nukirstas azuolas
BNS nuotr.

Ąžuolą Vilniaus centre nupjovusiai įmonei – 141 tūkst. eurų bauda


Vilniaus centre brandų ąžuolą nupjovusiai bendrovei „Rinktinės NT“ sostinės savivaldybė skyrė 141 tūkst. eurų baudą, pranešė meras Valdas Benkunskas.

„Po šeštadienio įvykio ir pirmadienį mūsų išsiųsto kreipimosi į Generalinę prokuratūrą yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl savivaldžiavimo. Savivaldybė pagal savo tvarką taip pat yra paskaičiavusi atkuriamosios vertės baudą ir ta suma susidarė 141 tūkst. eurų.

Bauda jau yra pateikta sklypo savininkui, vystytojui, tikimės greito jos apmokėjimo“, – trečiadienį po susitikimo su aplinkos ministru žurnalistams sakė V. Benkunskas.

„Tai bent kažkiek parodytų jų nuoširdų atgailavimą šitoje situacijoje, kas iš jų komunikacijos kelia tikrai didelę abejonę“, – pridūrė Vilniaus meras.

Anot portalo lrt.lt, bendrovė „Rinktinės NT“ per Nyderlanduose registruotą „ELL Real Estate Holding“ priklauso Estijos „Kapitel“. NT bendrovė save pristato kaip vieną didžiausių NT vystytojų Baltijos šalyse, veikiantį nuo 1997 metų.

Netiesioginis „Rinktinės NT“ akcininkas, turintis apie 21 proc. bendrovės akcijų, yra vienas turtingiausių Estijos verslininkų Toomas Annus. Jam ir jo giminėms priklauso 75 proc. „Kapitel Holding“ akcijų. T. Annus taip pat yra ir bendrovės „Merko Ehitus“ akcininkas, kurios dukterinė įmonė „Merko statyba“ veikia Lietuvoje. Be to T. Annus yra „Merko Ehitus“ valdybos pirmininkas.

nukirstas azuolas
BNS nuotr.

Už želdinių naikinimą – grėsmė negauti leidimo statybai bei didesnės baudos

Nekilnojamojo turto vystytojams Vilniaus centre nupjovus brandų ąžuolą, Aplinkos ministerija siūlys įstatymo pataisas, kurios už želdinių naikinimą leistų neišduoti leidimų statyboms bei numatytų didesnes baudas ir griežtesnę atsakomybę.

„Visu pirma planuojame Statybų įstatymo pakeitimą, kuris leistų savivaldybėms neišduoti statybas leidžiančių dokumentų, statybos leidimų, jeigu yra pilnai nekompensuotas želdinių ar kitų gamtai vertingų objektų atkūrimas.

Tai leistų savivaldybėms sustabdyti bet kokį vystytoją, kuris imasi negrąžintinų veiksmų prieš miesto medžius, želdynus, ir šita galia užkirstų kelią net prevenciškai medžių iškirtimui“, – trečiadienį po susitikimo su Vilniaus meru bei vyriausiuoju architektu žurnalistams sakė aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

„Antrasis dalykas, ką mes su savivaldybe įsipareigojome, kad Aplinkos ministerija padarys, – tai inžinerinių tinklų apsaugos juostose įpareigosime visus vystytojus ar rangovus susiderinti su savivaldybe želdinių kirtimą, nes kartais, kaip šiuo atveju, yra manipuliuojama inžineriniais tinklais. (…) Mes visais atvejais įpareigosime dėl bet kokio medžio gauti leidimą, kai jie yra inžinerinių tinklų apsaugos juostoje“, – pridūrė aplinkos ministras.

Pasak S. Gentvilo, tai numatančias pataisas Seimui ketinama pateikti birželio viduryje kartu su šiuo metu derinimui pateiktais Statybos įstatymo pakeitimais.

Aplinkos ministro teigimu, už medžių naikinimą nekilnojamo turo vystytojams taip pat planuojama didinti pinigines baudas.

„Kartais matome, kad nekilnojamo turto vystymo projektai, ypač Vilniuje, turi didelę komercinę vertę, todėl net ir didesnės baudos su penkiais nuliais gali neatgrasyti, todėl kalbame ir apie Baudžiamojo kodekso pakeitimą, kai yra didelė žala gamtai“, – teigė S. Gentvilas.

„Akivaizdu, kad vertingų medžių nukirtimas šiandien yra neįkainotas taip, kaip visuomenė jį vertina, todėl mes didinsime tiek tarifus, tiek baudas už tokius poelgius. O dideliais atvejais, kai kvalifikuojama, kad gamtai padaryta didelė žala, tai bus kvalifikuojama kaip baudžiamasis nusižengimas“, – kalbėjo aplinkos ministras.

Šaltinis: BNS


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų