Dryžuota simfonija biuro erdvėje


 

Tiksliai parinktos kokybiškos detalės, subtilios apdailos medžiagos, vertikalių ritmas sienų plokštumose, netikėti lubų ir apšvietimo sprendimai vainikuojami keliais akcentais: ryškiu geltoniu švytinčiais baldais laukiamajame ir sepijos (raudonai rudos, su švelniu violetiniu atspalviu) spalvos fotografijomis, kurios iš bet kur traukia žvilgsnį ir priverčia stabtelėti… Ar, pasirinkę tokį minimalistinės precizikos stilių, tikėjotės laimėti konkursą?

Mes patys įsivertiname, kurie „Plazmos“ darbai gali dalyvauti konkursuose. Kadangi konkurencija didžiulė, dėl laimėjimo nesukome galvos, nes tai subjektyvus dalykas. Buvo įdomu ir prasminga dalyvauti konkurse dėl kito aspekto: jis yra naujas, organizuojamas rimto organizatoriaus – Lietuvos architektų sąjungos, o tai jau kokybės garantas. Įvertinimas mums nebuvo didelė naujiena, visuomeninio interjero ar biuro kategorijoje esame ne vieno konkurso laureatai, tad šis nenustebino, tiesiog nudžiugino, kad buvome pastebėti. Be to, toks dalykas labai prisideda prie informacijos apie mus sklaidos.

 

Ar buvo lengva įvykdyti tokį užsakymą? Juk reikėjo atsižvelgti ir į prabangių prekių ženklų parduotuvių keliamus reikalavimus.

Tas tiesa. Šis užsakovas pripratęs prie aukšto lygio butikų kokybės, todėl, nors iš mūsų to garsiai nereikalavo, manau, tikėjosi būtent tokio išpildymo, t. y. aukščiausios kokybės darbo. Pasiekti geriausių rezultatų įmanoma tik tuomet, kai klientas būna pasirengęs ne tik techniniams, bet ir estetiniams ar finansiniams iššūkiams, nes tai nepigus interjeras. Tik visas pluoštas veiksnių sukuria bendrą vertę, architektams akylai prižiūrint skirtingų grandžių sąveiką.

Ar tokiam interjerui sukurti reikėjo ypatingų technologinių inovacijų?

Interjero sėkmę lėmėprojektavimo ir įgyvendinimotikslumas. Stebuklingų inovacijų medžiagų ir technologijų šiuo atveju neprireikė – geram interjerui nebūtinai turi būti naudojami įmantrūs techniniai sprendiniai. Čia panaudota šiuolaikiniam biurui įprasta techninė įranga.

Bet paprastai be iššūkių retai kada apsieinama…

Iššūkių visada atsiranda. Pavyzdžiui, daugiafunkcė salė, kurios erdvė atveriama didesnio renginio metu arba padalijama atskiromis zonomis, skirtomis susitikimams, mokymams. Joje įtaisytos didelių matmenų, dvigubos, garsą izoliuojančios slankiosios durys.

Ko reikia, kad biuro interjeras kuo ilgiau išlaikytų išliekamąją vertę ir šiuolaikiškumą?

Mano įsitikinimu, paprasti sprendimai visada turi didesnę išliekamąją vertę, jie ne taip greitai atsibosta. Kuo įspūdingesnis, margesnis ar pompastiškesnis pagal tuomečius mados vėjus interjeras, tuo greičiau nublanksta jo pribloškiamas įspūdis. O švarūs, išgryninti minimalistiniai interjerai, išlaikantys dermę, erdvių proporcijas, šviesių ir tamsių daiktų pusiausvyrą, mados atžvilgiu ilgai atlieka savo fukciją.

Juoda ir balta yra stiprios spalvos. Kodėl būtent tokias parinkote ir grafiškai išdėliojote dryžiais?

Šio biuro savininkai priklauso, jei taip galima pavadinti, mados industrijai, todėl sukūrėme jų spalvingą veiklą atsveriantį neutralų, bet kartu stiprų įspūdį darantį foną. Juk į šią specifinę vietą ateina žmonės mokytis, darbintis, čia vyksta renginiai, o nuolatinių darbuotojų beveik nėra.

Kodėl pasirinkome dryžius?

Jie padėjo išspręsti daug visokių techninių klausimų. Šiame biure po dryžuotomis baldinėmis (MDF) plokštėmis, dengiančiomis visas sienas,slepiamos sieninės spintos. Dryžiai vizualiai paslepia jungtis,todėl dabar spintų praktiškai nematyti. Taip vykusiai įmontuotos didžiulės drabužinės, dokumentų saugyklos ir kiti reikalingi biurui dalykai. Šitaip sukūrėme švarią geometriją, skambančią erdvę, kurioje tiksliai sustatyti biurui reikalingi baldai. Teisingai pastebėjote, kad kai kuriais atvejais dryžiai blaško ar erzina, bet šiuo atveju stipraus vizualinio efekto siekta sąmoningai, be to, šalia du nedideli darbo kabinetai išdažyti balta spalva.

Akis traukia ir tamsios lubos, sukurtos kaip didžiulis šviesos reflektorius. Kitaip tariant, suprojektavote specialios formos lubas, kurios tapo ryškiu interjero akcentu.

Biure apšvietimas užima labai prasmingą vietą, nes čia lubos yra didžiausios matomos plokštumos. Todėl lubų sprendiniams mes skiriame daug dėmesio. Šiame bendrovės biure pačios lubos padarytos tarsi dideli reflektoriai, po kuriais pakabinti aliuminio profilio šviestuvai.Jie šviečia trimis būdais vienu metu: aukštyn ir žemyn arba tiesiogiai tik aukštyn arba tik žemyn – visa tai pagal poreikį, kurį diktuoja veiksmo scenarijus. Taip sujungėme estetiką su funkcija, o parinkti šviesos diodų (LED)lempų šviesos šaltiniai užtikrina ekonominį ir ilgalaikį veikimą, be to, atitiko turimo biudžeto lūkesčius.

Kurdami šį interjerą kreipėte dėmesį į žmogiškąjį faktorių?

Tarp visų funkcinių ir estetinių aspektų, į kuriuos visada atsižvelgiama, yra ir žmonių psichologija. Projekto idėja prasideda nuo to, kam biuras skirtas, kokia konkreti veikla ten bus vykdoma ir pan. Tarp mūsų sukurtų biurų dviejų panašių nerastumėte.

Iš pirmo žvilgsnio minimalistinis interjero stilius įgyvendinamas nesudėtingai…

Minimalistiniai sprendimai techniškai yra labai sudėtingi. Šioje stilistikoje viską lemia kokybė: kaip jungiamos sienos su grindimis ir lubomis, kaip atliktos jungtys tarp medžiagų, kokiu principu įtraukiami inžineriniai sprendiniai ir pan. Kuriant šį interjerą mums susiklostė labai palankios aplinkybės, nes užsakovas turi profesionalųūkio skyrių, atsakingą už parduotuvių įrengimą. Jo atstovai sklandžiai prižiūrėjo projektavimo ir įrengimo darbus.

Kokie biurų stiliai jums pačiam prie širdies?

Sunku atsakyti, viskas ilgainiui keičiasi. Tenka kurti interjerus skirtingiems užsakovams, pradedant reklamos agentūromis, kur ant stalogalima rasti net ir alaus butelį, ir baigiant teisininkų biurais, kuriuose karaliauja griežta tvarka ir kaklaraiščiai.Man prie širdies viskas, kas skoninga, tinkamai funkciškai atlikta, kai jaučiamas inovatyvumas ir žvilgsnis į priekį, kai technologijos teisingai derinamos su funkcionalumu, bet ar visa tai galima apibrėžti žodžiu „stilius“? Jį sudaro daugybės kriterijų suma. Apskritai biuro sąvoka yra stipriai išsiplėtusi, jis šiandien gali būti visai nepanašus į tokį, kokį mes pratę įsivaizduoti. Šiuolaikinis biuras savo įvaizdžiu gali priminti namų svetainę, kavinę ar dar ką nors…

 

Leono Garbačausko nuotraukos


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų