Daugiabučių komplekso Šnipiškėse konkurse – „Vilniaus architektūros studijos“ pergalė


Paaiškėjo daugiabučių gyvenamųjų komplekso Vilniuje, Daugėliškio g. 33A, kviestinio architektūrinio konkurso nugalėtojais. Jais tapo viena seniausių architektų studijų Lietuvoje – „Vilniaus architektūros studija“.

 

Projekto konkursui pasiūlymus pateikė keturi dalyviai – UAB „City Projects“, UAB „Forma“, UAB „Vilniaus architektūros studija“ ir UAB „stART studio“. Konkurso nugalėtoju tapo UAB „Vilniaus architektūros studija“. Su geriausio darbo autoriais bus inicijuojamos derybos dėl tolimesnių projektavimo darbų.

Architektūros konkurse rinkdama laimėtoją, komisija ypatingą dėmesį skyrė projekto funkcionalumui, integralumui, vizualinei dermei. Šnipiškės – perspektyvi ir vilniečių mėgstama vieta gyventi, todėl ir būsimo daugiabučio projekto koncepcija reikalauja itin apgalvoto sprendimo ir statinių, įsiliejančių į kompleksišką mikrorajono vaizdą. Buvo džiugu matyti, kad visi keturi konkurso dalyviai mikrorajoną įvertino ir pildė kūrybiškais, originaliais architektūriniais sprendimais, – sakė Saulius Putrimas, UAB Merko statyba generalinis direktorius.

daugeliskio-33a-vilniaus-architekturos-studija

daugeliskio 33a snipiskes

Pateiktų darbų vertinimas vyko uždarame vertinimo komisijos posėdyje. Konkurso pasiūlymams (konkursiniams projektams) vertinti sudaryta Konkurso Vertinimo komisija buvo sudaryta iš šių narių: Mindaugo Pakalnio (Vilniaus miesto savivaldybė), Sauliaus Putrimo (UAB „MB projektas“), Tado Balčiūno (UAB „T. Balčiūno architektūros biuras“) Andriaus Gasiūno (UAB Merko statyba).

Atrenkant geriausią projektą buvo atsižvelgiama į gautų pasiūlymų urbanistinį kontekstą, projekto integralumą, atitikimą darnaus miesto vystymo principams. Taip pat dėmesys buvo skiriamas ir pasiūlymų architektūrinėms išraiškoms, funkciniams sprendimams ir pasiūlytų sprendimų racionalumui.

daugeliskio g 33a merko

Apie projektą

Architektūrinė idėja glaudžiai susijusi su šios vietos užstatymu ir masteliškumu. Tikslas – sukurti kokybišką ilgaamžią ir išskirtinę architektūrą. Siekiama išskirti šį kompleksą iš aplinkinių, parodyti pavyzdį ir užduoti reikiamą architektūrinį toną. Projekto išskirtinumas – lenkti surenkami gaminiai, išskirtinis kuriamos aplinkos ir pastatų dizainas

Pasirinkta vyraujanti urbanistinė užstatymo kryptis šiaurė-pietūs. Ši užstatymo kryptis vyrauja visame rajone.

Perimetras formuojamas Laumėnų ir Daugėliškio gatvėse. Šiuose fasaduose numatytos komercinės patalpos su tiesioginiais patekimais nuo gatvės. Projektuojamas uždaras kvartalas su dideliu vidiniu kiemu. Vidinė privati erdvė pakelta nuo gatvės lygio, tai užtikrinamas didesnis gyventojų privatumas. Projektuojami pagrindiniai trys patekimai laiptais ir pandusais iš šoninių (vidinių) gatvelių. Vidinis kiemas – saugi ir jauki gyventojų poilsio erdvė.

Naujai formuojamas perimetrinis užstatymas iš Daugėliškio gatvės suskaidomas, tūriai jungdamiesi formuoja jaukias erdves gatvės zonoje. Šioje vietoje numatyta žalioji zona- buferis nuo gatvės. Projektuojamas skaidytas parkas šalia gatvės su medžiais ir mažosios architektūros elementais. Numatytos poilsio, pasisėdėjimo vietos, projektuojamos reprezentacinės prieigos prie komercinių patalpų. Perimetras iš Laumėnų gatvės sprendžiamas šiek tiek kitais. Formuojamas griežtas linijinis fasadas su stiklinėmis vitrinomis ir komercinėmis patalpomis. Šiame fasade numatytas įvažiavimas ir išvažiavimas į požeminius automobilių saugyklos aukštus. Iš Laumėnų gatvės pusės formuojamas griežtas perimetras su komercinėms patalpoms pirmame aikšte.

Atlikus urbanistinę vietos analizę nuspręsta sklype suprojektuoti vertikalų „akcentinį“ pastatą. Šiuo atveju tai 8 aukštų korpusas. Šis 8 aukštų korpusas tampa Daugėliškio gatvės akcentu važiuojant iš rytų pusės. Pagrindiniu akcentu tampa užapvalintas smailėjantis tūris su dideliais balkonais.

Teritorijos sutvarkymas – kompleksiškai tvarkomas visas sklypas ir jo prieigos. Iš Daugėliškio gatvės pusės formuojamas parkas su skaidytomis žaliosiomis erdvėmis ir mažosios architektūros elementais, suoliukais ir apšvietimu. Priešingoje komplekso pusėje šiaurinėje dalyje numatyta komercinė aikštė su naujai sodinamais medžiais ir augalais.

Transporto sprendimai – Šiaurinėje dalyje iš Laumėnų gatvės numatyti pagrindiniai patekimai į požeminę automobilių saugyklą. Transporto judėjimas numatytas tik iš dviejų sklypo pusių, prie Daugėliškio ir Laumėnų gatvių. Projekte stengiamasi riboti transporto patekimą prie gyvenamųjų korpusų, siekiam skatinti judėjimą dviračiais ir pėsčiomis.

 

Kiti projektai:

Nr. 02202 UAB „City Projects“

daugeliskio g 33a merko

daugeliskio g 33a merko

 

 

Nr. 272613 UAB „stART studio“

daugeliskio g 33a merko

daugeliskio g 33a merko

Nr. D33A UAB „Forma“

daugeliskio g 33a merko

daugeliskio g 33a merko

 

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų