Lietuvos nacionalinio muziejaus nuotr.

Bus atnaujinamas Gedimino bokšto vėliavos stiebas: plazdės dar didesnė vėliava


Lietuvos nacionalinis muziejus birželio 10 d. planuoja atnaujinti Gedimino pilies bokšte esančios vėliavos stiebo konstrukciją. Darbai, jeigu jų nesutrukdys orų sąlygos, prasidės anksti ryte ir baigsis tos pačios dienos vakare. Visą šį laiką Lietuvos valstybės vėliava, kuri įprastai plevėsuoja bokšte, bus nuleista. Atnaujinus stiebą ir jo konstrukciją, bus iškilmingai iškelta nauja, dar didesnė vėliava. Jeigu lis, darbai bus perkeliami į kitą dieną.

„Dabar naudojamas vėliavos stiebas įrengtas prieš 20 metų. Jis yra senas, o detalės gerokai nusidėvėjusios, todėl atsirado poreikis pakeisti ne tik patį stiebą, bet ir jo konstrukciją. Tai užtikrins didesnį stabilumą ir tvirtumą, jo konstrukcija atrodys reprezentatyviau“, – sako Lietuvos nacionalinio muziejaus generalinės direktorės pavaduotojas infrastruktūrai Vaidas Petrokas.

Birželio 10 d. išmontuojant esamą konstrukciją, Gedimino pilies bokštas lankytojams bus uždarytas, o muziejus darbą pradės keliomis valandomis vėliau – nuo 12 valandos.

Dėl savo dydžio senasis vėliavos stiebas bus nuleidžiamas į apačią, o naujasis stiebas užkeliamas į viršų iš Gedimino pilies kalno aikštelės. Šiems darbams atlikti reikalinga teritorija bus atitverta, tačiau žymesnių judėjimo apribojimų kalno aikštelėje nebus.

Naująjį stiebą su nauju vidiniu vėliavos iškėlimo mechanizmu planuojama įrengti dar tos pačios dienos vakarą, o apdailos darbus atlikti per savaitę.

Gedimino bokšto vėliavos naujojo stiebo aukštis – 9 metrai, o vėliavos dydis – 2,20 ir 3,60 metrų.

Pirmą kartą Lietuvos trispalvė Gedimino pilies bokšte suplevėsavo 1919 metų sausio 1 dieną. Tąkart ją iškėlė grupė Lietuvos savanorių, kurie pakeltą vėliavą palydėjo šūviais ir sugiedojo Lietuvos himną. Deja, pirmą kartą iškelta Lietuvos trispalvė plevėsavo neilgai. 1919 metų sausio 6 dieną Vilnių užėmę bolševikai nuplėšė nuo trispalvės geltoną ir žalią spalvas, paliko tik raudoną.

Lietuvai atgavus nepriklausomybę, kiekvienais metais sausio pirmąją rengiama Vėliavos pakėlimo ceremonija ir prisimenamas savanorių žygdarbis.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų