimai, koncepcijos, scenarijai rengiami ArcGIS Pro, CityEngine bei Unity kompiuterinių programų pagalba, o fiziniai idėjiniai modeliai pristatomi naudojant 3D spausdinimo ir kitas šiuolaikiškas priemones.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų