Druskininkų meno mokyklos plėtra sieks atverti visuomenei meno kūrybos procesus


Druskininkų savivaldybė su pradėtu rengti detaliuoju planu, be kitų sprendinių, numatė suformuoti 0,28 ha ploto žemės sklypą Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos Vytauto Kazimiero Jonyno Dailės skyriaus naujo pastato statybai. Parengti meno mokyklos projektą ir atgaivinti aplinkinę teritoriją nusprendė moksleivis iš Alytaus Matas Januša.

Šiuo metu Dailės skyrius yra senose buvusio lopšelio-darželio patalpose, nepritaikytose tokio pobūdžio ugdymo procesui tinkamai organizuoti. Druskininkų savivaldybės paskirtas sklypas iš visų pusių puikiai apžvelgiamas, esantis ant Vijūnėlės tvenkinio kranto, greta kultūros paveldo teritorijos – Druskininkų miesto istorinės dalies, V. K. Jonyno galerijos bei Čiurlionio memorialinio muziejus.

Pasak savivaldybės, tokioje išskirtinėje teritorijoje negali būti statomi tipiniai mokyklos pastatai, todėl būsimo pastato architektūrinė išraiška turi būti unikali ir subtiliai derėti prie aplinkos. Tam pritaria ir projekto „Išmanusis miestas 9“ dalyvis M. Januša: „Ši teritorija yra Vijūnėlės parke, tai labai įdomi ir svarbi Druskininkų miesto vieta. Ši vieta puikiai tiktų meno mokyklos veiklai. Meno mokykla šią teritoriją paverstų dar didesniu traukos centru, kur žmonės galėtų ne tik ilsėtis, bet ir mokytis ir susipažinti su menu.“

Aktyviai architektūra ir miestais besidomintis dailės mokykloje ir architektūros studijoje besimokantis M. Januša teigia, kad viena didžiausių šiandienių miesto planavimo problemų yra ta, kad jie planuojami ne žmogui. „Dažnai dėl automobilių infrastruktūros būna paaukotos žmogiškos gatvės ir želdiniai. Turėtų būti skirtas dėmesys kokybiškai architektūrai, dėl verslo noro uždirbti daugiau kenčia architektūros kokybė, miestietiška įvairovė. Lietuvos miestai turi labai daug potencialo, Lietuva žymi savo gamtos grožiu ir upėmis, tačiau šie dalykai nėra išnaudojami“, – sako projekto dalyvis.

M. Januša įsitikinęs, kad miestams reikia turėti savo vertybes, prioritetus ir aiškią miesto viziją, stengtis įtraukti miesto bendruomenes į miesto planavimą. „Miestai, norėdami, kad jų gyventojai jaustųsi jaukiai, turėtų daugiau dėmesio skirti pėsčiųjų patogumui, nes būtent jie ir kuria jaukią miesto atmosferą.“


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

Paskutinės naujienos

Pilininko namas: tautos tapatybės takais

Šiais metais duris sostinėje atvėrusiame Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje – Pilininko name įspūdingai sujungiama istorija ir dabartis. Tikimasi, kad vertingas istorinis…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų