Centrinė Skaudvilės miesto teritorija – šiuolaikiška, versli, saugi ir kiekvienam patogi vieta.


Žemaičių aukštumos pietinėse nuokalnėse, netoli Tauragės, įsikūręs Skaudvilės miestas, kuriam numatomi reikšmingi pokyčiai. Pačiame miesto centre – Turgaus aikštėje – norima sukurti jaukias erdves renginiams, turistams, miesto gyventojams, kad ši istoriškai ir kultūriškai vertinga teritorija pavirstų dar patrauklesniu ir jaukesniu miesto traukos centru.

Skaudvilės senamiesčio atnaujinimo projekto ėmėsi Vilniaus Gedimino technikos universiteto ketvirtojo kurso architektūros studentai Vidmantas Grigas, Ąžuolas Gražulis ir Liudas Vervečka kartu su darbo vadove doc. dr. Dalia Dijokiene.

Beveik 5 ha Skaudvilės (Tauragės r.) senamiesčio teritorija yra įtraukta į Kultūros vertybių registrą, todėl šiam projektui itin svarbus jautrus ir atidus požiūris tiek į urbanistinius, tiek į architektūrinius aspektus.

Būtent šis išskirtinumas ir iššūkių gausa patraukė jaunuosius architektus Vidmantą Grigą, Ąžuolą Gražulį ir Liudą Vervečką. „Analizuosime šią teritoriją ir sieksime surasti sprendimų, kuriuos atlikus ji pavirstų patrauklia, jaukia, modernia ir šiuolaikine miesto vieta, kuri pirmiausia būtų patogi žmogui“, – sako projekto dalyviai.

Tai, kad Skaudvilės senamiestis vakarais tuštokas, trūksta jaukių erdvių renginiams, darnaus pėsčiųjų judėjimo sprendimų, nestebina Ą. Gražulio, L. Vervečkos ir V. Grigo. Jie pastebi, kad jau keli dešimtmečiai Lietuvoje vykstant aktyviai miestų urbanizacijai, daugelis teritorijų užstatomos padrikai, tampa tarpusavyje niekaip nesusijusios, neturi suplanuotos reikalingos socialinės ir inžinerinės infrastruktūros, trūksta patogių privažiavimų, nekuriamos bendros viešosios erdvės.

„Manome, kad, siekiant kurti darnius miestus, su planavimu turėtų dirbti profesionalūs inžinieriai, kurie geba spręsti aktualiausias problemas, turi platų kompleksinį požiūrį, kuris apimtų visumą – technines, ekonomines, ekologines, socialines problemas. Darnaus miesto vystymosi tikslas turi būti toks, kad miestas būtų atviras, verslus, ekologiškas, saugus bei patogus visiems“, – teigia architektūros studentai.

Pagrindinis Skaudvilės (Tauragės r.) teritorijos iššūkis – pateikti gatvių tinklo, pėsčiųjų judėjimo gerinimo, želdinių, fasadų apdailos gerinimo, jaunimo ir verslo pritraukimo sprendimus.

Pasak Ą. Gražulio, L. Vervečkos ir V. Grigo, tam reikalingas kompleksinis požiūris ir profesionalai, suprantantys, kad svarbu spręsti ne tik pavienes infrastruktūros atnaujinimo, eismo saugumo, bet ir taršos mažinimo, atliekų tvarkymo, energijos naudojimo problemas. „Kiekvienam aišku, kad šiais laikais nėra pavienių miesto problemų, jos visos yra susijusios tarpusavyje. Svarbiausia, kad su jomis dirbtų žmonės, kurie suprastų miestą, jo infrastruktūrą“, – neabejoja architektai.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų