Danijos dizaineriai aplinkos remontui siūlo naudoti 3D spausdintuvus


Remiantis Danijos iniciatyva, kurioje pasisakoma už 3D spausdintuvų įgalinimą, norint išspręsti globalias problemas, dizaineriai siūlo pastatus ir pakrantes patikėti autonominių robotų parkams.

Iniciatyva, vadinama „Break the Grid“. Ji yra trijų į ateitį orientuotų Danijos kompanijų bendradarbiavimo rezultatas, t.y.  „GXN Innovation“, architektų 3XN tyrimų skyrius; priedų gamybos platforma „Danish AM Hub“ ir žemėlapių architektai.

Susidėvėjimo problemų sprendimas

Bendrovės mano, kad neatidėliotinus pasaulinius iššūkius, tokius kaip pakrančių erozija ir infrastruktūros pablogėjimas, būtų galima išspręsti suteikiant 3D spausdintuvams galią judėti ir veikti savarankiškai.

Jie numato tarptinklinių 3D spausdintuvų grupes arba kaip patys jas įvardija „laivynus”, judančius per sausumą, orą ir net jūrą.

Žemės robotas su šešiomis kojomis yra viena iš „Break the Grid“ numatytų koncepcijų

„Patikėjus šiuos iššūkius išspręsti 3D spausdintuvams, sukelsime revoliuciją. Įgalinę 3D spausdinimo robotus nuskaityti, plaukti ir skristi, galime mažesnėmis sąnaudomis ir efektyviau šalinti visame pasaulyje kylančias grėsmes“, – aiškino GXN įkūrėjas Kasperis Jensenas.

Trys robotai skirtingoms aplinkoms

Bendrovės pateikė trijų skirtingų koncepcijų dizainus, skirtus nagrinėti tris atskirus naudojimo atvejus. Visi jie savarankiškai nuskaito aplinką, nustato problemines sritis ir imasi priemonių joms išspręsti.

Vienas iš 3D spausdintuvo dizainų yra skirtas judėti po vandeniu, statant dirbtinius rifus – struktūras, skirtas apsaugoti pakrantes nuo erozijos ir suteikti jūrų gyvenimui buveines. Tai veiktų išspaudžiant vandenyno dugno smėlio mišinį, klijus (austrių gaminami natūralūs klijai) ir drėgną rišiklį.

Tuo tarpu kitas šešiakojis robotas važinėtų po miestus, pastebėdamas ir taisydamas betono įtrūkimus. Anksčiau aptikęs pažeidimą, jis gali jį ištaisyti, kol vanduo ir deguonis nepateks į vidų. Tai sukeltų tolesnę koroziją.

Medžiagos „savigydos“ potencialas

„Break the Grid“ komanda įsivaizduoja, kad šie antžeminiai robotai galėtų 3D būdu atspausdinti porėtą užpildą, sumaišytą su grybeliu „Trichoderma reesei”, kuris skatina kalcio karbonato susidarymą, efektyviai sukurdama natūralią medžiagą. Šis robotas taip pat galėtų patruliuoti betoninėje infrastruktūroje, nutolusioje nuo miesto aplinkos.

Trečioji koncepcija yra dronas, skirtas veikti ore aplink aukštybinių pastatų viršūnes. Kai pablogėjo senesnių pastatų fasadai ir dėl to sumažėjo jų energijos vartojimo efektyvumas, šie dronai imsis priemonių taisyti žalą.

Ši koncepcija remiasi naujų medžiagų tyrimais, kuriuose siūloma pritaikyti stiklo ir polimerų kompozitus. Jie galėtų būti naudojami statant esamų konstrukcijų šilumos izoliaciją.

Koncepcijos, pagrįstos technologijomis

Nors „Break the Grid“ projektai yra teoriniai, jie visi yra pagrįsti tikromis populiarėjančiomis technologijomis. Komanda taip pat įsilaužė į esamus 3D spausdintuvus, kad sukurtų jų koncepcijų mechaninius prototipus.

„Suartėjančios technologijos įgalina naujus požiūrius į statybą“, – aiškino Danijos „AM Hub“ generalinis direktorius Madsas Kjølleris Damkjæris.

„Mes tikimės įkvėpti gamybos pramonę atrasti naujas galimybes. Dėl kurių reikės derinti dizainą ir technologijas, kad būtų pakeistos mūsų vertybės ir dabartinis mąstymo būdas“, – pridūrė jis.

„Break The Grid“ yra Danijos „AM-Hub“ „Moonshots“ iniciatyvos dalis, kurios tikslas – parodyti kaip gamybos technologijos gali sukurti geresnį pasaulį.

Kiti pastarojo meto pokyčiai 3D spausdinimo pasaulyje apima konkrečią šokių spektaklių sceną, kurią sukūrė ETH Ciuricho studentai, ir 3D spausdinto kaimo planą, kurį sukūrė Yves Béhar.

Dezeen.com informacija ir nuotr. 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų