Atsinaujinanti saulės energija – nauda ir potencialias


Apie saulės jėgaines pasakoja startuolio „Ambersolis“ įkūrėjai Vilius Velička ir Thomas Jakstas

Nemokama energija ir aplinkos tausojimas

Fotovoltiniai saulės moduliai į pastato koncepciją integruoja energijos taupymo ir gamybos principus. Kodėl taip atsitinka? „Energija taupoma maksimaliai naudojant dienos šviesą. Žinoma, investicija į saulės jėgainę yra nemenka, tačiau vėliau džiaugiamasi nemokai pagaminta elektra. Nuosavos elektrinės atsiperkamumas priklauso nuo jėgainės komplektacijos, jos kainos ir to, kaip intensyviai ji naudojama šviesiu paros metu. Greičiausias jis, kai dienos metu ir sunaudojama saulės energija, pavyzdžiui, gamybinėse įmonėse, kurių veikla susijusi su didžiuliais energijos suvartojimo įrenginiais. Šie naudoja saulės energiją tiesiogiai, be pasaugojimo mokesčio. Geriausia tai, kad šiuolaikinių saulės modulių gamintojai suteikia iki 30 metų garantiją, taigi tai patikima investicija“, – pasakoja įmonės vadovas Vilius Velička.

Sprendimai

Įmonės pristatomus Lietuvoje gaminamus modulius „SoliTek“, „Via Solis“, „Intelligent Solar“, naujos kartos vokiškus inverterius „Kostal“, kurių „Ambersolis“ yra oficialus atstovas Lietuvoje, galima naudoti labai įvairiai. Dažniausiai tai sprendimai individualių namų stogams, įmonių gamybinių patalpų stogams, angarams, bet galima sistemas montuoti ir pastogėse, verandose, pavėsinėse, taip pat naudoti net vietoje stogo dangos. Vis dažniau modulius matome ant fasadų bei jau įprastų specialių antžeminių konstrukcijų. Saulės jėgainių sistemos darbas visiškai automatizuotas, o technologija inovatoriška ir pritaikoma dirbti kartu su išmaniųjų namų sistemomis. Tai suteikia daugiau praktiškumo vartotojui, didina energinį būsto efektyvumą. Specialūs valdikliai ir jutikliai gali kontroliuoti efektyvų energijos suvartojimą dieną, ją paskirstydami vėdinimo ar vandens pašildymo sistemoms, taip pat gali valdyti kad ir lauko žaliuzių mechanizmus, kai nenorime, kad vasarą saulė prikaitintų patalpas. Yra ir galimybė savo dieną pagamintą energiją kaupti – tam naudojamos hibridinės / baterinės sistemos, tačiau jos yra santykinai brangesnės. UAB „Ambersolis“ konsultuoja, paruošia individualų saulės jėgainės pasiūlymą, sutvarko leidimus ir montuoja, siūlo aukštos kokybės vokiečių ir kitų patikimų gamintojų įrangą. Žinoma, kad parankiausia, kai saulės jėgainė numatoma jau projektavimo ar statybos stadijose, tada jos integracija paprastesnė. Visais kitais atvejais siūlomi įvairūs sprendimai, kad būtų patenkinti klientų lūkesčiai.„Nors savo veiklą pradėjome prieš metus, atsinešėme ilgalaikę patirtį ne tik iš Lietuvos, bet ir įvairių Europos šalių energetikos sektorių. Nuolat deriname unikalius klientų poreikius su technologinėmis galimybėmis, ieškome inovatyvių sprendimų, stebime rinkos tendencijas “, – kalba šios srities specialistas V. Velička.

Perspektyvos

UAB „Ambersolis“ orientuojasi ne į standartinius, bet į modulius, kurių sudėtis – stiklas / stiklas (įprastų – stiklas / spec. plastikas). T. Jakstas sako, kad ypač svarbu gerai suprojektuoti sistemą ir parinkti įrangą. Suprojektuota sistema turi būti tiksliai apskaičiuota pagal dabartinį arba būsimą (gal numatoma keisti namų šildymo įrenginį elektriniu arba įsigyti elektra varomą automobilį) metinį elektros energijos suvartojimą tam, kad galutinis vartotojas gautų maksimalią naudą. Tam pasitelkiamos specialios modeliavimo programos, kurios, be visų kitų skaičiavimų, numato, net kiek CO2 taršos nebus išmesta į atmosferą. Kitaip tariant, skaičiuojant saulės jėgainės galią, pagrindinis kriterijus turi būti kliento elektros energijos poreikis per metus. Taip pat būtina įvertinti saulės modulių charakteristikas, modulių orientaciją, stogo šlaito kampą ir kitus parametrus. Pasak T. Jaksto, mitas, kad Lietuvos orai – ne saulės energijai. Fotovoltiniai moduliai dirba esant dideliam šviesos spektro diapazonui, t. y. moduliai gali generuoti energiją nebūtinai saulėtą dieną, jiems pakanka dienos šviesos. Didžiulis pranašumas, kad jie veikia esant įvairiausiai temperatūrai. T. y. šaltuoju metų laiku, kai diena giedra, saulės elektrinė generuos elektrą taip pat ar net dar efektyviau nei vasarą. Manome, kad Vyriausybės pataisos sudarys sąlygas įmonėms, gyventojamas įsirengti saulės jėgaines ir pagamintą elektros energiją naudoti savoms reikmėms. Kokie dar bendrieji modulių teikiami pranašumai pastatui? Inovatyvumas, energinis efektyvumas, išaugusi pastato likutinė vertė, prestižas šeimininkams, estetika ir praktiškumas, pastato energinė klasė bei žalioji energija, kuria prisidedame prie švarios ir atsinaujinančios energijos“, – aiškina T. Jakstas.

 

UAB „Ambersolis“ I Naugarduko g. 95, LT-03160 Vilnius I www.ambersolis.com
Vilius Velička +370 659 94913


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų